Společnost OpenAI rozšířila své API o nové audio modely. Nový model pro převod textu na řeč (text-to-speech model) lze bez přihlašování vyzkoušet na stránce OpenAI.fm.
Příspěvek Bezpečnost paměti pro webové fonty na blogu Chrome pro vývojáře rozebírá, proč se pro zpracování webových fontů v Chrome místo FreeType nově používá v Rustu napsaná Skrifa z Fontations.
V pátek 21. a v sobotu 22. března proběhnou Arduino Days 2025, tj. každoroční „narozeninová oslava“ platformy Arduino. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je bude možné na YouTube. Zúčastnit se lze i lokálních akcí. V sobotu v Praze na Matfyzu.
Komunitná konferencia Bratislava OpenCamp, ktorá sa uskutoční už o tri týždne 5. 4. 2025 na FIIT STU pozná svoj program – návštevníkom ponúkne 3 paralelné behy prednášok a workshopov na rôzne témy týkajúce sa otvoreného softvéru či otvorených technológií.
Časopis MagPi od nakladatelství Raspberry Pi se s číslem 151 přejmenoval na Raspberry Pi Official Magazine. I pod novým názvem zůstává nadále ve formátu pdf zdarma ke čtení.
Japonská SoftBank Group kupuje firmu Ampere Computing za 6,5 miliardy dolarů. Ampere Computing vyrábí 32-128jádrové procesory Ampere Altra a 192jádrové procesory AmpereOne.
Byla vydána (𝕏) nová verze 2025.1a linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení na blogu.
Po půl roce vývoje od vydání verze 47 bylo vydáno GNOME 48 s kódovým názvem Bengaluru. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Vypíchnout lze počáteční podporu HDR, nová výchozí písma Adwaita Sans a Adwaita Mono, přehrávač zvukových souborů Decibely, Pohodu v Nastavení (Digital Wellbeing), …
Engineering Open House v Red Hatu v Brně proběhne v pondělí 31. března [Facebook].
Byla vydána nová stabilní verze 7.2 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 134. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
10.10.10.5 mail.mydomen.net mailV /etc/resolv.conf
search mydomen.netV /etc/host.conf
order hosts,bind multi onV /etc/nsswitch.conf
hosts: files dnsTreti problem je ze nedokazem donutit server aby pouzil /etc/hosts. Ked zadam nslookup mail.mydomen.net nenajde nic. traceroute mail.mydomen.net najde a vypise adresu. Skusal som pouzit /etc/mail/mailertable kde som doplnil
.mydomen.net smtp:[10.10.10.5]V /etc/sendmail.cf som doplnil
DS[10.10.10.5]nic nepomohlo . mail skonci s nasledovnou hlaskou
////// host map: lookup (mydomen.net): deferred) //////
Ked pouzijem postfix a definujem transport file bezi vsetko bez problemov. Zial postfix nemozem pouzit. Konfiguroval uz z vas niekto sendmail bez pouzitia nameservera a preposielal mail na iny mail server ? dakujemŘešení dotazu:
DS
je smart relay, cilize vsechno jde tam...
pokud chces routovat pouze nejaky subset domen, tak pouzij mailertable, hledej neco jako toto:
FEATURE(`mailertable','/cesta/k/mape')samozrejme po editaci premapovat se spravnym typem mapy -- ten uvidis mozna pred
/cesta/k/mape
nebo hledej DATABASE_MAP_TYPE
DS[10.0.0.5] alebo DSmail.mydomen.net. alebo mail.mydomen.netnic. Proste ked nema v /etc/resolf.conf nameserver tak to nevie poslat
Ale dakujem za radu. Ten mailertable som postuppoval podla tohto navodu
Server je od externej firmy a nemozem si menit co potrebujem.
Ked som nastavil /etc/resolv.conf a patricny nameserver vsetko bezalo. Zial za niekolko hodin ma informovali aby som dal vsetko do povodneho stavu nakolko maju problem s rlogin pod root userom.
Sendmail musim pouzit postfix my zakazali. Co sa tyka posty. server je nastaveny v /etc/hosts nasledovne !!nemozem menit ani hosts!!50.44.1.1 dfprod.bnse.sk dfprdNa serveri bezia scripty ktore generuju reporty a tie chceme posielat na urzite mail adresy. Napr: echo "test mail" | mail -s "TEST MAIL" janko.hrasko@najakadomena.com to je cele co potrebujem.
Myslel som ze presmerujem vsetku postu na lokalny zivy lotus mail server. Ked som to testoval v postfixe tak to islo.
mojedomena.cz smtp:smtp-in2.iol.cz mydomain.porn esmtp:[85.13.84.100]A pokud můžete použít konfiguraci m4 makry sendmail.mc, tak tam bude něco ala:
FEATURE(`mailertable', `hash -o /etc/mail/mailertable.db')v /etc/mail/ bývá Makefile n. spustitelný make script který to přežvejkne do bin hash DB.
FEATURE(`accept_unresolvable_domains')dnl dnl FEATURE(`relay_based_on_MX')dnl
rlogin pod rootasi spatne ctu..
Druha chyba neskontroloval som si poriadne /var/log/mail kde bolo vidiet ze relayhost aj po manualnom editovani sendmail.cf je ignorovany.
Moje distro je SLES10 a existuje tam v /etc/mail/linux.nullclient.mc.Tam som nastavil relayhost na [ip mojho mail servera lokalneho]
Potom som nastavil /etc/mail/mailertablemakemap hash /etc/mail/mailertable < /etc/mail/mailertable
/etc/mail/local-host-names
a nakoniec presmeroval vystup m4 linux.nullclient.mc > /etc/sendmail.cfs posledny krokom som si neni isty ci spravny . Ale funkcne to je.
Tiskni
Sdílej: