Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Stahni si jadro, ktere chces zkouset, z http://www.kernel.org. Mas je ocislovane A.B.C, kde A hlavni rada (aktualni ted 2), B je podverze (aktualni 4, sude jsou stabilni, liche vyvojove, pripadne treba ted se pripravuje 2.6, takze jsou verze tusim 2.6pre, coz jsem prerelease, coz by mely byt stabilnejsi nez liche rady:) ) a posledni C urcuje verzi v ramci rady B. Vzdy nejvyssi cislo znamena nejcerstvejsi verzi, ale nekdy to neznamena nejbezpecnejsi-myslim, ze parkrat se stalo, ze vysla verze u ktery se zjistil problem, tak se doporucovalo neupdatovat a pockat na dalsi opravu (snad dokonce jsem videl neco jako archiv-1.2.3-DO-NOT-INSTALL..., ale mozna to bylo u jinyho baliku).
Az si stahnes jadro (napr. linux-2.4.21.tar.bz2), tak ho rozbalis v /usr/src pomoci tar xjf linux-2.4.21.tar.bz2
pak se podivej do adresare linux-2.4.21/README a dalsi dokumentaci najdes v linux-2.4.21/Documentation.
Jinak zakladni postup je
cd linux-2.4.21 make config (nebo) make menuconfig (nebo v X) make xconfig make dep make bzImage make modules make modules_installvysledny jadro najdes linux-2.4.21/arch/i386/boot/bzImage. To pak das do LILA nebo GRUBu a rebootnes. V zadnym pripade si nerus konfiguraci pro stary jadro, ktery ti bezi!!:)
Tiskni
Sdílej: