Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Audacious , a pak v menu dát Zobrazení/Rozhraní/Winamp Clasic
do složky /usr/share/audacious/Skins rozbalit skiny.
(stáhnout do domovské složky)
sudo tar -xjf Skin.tar.bz2 -C /usr/share/audacious/Skins
pak pravim tlačítkem krysatce na nápis audacious a vybrat Zobrazení/Nastavení rozhraní a vybrat skin Winamp nebo Winamp5
73 de Pepe
Vždyť sem ti dal návod , do domovské složky /home/**uzivatel** stáhneš ten soubor a pak v terminálu
sudo tar -xjf Skin.tar.bz2 -C /usr/share/audacious/Skins
to se tě zeptá na heslo a rozbalí to.
To je tak když si děláš svoje místo rad.
to som urobil, vypisalo mi to chybuTohle jsem si přečetl a napadlo mě řešení. (co třeba napsat, jakou chybu ti to vypsalo?)
prepac som asi moc windowsacky ale pripada mi ako z roku dva pisat daco do prikazoveho riadkuTak to asi Linux nebudeš moct spravovat, škoda. Ještě jsi neodpověděl, jak jsi instaloval to XMMS. Protože by to mělo jít fakt jednoduše.
Tak polopaticky kopíruj a vkládej do TERMINÁLU (nějakej jistě máš gnome-terminal , konsole nebo kdovíjakej.. prostě příkazovej řádek).
cd ~
wget http://www.abclinuxu.cz/data/prilohy/6/2/195626-skin-tar-3028317137165185078.bz2
sudo tar -xjf Skin.tar.bz2 -C /usr/share/audacious/Skins
pak zkopíruj co ti to dělalo (celé od začátku do konce a vlož to sem).
Oprava 1 řádku :
(Omluva za překlep)
cd ~
wget http://www.abclinuxu.cz/data/prilohy/6/2/195626-skin-tar-3028317137165185078.bz2
sudo tar -xjf 195626-skin-tar-3028317137165185078.bz2 -C /usr/share/audacious/Skins
Rok 2013 a stále není možnost upravit již odeslané věci ... Admini , to je tak obrovský problém ?
Vadí protože nestahuješ na správné místo a potom musíš upravit cesty a jméno souboru.
pripada mi ako z roku dva pisat daco do prikazoveho riadkuTo je právě ten nejhorší omyl.. Vysvětlit ti kde na co kliknout je řádově delší proces než ti napsat dva příkazy.. Nikdy nemůžu vědět jaké klikátka, filemanager atd máš jak nastavené, takže terminál je jistota bezbolestného vyřešení tvého problému.
nemam slov, necitim sa ako uplny laik na pc ktory ho vie len zapnut a vypnut, popisat na nete, ale ten linux mi pripada az moc zlozity na taketo "jednoduche ukony" na ktore vo win nemusim hladat navody.I windows ses musel naučit.. Tak zahoď návyky z windows, protože linux není a nikdy nebude windows. Je to JINÝ systém a potřebuje JINÝ přístup.
Tiskni
Sdílej: