Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Přeinstalace byla chyba, protože pokud byl problém na vaší straně, tak jste se mohl podívat do protokolu aktualizací a zjistit, jaká aktualizace kterého balíku to způsobila. Například poslední NSS je přísnější a řada webových stránek (včetně certifikační autority PostSignum :) přestala fungovat.
Na druhou stranu je možné, že něco předělala Česká televize, protože poslední dobou dostávám různé chybové hlášky o nenalezeném souboru. Pak by se ale problém projevoval všude stejně často.
Pokud nechcete řešit SWF, můžete zkuste si změnit identifikaci klienta na něco, co vypadá jako applí zařízení (například iPad), pak byste měl dostat „HTML5“ verzi. Jestli ale funguje ve Firefoxu nebo Chromiu, nevím.
Pokud to nechcete řešit vůbec zkuste můj skript ctstream, který umí videa z webu České televize stahovat.
Pekny den. Dekuji za odpoved. Myslim, ze zjistovat, ktera aktualizace jakeho baliku to zpusobila je tak trochu mimo ramec zaberu bezneho uzivatele.
Pokud prostudování souborů /var/log/dpkg.log nebo /var/log/apt/history.log, je pro vás složité, tak to se budete muset obrátit tvůrce vaší distribuce. Průnik uživatelů Mintu a diváků České televize, se obávám, je značně malý.
Povazoval jsem preinstalaci za dobry napad neb kdyz jsem po mesici co to nefungovalo zjistil, ze se o problemu na internetu nediskutuje, a ze jsem tudiz patrne sam a jedna se o nejake specifikum meho systemu, zdalo se, ze preinstalace by mohla vse spravit. Kdyby se jednalo o obecnou vadu nejake nove verze Flashe pro Linux nebo obecne zmeny, ktere CT provedla, muselo by nas byt vice.
To je dobrá teorie, ale všimněte si, že vám tady nikdo nepotvrdil, že jemu to funguje. Opět je možné, že nikdo to neřeší, a raději používá uživatelsky nepřívětivý skript.
Jsem proto dosti neprijemne prekvapen, ze preinstalace na novou distribuci Linuxu nic nevyresila.
Nejsem si jist co presne mate namysli tim "pokud nechcete resit SWF". Zkousel jsem - pred preinstalaci - nainstalovat nejaky plugin pro Firefox, ktery umoznil prehravani videi v externim prehravaci + prehravac SWF souboru.
A při přeinstalaci jste také přišel o domovské adresáře uživatelů (/home) a případně lokální úpravy v /usr/local? Pokud ne, problém může být tam. Pak zkuste vytvořit úplně nového uživatele a vyzkoušet přehrávání pod jeho účtem.
Napr. Youtube mi zobrazila ikonku, ktera mi umoznila prehrat video bud v externim prehravaci nebo v prohlizeci. Na CT to ovsem nefungovalo vubec.
Česká televize je z celosvětového hlediska bezvýznamná, takže bych se divil, kdyby ji takové rozšíření prohlížeče podporovalo. Navíc Česká televize má velmi pokročilý systém ochrany právě před takovýmito nástroji, takže pro ně není vůbec snadné web České televize podporovat.
Cele to potrebuji zejmeno k tomu, aby se manzelka mohla jednou za cas podivat na sve oblibene porady (nemame televizi). Nejaky script je proto nepouzitelny anebo bych ji to musel vzdycky pripravovat predem, coz je neprakticke.
Vaši manželku neznám, ale napsat jeden příkaz a za něj zkopírovat adresu z adresního řádku ve webovém prohlížeči by zvládnout mohla.
Teď jsem našel tv-dl, který takto jednoduše snad funguje. Dokonce umí i další české televizní stanice.
Tiskni
Sdílej: