abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.13 svobodného multiplatformního softwaru pro konverzi a zpracování digitálních fotografií primárně ve formátů RAW RawTherapee (Wikipedie). Vedle zdrojových kódů je k dispozici také balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:44 | Zajímavý článek

    Jean-Baptiste Kempf na svém blogu představil novou verzi 9.0 "Lei" kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:11 | Komunita

    Richard Hughes oznámil, že službu Linux Vendor Firmware Service (LVFS) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem, nově sponzoruje také společnost NVIDIA.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | Zajímavý software

    Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil svou aplikaci SlideRshow (GitHub). Funguje jako prohlížeč fotek, ale i jako jejich organizér a prezentátor. Neinstaluje se, běží přímo v prohlížeči. Bez serveru. Offline.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 11:44 | Nová verze

    Kermit, tj. protokol pro přenos souborů, vznikl před 45 lety. Při této příležitosti byla po 15 letech od vydání poslední stabilní verze 9.0.302 vydána nová stabilní verze 11 implementace C-Kermit. S podporou IPv6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý článek

    První verze konverzního nástroje Pandoc byla vydána před 20 lety. Jeho autor John MacFarlane při tomto výročí rekapituluje jednotlivé etapy vývoje a přidávání nových funkcí – rozšíření nejen Markdownu a podporu mnoha dalších formátů.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    včera 00:55 | Pozvánky

    Srpen přinesl nejen další spalující vedro, ale také Virtuální Bastlírnu s neméně žhavými novinkami. Využijte tedy předpovědi na deštivý čtvrteční večer a od 20:00 se připojte online k tomuto neformálnímu setkání kutilů, techniků a vědců, kde se strahovskými bastlíři proberete nejzajímavější věci, na které jste narazili za poslední měsíc. Pokud jde o novinky, řeč zcela jistě přijde na systém INDX pro tiskárny Průša, který na konci

    … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    3.8. 17:22 | Zajímavý článek

    Firma T-Mobile blokovala „dezinformační web“ AC24 bez toho, aniž by k tomu měla závazný pokyn orgánů veřejné moci. Píše to ve svém rozsudku Městský soud v Praze, který po čtyřech letech uzavřel kauzu blokace zmíněného webu. Operátor musí uhradit škodu ve výši 35 tisíc korun. Advokát společnosti T-Mobile se snažil i u odvolacího senátu argumentovat tím, že firma jednala v dobré víře, když na stránky omezila přístup poté, co ji k tomu vyzvalo

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 32
    3.8. 16:33 | IT novinky

    Padla obžaloba v bitcoinové kauze. Státní zástupkyně chce pro Blažka 6,5 roku vězení, pro Titze 8 let.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    3.8. 15:22 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (6%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (23%)
    Celkem 2324 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Služba pro výměnu souborů generovaných Informačním Systémem

    Max avatar 13.6.2013 10:43 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Služba pro výměnu souborů generovaných Informačním Systémem
    Přečteno: 221×
    Dobrý den všem. V současné době náš informační systém generuje soubory u uživatele. Některé uloží na síťový disk, některé jsou třeba poslat někam ven na ftp apod. Máme více poboček a tento systém začíná být silně neefektivní. Jednak řešení výjimek přístupů na proxyně v rámci různých terminálů. Dále problémy s mapováním disků napříč terminály (což není moc ideální + to v našem současném licenčním pekle žere zbytečně licence). Totální nepřehled a chaos - aplikací na zpracování generovaných souborů existuje celkem dost, některé rozkopírované po terminálech, není moc přehled v jakém rozsahu se co generuje atd.

    Přemýšlím, že bych navrhl nějakou centrální službu na výměnu souborů. Některé hned napadne třeba takové ftp (spíše sftp) v lokální síti, za kterým by pak jen visely scripty a soubory si odebíraly a posílaly je na příslučná místa + se vracela zpětná vazba uživateli . Taktéž kvůli rychlosti zpětné odezvy pro uživatele, jenž posílají data někam ven na ftp by mohla být v lokální síti ftp proxy (ale to je jen malý zlomek dat).

    Nicméně toto jsou jen úvahy neznalce problematiky. Možná existuje nějaká webová služba, která by umožňovala nějaký druh scriptování a okamžitě reagovala na příchozí soubor a hned s ním něco udělala a vrátila odezvu uživateli (nebo v nějakých dávkách s krátkým intervalem zpracovávala). Otázka tedy zní, zda již toto někdo z vás neřešil, nebo zda nemáte nějaký tip? Aby byla představa, jde o cca 100 000 souborů denně (většina během 12h), většinou xml soubory, nebo malá pdf. Uživatelů je mnoho, takže takových 200 souborů najednou by to mělo zvládat bez problémů.
    Nejlépe samozřejmě v podobě OSS řešení.
    Díky
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(

    Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.