Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Deep Sky Derelicts.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.5.0. Přináší podporu platformy Mediatek mt8188 nebo nový audio modul ARIA (Automatic Regressive Input Amplifier Module).
Byla vydána nová verze 5.8 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení budou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 18.04, Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, CentOS 7, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Byla vydána nová verze 1.77 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.77 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.04 s kódovým názvem Lunar Lobster. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.04 mělo vyjít 20. dubna 2023.
Linuxová distribuce OpenMandriva byla vydána ve verzi ROME 23.03. Název ROME říká, že se jedná se o průběžně aktualizovanou (rolling) edici. Stabilní edice nese název Rock, aktuálně OpenMandriva Lx 4.3 Dysprosium.
Tento pátek od 14:00 proběhne v Brně na FI MUNI konference DevConf Mini. Na programu je celá řada zajímavých přednášek od testování releasů Fedory, přes super počítače nebo Big Data, až po závody autonomních aut. Konferenci bude možné sledovat i na online streamu.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2023. Adobe Reader, Microsoft SharePoint, Oracle VirtualBox, Tesla, Ubuntu Desktop, Windows 11, macOS, Microsoft Teams, VMWare Workstation. Vše hacknuto. Synacktiv získal 530 000 dolarů a Teslu Model 3.
Byla vydána nová stabilní verze 3.5 svobodného 3D softwaru Blender. Přehled novinek i s náhledy v oznámení o vydání a na YouTube.
Po 5 měsících vývoje od vydání verze 6.1 byla vydána nová verze 6.2 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Dolphy bylo vybráno na počest amerického jazzového altsaxofonisty, flétnisty a basklarinetisty Erica Dolphyho.
No asi znalosti. Měl napsat ještě z jakého linuxu a dostal by návod co udělat na obou.
Měl napsat ještě z jakého linuxuOn to napísal, len neuviedol, prečo VNC nepoužil.
x11vnc -usepw -foreverPro spuštění z cizího terminálu (e.g. ssh, crontab):
x11vnc -display :0 -usepw -forever -auth /home/pi/.XauthorityNa klientovi:
xtightvncviewer rpi:5900Programy jsou ve stejnojmenných balíčcích.
Graficky rezim vnc na raspberry s raspbianem je mozny?Ano, normálně spustíš grafické rozhraní a pak x11vnc a můžeš se k tomu připojovat. Pak se ještě dá spustit jenom VNC server (příkazem vncserver z balíčku tightvncserver), který si vytvoří vlastní X server nezávislý na tom, co běží na grafice (nebo na tom, jestli vůbec ten stroj nějakou grafiku má).
Jednak se bud spatne koukam nebo vnc neni v grafickem rozhrani pristupny...?
a co se tyce toho notebooku s debianem tak sem zkousel ho najit a ftp jaksi noJaké FTP?
nebo zadavam spatnej nazev do terminalu..co tam mam zadat?Normálně,
apt-get install jméno_balíčku
. Pokud jsi fakt dlouho (mnoho měsíců) neaktualizoval informace o repozitářích, tak před tím ještě apt-get update
.
No vcera sem zkousel do terminalu zadat apt-get instal vnc a nic...V mém komentáři výše je jasně napsáno, jak se potřebné balíčky jmenují.
Pak se ještě dá spustit jenom VNC server (příkazem vncserver z balíčku tightvncserver)Inštaláciu spustíš príkazom, apt-get install tightvncserver
prosil bych priste aby se odkazy na www. davali tak aby na ne slo kliknoutTiež nechápem, prečo niekto postuje neklikacie odkazy, veď od toho tu máme Hypertext Markup Language (HTML).
a ono to nejede v grafickym rezimu,pise to neco v tom smyslu ze je to nainstalovane v root/.vncNe. Píše to naprosto přesně, co je potřeba udělat.
Otázka je, jaké počítače a jak WinXP vlastně hledá.Já bych viděl problém v tom, že ten VNC server do teď nespustil.
Pokud se dobře pamatuju, na stroji s VNC serverem je v domovském adresáři uživatele, který server pouští, podadresář .vnc a v něm soubor xstartup, kde je definováno, co se má pouštět při startu serveru (např. nějaký desktop, terminál apod.).tightvncserver se připojuje k existujícímu běžícímu X serveru, nic nespouští.
Ještě mě napadlo, že jestli máte na Rasperry GnomeNemá a i kdyby měl, tak se to nebije (vyzkoušeno; i když už jedno VNC běží a tudíž je port obsazený, server se nabinduje na nejbližší vyšší - a informaci o tom samozřejmě vypíše, ale když tazatel nečte, co mu program vypisuje, tak je to těžké…)
http://www.tiaowiki.com/w/Install_NX_Server_on_Raspberry_Pi
Tiskni
Sdílej: