Organizace Free Software Foundation Europe (FSFE) zrušila svůj účet na 𝕏 (Twitter) s odůvodněním: "To, co mělo být původně místem pro dialog a výměnu informací, se proměnilo v centralizovanou arénu nepřátelství, dezinformací a ziskem motivovaného řízení, což je daleko od ideálů svobody, za nimiž stojíme". FSFE je aktivní na Mastodonu.
Paramount nabízí za celý Warner Bros. Discovery 30 USD na akcii, tj. celkově o 18 miliard USD více než nabízí Netflix. V hotovosti.
Nájemný botnet Aisuru prolomil další "rekord". DDoS útok na Cloudflare dosáhl 29,7 Tbps. Aisuru je tvořený až čtyřmi miliony kompromitovaných zařízení.
Iced, tj. multiplatformní GUI knihovna pro Rust, byla vydána ve verzi 0.14.0.
FEX, tj. open source emulátor umožňující spouštět aplikace pro x86 a x86_64 na architektuře ARM64, byl vydán ve verzi 2512. Před pár dny FEX oslavil sedmé narozeniny. Hlavní vývojář FEXu Ryan Houdek v oznámení poděkoval společnosti Valve za podporu. Pierre-Loup Griffais z Valve, jeden z architektů stojících za SteamOS a Steam Deckem, v rozhovoru pro The Verge potvrdil, že FEX je od svého vzniku sponzorován společností Valve.
Byla vydána nová verze 2.24 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia online tabulky Proton Sheets v Proton Drive.
O víkendu (15:00 až 23:00) probíha EmacsConf 2025, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy budou k dispozici přímo z programu.
Provozovatel internetové encyklopedie Wikipedia jedná s velkými technologickými firmami o uzavření dohod podobných té, kterou má s Googlem. Snaží se tak zpeněžit rostoucí závislost firem zabývajících se umělou inteligencí (AI) na svém obsahu. Firmy využívají volně dostupná data z Wikipedie k trénování jazykových modelů, což zvyšuje náklady, které musí nezisková organizace provozující Wikipedii sama nést. Automatické programy
… více »Evropská komise obvinila síť 𝕏 z porušení unijních pravidel, konkrétně nařízení Evropské unie o digitálních službách (DSA). Vyměřila jí za to pokutu 120 milionů eur (2,9 miliardy Kč). Pokuta je podle názoru amerického ministra zahraničí útokem zahraničních vlád na americký lid. K pokutě se vyjádřil i americký viceprezident: „EU by měla podporovat svobodu projevu, a ne útočit na americké společnosti kvůli nesmyslům“.
ScriptAlias /cgi-bin/zm "/usr/libexec/zoneminder/cgi-bin"
<Directory "/usr/libexec/zoneminder/cgi-bin">
AllowOverride All
Options ExecCGI
Order allow,deny
Allow from all
</Directory>
ServerName raptor.co.cz
<>VirtualHost *:80>
ServerAdmin webmaster@localhost
DocumentRoot /var/www
<>Directory />
Options FollowSymLinks
AllowOverride None
<>/Directory>
<>Directory /var/www/>
Options Indexes FollowSymLinks MultiViews
AllowOverride None
Order allow,deny
allow from all
<>/Directory>
ScriptAlias /cgi-bin/ /usr/lib/cgi-bin/
<>Directory "/usr/lib/cgi-bin">
AllowOverride None
Options +ExecCGI -MultiViews +SymLinksIfOwnerMatch
Order allow,deny
Allow from all
<>/Directory>
ErrorLog ${APACHE_LOG_DIR}/error.log
# Possible values include: debug, info, notice, warn, error, crit,
# alert, emerg.
LogLevel warn
CustomLog ${APACHE_LOG_DIR}/access.log combined
Alias /doc/ "/usr/share/doc/"
<>Directory "/usr/share/doc/">
Options Indexes MultiViews FollowSymLinks
AllowOverride None
Order deny,allow
Deny from all
Allow from 127.0.0.0/255.0.0.0 ::1/128
<>/Directory>
<>/VirtualHost>
doházel jsem tady to ">" jelikož mi to nechtělo vzít toto forum
to "ServerName raptor.co.cz" jsem tam dopisoval aby apache nehlásil "neznám výchozí jméno serveru" nebo tak něco v logu
zkoušel jsem to i smazat, nic se nestalo
/etc/apache2/httpd.conf
následující
<>VirtualHost *:80> ServerAdmin petr@valmont.cz DocumentRoot /var/www/exa-z.cz ServerName exa-z.cz ServerAlias *.exa-z.cz ErrorLog /var/log/servery/error.log <>/VirtualHost> <>VirtualHost *:80> ServerAdmin petr@valmont.cz DocumentRoot /var/www/rylich.eu ServerName rylich.eu ServerAlias *.rylich.eu ErrorLog /var/log/servery/error.log <>/VirtualHost> <>VirtualHost *:80> ServerAdmin petr@valmont.cz DocumentRoot /var/www/raptor.co.cz ServerName raptor.co.cz ServerAlias www.raptor.co.cz ErrorLog /var/log/servery/error.log <>/VirtualHost> <>VirtualHost *:80> ServerAdmin petr@valmont.cz DocumentRoot /var/www/harnach-brno.cz ServerName harnach-brno.cz ServerAlias *.harnach-brno.cz ErrorLog /var/log/servery/error.log <>/VirtualHost> <>VirtualHost *:80> ServerAdmin petr@valmont.cz DocumentRoot /usr/share/zoneminder ServerName zm.raptor.co.cz ServerAlias zm.raptor.co.cz ErrorLog /var/log/servery/error.log <>/VirtualHost> <>VirtualHost *:80> ServerAdmin petr@valmont.cz DocumentRoot /var/www/wordpress ServerName wordpress.raptor.co.cz ServerAlias wordpress.raptor.co.cz ErrorLog /var/log/servery/error.log <>/VirtualHost>a wordpress už mi jede ale bez CGI!!! nejedou mi CGI, nepříjdete na to proč? kde najdu proč se nespustí, co přeinstalovat díky kluci
Failed to load resource: the server responded with a status of 404 (Not Found) http://wordpress.raptor.co.cz/wordpress/wp-content/themes/twentyeleven/style.css Failed to load resource: the server responded with a status of 404 (Not Found) http://wordpress.raptor.co.cz/wordpress/wp-content/themes/twentyeleven/images/headers/wheel.jpg
GET http://raptor.co.cz/cgi-bin/nph-zms?mode=single&monitor=1&scale=100&rand=1361455493&1361455947712 404 (Not Found) mootools-core-nc.js:3622
/etc/apache2/httpd.conf
když konfiguraci vymažu, zoneminder se rozjede
(ale nejedou 2 stránky napojené na moji IP"
prosím o radu s konfigurací:
mám tam:
<>VirtualHost *:80> ServerAdmin petr@valmont.cz DocumentRoot /var/www/exa-z.cz ServerName exa-z.cz ServerAlias *.exa-z.cz ErrorLog /var/log/servery/error.log <>/VirtualHost> <>VirtualHost *:80> ServerAdmin petr@valmont.cz DocumentRoot /var/www/raptor.co.cz ServerName raptor.co.cz ServerAlias www.raptor.co.cz ErrorLog /var/log/servery/error.log <>/VirtualHost>díky chlapy
</VirtualHost>
Tiskni
Sdílej: