abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:11 | Nová verze

    Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:44 | IT novinky

    Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:22 | Nová verze

    3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 22:22 | Komunita

    Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 16:11 | Komunita

    V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 11:33 | IT novinky

    Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    14.7. 10:55 | IT novinky

    Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    13.7. 17:55 | Zajímavý projekt

    Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    11.7. 16:44 | Komunita

    Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    11.7. 14:55 | Humor

    McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (26%)
     (7%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (4%)
    Celkem 398 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Dotaz: Bezplatná virtualizace s webovým managementem na neznačkových serverech

    2.2.2013 18:11 black
    Bezplatná virtualizace s webovým managementem na neznačkových serverech
    Přečteno: 754×
    Ahoj. Na jednom výkonném neznačkovém serveru provozuji virtualizaci CentOS 6 / KVM. Nyní se dokoupil značkový server, na kterém bych také chtěl rozjet virtualizaci. Na novém serveru by bez problému fungovalo nepříklad ESXi, ale chtěl bych zůstat u KVM, aby se v případě poruchy jednoho ze serverů daly virtuální stroje provozovat na tom druhém. Toto ale přináší značná omezení - ESXi apod. věci "šité na míru" nepřipadají v úvahu už kvůli tomu, že na neznačkovém serveru není HW raid. Přemýšlel jsem o nějakém grafickém rozhraní nad KVM. Co jsem se tak koukal, tak většina těch "nadstaveb" počítá s tím, že jsou stroje provozované v cloudu a mají síťové úložiště. V tomto případě tomu tak ale nebude - ale byl bych rád, kdyby bylo možné přetáhnout virtuální stroj na druhý server (samozřejmě offline když nemám sdílené úložiště). Co byste mi doporučili a proč? Zatím jsem procházel http://www.linux-kvm.org/page/Management_Tools a nejdospělejší mi přijde Proxmox - jenže ten značkový server oficiálně podporuje jen Windows a Redhat (tím pádem i CentOS apod.). Debian tam neběží (zkoušel jsem).

    Odpovědi

    Jendа avatar 2.2.2013 19:47 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bezplatná virtualizace s webovým managementem na neznačkových serverech
    Webový nevím, ale existuje libvirt a klikátko virt-manager.

    Osobně bych ale KVM graficky nespravoval. Spíš bych nainstaloval libvirt a užíval si jeho jednoduchého konfiguračního rozhraní.
    Debian tam neběží (zkoušel jsem).
    To je divný, na čem to pošlo?
    2.2.2013 21:25 black
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bezplatná virtualizace s webovým managementem na neznačkových serverech
    Virt-manager používám, jenže nejsem sám, kdo bude virt. stroje spravovat a potřebuju k nima nastavovat nějaké oprávnění (což ty "nadstavby" jak jsem pochoppil dokážou.
    To je divný, na čem to pošlo?
    Ani se nespustila instalačka. Nevím proč, nezkoumal jsem, protože tam chci stejně něco co je oficiálně/neoficiálně(centos) podporované. Verze testing šla, asi nějaký chybějicí ovladač ve starším jádře.
    3.2.2013 08:41 prochap | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bezplatná virtualizace s webovým managementem na neznačkových serverech
    Proxmox by běžet měl je tam jádro RHEL 2.6.32
    Punny avatar 3.2.2013 22:46 Punny | skóre: 28 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bezplatná virtualizace s webovým managementem na neznačkových serverech
    Podle toho co jsi posal bude Proxmox nejlepsi, pokud tam nebezi debian tak tam zkus trosku laborovat, nebo kvuli cemu nejede? Pripadne tam hodit centOS a proxmox nainstalovat na nem? Dalsi moznost by mohla byt oVirt 3.1 (za par dnu 3.2), ale prijde mi na tohle trosku zbytecny, ale za zkousku to stoji.
    tomas789 avatar 4.2.2013 09:13 tomas789 | skóre: 15 | blog: big_blog | Litomyšl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bezplatná virtualizace s webovým managementem na neznačkových serverech
    Já používám VirtualBox od Sun. Je docela dobrý a jednoduchý. Navíc existuje phpVirtualBox, což je rozhranní pro webovou administraci s možností ACL.
    Začínal jsem z ničeho a většinu z toho pořád mám.
    4.2.2013 13:29 Mirek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Bezplatná virtualizace s webovým managementem na neznačkových serverech
    Myslím, že kličové asi nebude vyber managera virtualek, ale to jak druhé fyzické mašině přiděliš diskove volumy s virtualkami z "první". To je důvod, proč se budují externí disková pole ( o cloudu bych nehovořil ). Pokud aplikace jsou relativně nenáročné na diskové IO, tak můžeš zkusit jít na to přes NAS. Takže pokud mohu radit, začni strategicky uvažovat o "centrálním úložišti" a teprve pak o managementu. Můj názor je ten, že na produkční systémy patří volumy ( v případě KVM LVM ) a ne virtualky v souborech. Toto je diskuze pro HW - ale diskové řadiče ( a potažmo souborové systémy ) dovedou realokovat vadné bloky na vyhrazenou oblast disku. Jak spolehlivě toto funguje v případě souborových virtualních obrazů si nedovedu odhadnout. Má zkušenost s nedostupností jistých virtualek, třeba po předchozím více jak rok dlouhem provozu mne drží trochu zpátky. U LVM jsem nikdy podobný problém nezaznamenal. Jinak virt manager můžeš mit instalovan na další externí mašině, nemusí byt jen na tzv. hypervisorech. Provozoval jsem to tak. Samozrejmě výhoda příkazové řádky je zřejmá, zejmena co se týče rychlého zjištění stavu, případně migrace virtualek... kdy maš předem poznačeny postupy jak na to jít. To oceníš v případě DRP, kdy času moc není a všichni jsou "nerozni" že něco nejede. Závěr: Neboj se CentOSu a virtualizace KVM se vším všudy, pořádně si to rozmysli, zadokumentuj ( NAS,iSCSI, LVM volumy ) a úspěch jistě přijde. Pokud nemaš FC, nebo jen 2 servery a budeš expandovat, tak iSCSI je rozumná cesta. Samozřejmě přes dedikovaný switch, který umožní třeba 9600 eth.bloky.)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.