abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 16:11 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 152.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 152 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:11 | Nová verze

    Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.7 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    dnes 11:44 | Komunita

    Hříčka xsnow, která na ploše spustí sněžení, je protestware. Pokud jste v Rusku (LANG=ru), zobrazuje ukrajinské vlajky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 21
    dnes 11:11 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala beta verzi Ubuntu Touch 24.04-2.0. Nová verze již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | Komunita

    V Praze probíhá Flock 2026, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory. Přednášky lze sledovat také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:00 | Nová verze

    Node-RED (Wikipedie, GitHub), webová aplikace postavená na Node.js pro vizuální programování a propojování hardwarových zařízení, API a online služeb, byl vydán ve verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.27.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 5 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:11 | Komunita

    Řídící výbor GCC schválil záměr do GCC začlenit backend WebAssembly.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    14.6. 21:00 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.0 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.1. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a časem také na Linux Kernel Newbies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.6. 13:33 | Zajímavý software

    Cheat Engine (Wikipedie) je s verzí 7.7 k dispozici už také pro Linux. Jedná se o proprietární skener/debugger paměti používaný především k cheatování v počítačových hrách.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1917 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: při připojování usb disku z kde4: Not Authorized

    15.5.2013 14:34 Majkls
    při připojování usb disku z kde4: Not Authorized
    Přečteno: 199×
    Ahoj, po upgradu na debian wheezy mi nejprve vůbec nefungovalo kde (to jsem po lopotném hledání vyřešil), nicméně mi zatím stále nefunguje připojování disků.. hlásí mi to ... viz výše. Sháněl jsem se po různých fórech a zkoušel ledasco. bohužel zatím bez úspěchu na vyřešení problému.

    Jen připojuji, abych předešel dotazům:

    majkls@majkls-nb:~$ ck-list-sessions Session1: unix-user = '1000' realname = 'majkls' seat = 'Seat1' session-type = '' active = TRUE x11-display = ':0' x11-display-device = '/dev/tty7' display-device = '' remote-host-name = '' is-local = TRUE on-since = '2013-05-15T11:39:32.584989Z' login-session-id = '' Session2: unix-user = '1000' realname = 'majkls' seat = 'Seat2' session-type = '' active = FALSE x11-display = ':0' x11-display-device = '' display-device = '' remote-host-name = '' is-local = TRUE on-since = '2013-05-15T11:39:32.691834Z' login-session-id = '1'

    majkls@majkls-nb:~$ cat /etc/pam.d/common-session # # /etc/pam.d/common-session - session-related modules common to all services # # This file is included from other service-specific PAM config files, # and should contain a list of modules that define tasks to be performed # at the start and end of sessions of *any* kind (both interactive and # non-interactive). # # As of pam 1.0.1-6, this file is managed by pam-auth-update by default. # To take advantage of this, it is recommended that you configure any # local modules either before or after the default block, and use # pam-auth-update to manage selection of other modules. See # pam-auth-update(8) for details.

    # here are the per-package modules (the "Primary" block) session [default=1] pam_permit.so # here's the fallback if no module succeeds session requisite pam_deny.so # prime the stack with a positive return value if there isn't one already; # this avoids us returning an error just because nothing sets a success code # since the modules above will each just jump around session required pam_permit.so # and here are more per-package modules (the "Additional" block) session required pam_unix.so session optional pam_loginuid.so session optional pam_systemd.so session optional pam_ck_connector.so # end of pam-auth-update config

    Není umění napsat 10000 řádků, ale napsat na 10 řádků, co by jiný psal na 1000 řádků.

    Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.