abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 22:22 | Komunita

    Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:11 | Komunita

    V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:33 | IT novinky

    Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    včera 10:55 | IT novinky

    Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    13.7. 17:55 | Zajímavý projekt

    Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    11.7. 16:44 | Komunita

    Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    11.7. 14:55 | Humor

    McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    11.7. 00:11 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.7. 21:00 | Bezpečnostní upozornění

    Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    10.7. 15:22 | Nová verze

    Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (26%)
     (7%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (4%)
    Celkem 393 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Dotaz: Diakritika v KDE 3

    13.8.2003 15:07 CrONiN
    Diakritika v KDE 3
    Přečteno: 166×
    Zdravim. Viem ze na danu temu sa toho popisalo dost, ale i tak si neviem uz niekolko dni rady z 'rozbehanim' siakritiky pod Xami. Konkretne ide o OS FreeBSD, ale mam pocit, ze v danom pripade je to skor problem XFree 4, resp. KDE 3. Takze:

    FreeBSD 4.8, cerstvo naistalovane cez ftp. Vsetok dalsi soft je instalovany s balikov, nie s portov, okrem jdk-1.4 a jedit-u, ktore z balikov kvoli licenciam nainstalovat nejdu.

    KDE po nainstalovani zobrazovalo diakritiku spravne vo 'svojich' textoch (menu, titlebars, etc.), ale vobec nie v xterme ani v emacse, ani v jedite, kde fungovala spravne iba 'prava polovica' klavesnice od dlheho ypsilonu. Pri lokalizacii som postupoval podla http://www.freebsd.cz/cs/CZ/doc/localization/index.html. Po pridani lang=cs_CZ.ISO8859-2 do suboru /etc/login.conf v sekcii default a prikaze cap_mkdb /etc/login.conf do premennych prostredia pribudlo LANG=cs_CZ.ISO8859-2 a vyriesil sa problem s diakritikou v xterme, kde funguje bezchybne. Podla navodu na spominanej stranke som doinstaloval iso8859-2 fonty, v XFree86 configu mam k nim nastavene FontPath. Situacia v jedite sa nezmenila (funguje iba prava cast klavesnce), v emacse prestala fungovat i ta a namiesto pismen sa vypisuju stvorceky. pismena ľ az ž su v jedite aj emacse ignorovane.

    V /etc/profile mam dalej nastavene LC_ALL="cs_CZ"; export LC_ALL;

    Vedel by mi niekto pomoct?

    Odpovědi

    13.8.2003 15:22 CrONiN
    Rozbalit Rozbalit vše Diakritika v KDE 3
    A ak by to pomohlo, tak pri instalacii xfig-u (pkg_add -r xfig) mi to prave teraz vypisalo:
    perl: warning: Setting locale failed.
    perl: warning: Please check that your locale settings:
            LC_ALL = "cs_CZ",
            LANG = "cs_CZ.ISO8859-2"
        are supported and installed on your system.
    perl: warning: Falling back to the standard locale ("C").
    
    13.8.2003 15:39 CrONiN
    Rozbalit Rozbalit vše Diakritika v KDE 3
    Odpoviem si este raz sam, spravny zaznam v /etc/profile mal byt:
    LC_ALL="cs_CZ.ISO8859-2"
    
    cim sa vyriesil problem diakritiky v jedit-e. Emacs zaroven zacal reagovat aj na lavu polovicu horneho riadku klavesnice, ale stale vykresluje stvorceky namiesto znakov. Takze spravny subject tohto problemu by mal byt nie "Diakritika v KDE 3" ale "Diakritika v Emacs-e".

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.