3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Dobrý den.
Nainstalloval jsem k W7 ještě Debian GNU / Linux Wheezi i386 a to vše přes stránky: Linuxu.cz/ Pro uživatele/ Instalace "Řekněte sbohem Microsoftu".Vše proběhlo OK a tak jsem přikročil k restartu. K mému údivu jsem při spouštění zjistil, že nemám ...i386 pro 32bit, ale ...amd64 pro 64bit. Řekl jsem si, že chybička se někdy může vloudit i začal jsem instalaci znovu včetně formátování. Dobře jsem hlídal co vlastně mačkám. Vše proběhlo OK a tak jsem přistoupil k restartu a opět tam mám ty ...amd64. Přečetl jsem si to při spouštění. Jinde to zatim neumim najit.
Nevím zda to je správně, ale zatim to jede a já jsem se dostal na první spojení se světem jak vidíte. Proto vás prosím o radu, kde najdu v Debianu co jsem si tam vlastně nainstaloval? Mohu to tam nechat a vše zkompilovat? Nebude to padat? Co jsem jediné našel, že soubory končí hodně na příponu .64. Nikde jsem nenašel koncovku .386,32 nebo 86.
Dočetl jsem se někde, že to v budoucnu snad půjde, ale zatím si to snad nerozumí se soubory a tak si myslím, že to můj případ není.
Jsem začátečník, a nevím kudy kam.Odpověď prosím pro amatéra bez znalosti Debianu.
Notebook mám OS W7 86 (32 bit). HDD160Gb. RAM 2Gb.
Moc děkuji za pomoc.
Pěkný den.
Michal
Řešení dotazu:
uname -mpro amd64 architekturu příkaz vypíše "x86_64".
a vše zkompilovat?Co tím myslíš?
Nebude to padat?Ne, proč by mělo?
uname -mnebo případně
uname -i
Můžete to tak nechat, pokud by to nebylo funkční nepojede to vůbec.
Jako laikovi bych nedoporučil žádné změny na 32 bitový systém. Dalo by vám to více práce než by byl možný benefit ze změny.
Padat 64 bitová verze nebude o nic více než by padala 32 bitová verze.Není jasné, co znamená TO. Ale obecně datových souborů se verze systému netýká. dokumenty, obrázky, audio, konfigurační soubory jsou stejné soubory a správně je přečte jak 32 bit, tak 64 bit verze.Dočetl jsem se někde, že to v budoucnu snad půjde, ale zatím si to snad nerozumí se soubory a tak si myslím, že to můj případ není.
Tiskni
Sdílej: