abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 29
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Problém s grafickým ovládačom

    29.5.2013 09:21 Hannibalus | skóre: 6
    Problém s grafickým ovládačom
    Přečteno: 612×
    Dobrej den, Jelikož je tu toho spusta tak nevím či to tu už bolo probrané a hned na začátek sa týmto ospravedlnuju pokud ano. Takže, mam taky menší problem z grafickým ovládačom v linuxe.

    Popis: Packard Bell EasyNote TK87 Nvidia GeForce GT 520M Ubuntu 13.04 32 bit Když dám podrobnosti počítača a kliknem na Grafiku tak mi vypise ze mam: Ovladac=Intel® Ironlake Mobile x86/MMX/SSE2 a Rezim=standartny. Me prvni kroky vedli samopochopitelne k Additional drivers, páč som nainstaloval takhle i WiFi. NO tu nastal problem kdy mi vlastne nic nespravil ten ovladac, tak sem brazdil po Synaptic-spravca balikov a doinstaloval som vsetky dalsie stym spojene ovladace. No po restartu sa mi nahodil desktop a vlastne iba wallpaper a ikony, ani lista ani postranni panel tam neboli. Nejak sem se dostal k odinstalovani a vse bylo v poradku. Ted to mam preinstalovane a obracim sa na Vas. Dekuji za rady.
    32-bit system is not "conservative", but quite unnecessarily fossil. Linux without fckin systemd

    Odpovědi

    29.5.2013 15:27 lertimir | skóre: 64 | blog: Par_slov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s grafickým ovládačom
    No myslím že Packard Bell EasyNote TK87 má procesor Intel® Pentium® Processor P6200 (3M Cache, 2.13 GHz) a ten má integrovanou intel HD grafiku. A na ní teď systém jede. Je třeba hledat jak zapracovat se systémem s duální grafikou a jak přepnout na druhou kartu.
    29.5.2013 20:30 Hannibalus | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s grafickým ovládačom
    njn, to ja vim a proto sem to tu dal lebo si nevim rady. jedno ale vim ze nvidia moc nepodporuje linuxi, skor ATI
    32-bit system is not "conservative", but quite unnecessarily fossil. Linux without fckin systemd
    30.5.2013 15:37 JirkaH
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s grafickým ovládačom
    no vidis, a ono je to presne obracene :-D
    30.5.2013 15:41 Hannibalus | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s grafickým ovládačom
    to je blbost. vzdit od ATI sem nikdy nemel problem a sam linus torvalds povedal ze spolupraca s NVidiou je strasna.
    32-bit system is not "conservative", but quite unnecessarily fossil. Linux without fckin systemd
    30.5.2013 16:45 Love_Dali | skóre: 24
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s grafickým ovládačom
    Tak to lucky guy, Měl jsem kdysi HP s A4 a nebylo to zdaleka OK..
    30.5.2013 16:52 andrej lacho
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s grafickým ovládačom
    Vyskusal som od vcera 8 distribucii a nic. Och...
    30.5.2013 17:09 ixi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s grafickým ovládačom
    Já dal včera deset distribucí s pěnou a mám dost. Och...
    30.5.2013 17:19 Hannibalus
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s grafickým ovládačom
    ha :D jo vzdit to ja take :D
    31.5.2013 10:19 JirkaH
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s grafickým ovládačom
    1) to ze ty si nemel s ATI problem vubec nic neznama. 2) Linus mluvil o jednom konkretnim problemu s nVidia a vubec to nesouviselo s grafikou jako takovou, ale s prepinanim grafik.
    31.5.2013 11:53 Hannibalus
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s grafickým ovládačom
    jo a ja mam prave ten problem, prepinanie grafiky. a je to hruza! jedine kde sa mi nainstaluje graficky ovladac od intelu je ubuntu 13.04 a nikde inde nie. samozrejme ten od NVidie nejde.
    31.5.2013 21:45 JirkaH
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s grafickým ovládačom
    zkousel jsi toto: http://www.abclinuxu.cz/zpravicky/ovladace-nvidia-319.12-beta-prinaseji-podporu-optimus
    31.5.2013 22:49 Hannibalus
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s grafickým ovládačom
    no ja jsem dnes naistaloval bumblebee este nieco som doinstalovaval podla 1000 navodov :D a kdyz sem kouknul do additional driver tak sa mi tam zrazu objavili na vyber hned nekolik nvidia driverov a pise mi tam ze mam nainstalovany tento: nvidia_304 a je aktivovany ale nepouziva sa. hned som spustil nvidia-settings a vyskocila mi errorova hlaska: "You do not appear to be using NVIDIA X DRIVER. PLease edit your X configuration file(just run nvidia-xconfig as root), and restart the X server." Lenze ked spustim ten xconfig tak mi napise ze to nemam nainstalovane. a ten optimus nechapem docela..
    1.6.2013 09:40 tomvec | skóre: 24 | Kojetín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s grafickým ovládačom
    Není dobré instalovat 1000 věcí podle podle 1000 návodů, to je cesta do pekel. Je potřeba nainstalovat jednu správnou věc. Pokud nevíš, co je technologie Optimus, je potřeba to trošku nastudovat. Tak se koukni tady, tady, tady a řešení pravděpodobně tady.
    1.6.2013 09:56 Hannibalus
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s grafickým ovládačom
    jo, diki ti moc, aj ked Optimus vim co je sem si to prostudoval, rozhodne zaujimave clanky. asi vyskusam nainstalovat tu betu a uvidim.
    1.6.2013 11:29 Hannibalus
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s grafickým ovládačom
    nainstaloval sem ten ovladac ale nevim jak funguje presne. kdyz zadam nvidia-settings do terminalu tak sa mi otvori settings a uz tam je aj pridana moznost application settings. lenze tu neviem pouzivat
    1.6.2013 12:46 jméno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s grafickým ovládačom
    ak nemas v plane pouzivat tu grafiku od intelu, nebolo by rozumnejsie vypnut ju v biose?
    1.6.2013 13:02 Hannibalus
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s grafickým ovládačom
    a tu je kamen urazu! to dokazu iba lenova. moj notas to tam nema. skousel sem to
    5.6.2013 11:22 2X4B-523P | skóre: 38 | blog: Zelezo_vs_Debian
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém s grafickým ovládačom
    můj také nemá hw mux, takže používám bumblebee, ale musel jsem zakázat nouveau a nvidia-settings spouštím přes optirun

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.