Svobodná historická realtimová strategie 0 A.D. (Wikipedie) byla vydána ve verzi 28 (0.28.0). Její kódový název je Boiorix. Představení novinek v poznámkách k vydání. Ke stažení také na Flathubu a Snapcraftu.
Multimediální server a user space API PipeWire (Wikipedie) poskytující PulseAudio, JACK, ALSA a GStreamer rozhraní byl vydán ve verzi 1.6.0 (Bluesky). Přehled novinek na GitLabu.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04-1.2 a 20.04 OTA-12.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová stabilní verze 2.0 otevřeného operačního systému pro chytré hodinky AsteroidOS (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání a na YouTube.
WoWee je open-source klient pro MMORPG hru World of Warcraft, kompatibilní se základní verzí a rozšířeními The Burning Crusade a Wrath of the Lich King. Klient je napsaný v C++ a využívá vlastní OpenGL renderer, pro provoz vyžaduje modely, grafiku, hudbu, zvuky a další assety z originální kopie hry od Blizzardu. Zdrojový kód je na GitHubu, dostupný pod licencí MIT.
Byl představen ICT Supply Chain Security Toolbox, společný nezávazný rámec EU pro posuzování a snižování kybernetických bezpečnostních rizik v ICT dodavatelských řetězcích. Toolbox identifikuje možné rizikové scénáře ovlivňující ICT dodavatelské řetězce a na jejich podkladě nabízí koordinovaná doporučení k hodnocení a mitigaci rizik. Doporučení se dotýkají mj. podpory multi-vendor strategií a snižování závislostí na vysoce
… více »Nizozemský ministr obrany Gijs Tuinman prohlásil, že je možné stíhací letouny F-35 'jailbreaknout stejně jako iPhony', tedy upravit jejich software bez souhlasu USA nebo spolupráce s výrobcem Lockheed Martin. Tento výrok zazněl v rozhovoru na BNR Nieuwsradio, kde Tuinman naznačil, že evropské země by mohly potřebovat větší nezávislost na americké technologii. Jak by bylo jailbreak možné technicky provést pan ministr nijak nespecifikoval, nicméně je známé, že izraelské letectvo ve svých modifikovaných stíhačkách F-35 používá vlastní software.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 162 (pdf).
Sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, zveřejnilo Domain Report za rok 2025 s klíčovými daty o vývoji domény .CZ. Na konci roku 2025 bylo v registru české národní domény celkem 1 515 860 s koncovkou .CZ. Průměrně bylo měsíčně zaregistrováno 16 222 domén, přičemž nejvíce registrací proběhlo v lednu (18 722) a nejméně pak v červnu (14 559). Podíl domén zabezpečených pomocí technologie DNSSEC se po několika letech stagnace výrazně
… více »Google představil telefon Pixel 10a. S funkci Satelitní SOS, která vás spojí se záchrannými složkami i v místech bez signálu Wi-Fi nebo mobilní sítě. Cena telefonu je od 13 290 Kč.
sh4tp STMCLT1000A:mb411:st40
Spojení podle výpisu funguje perfektně.
Teď potřebuji stáhnout do PC komplední obsah. - provést flash memory dump
Má to prý fungovat ještě v kombinaci pomocí hyperterminálu přes konzoli. ???
- není problém, též mám propojeno
Jenže vůbec netuším, jaké použít příkazy.
Na stránkách STLinuxu jsem si k tomu manuály pročítal, ale moudrý z toho nejsem,
nebo lépe řečeno nenašel jsem tam, jak přesně realizovat to, co potřebuji.
Někde jsem četl, že s tímto rozhraním by měl fungovat program, nebo balíček programů "stburner".
Ovšem stejný problém. Není návod ani jednoduché uživatelské rozhraní, opět příkazový řádek.
Kontaktovat někoho z STLinuxu se mi nepovedlo.
Má s touto záležitostí již někdo zkušenost, nebo kontakt na někoho, kdo tomu rozumí?
- třeba nějaký student z ČVUT nebo MIT
Děkuji.
(gdb) sh4tp STMCLT1000A:mb411:st40
The target is assumed to be little endian
The target architecture is assumed to be sh4
mb411_stx7100_cut31 (mb411) connect start - parameters {}
Initialization TCK frequency set to 3000000 Hz
Device id 0x2d424041
tapmux connect(): boot mode single core setup
tapmux setup to bypass to core st40, channel 1
SDI [ERROR] :: [SERVER] serviceASEMode: Sentinel not found (0xffffffff != 0xbeef
face)
SDI [ERROR] :: [SERVER] sdi_Attach: Unable to service target after attaching
SDI [ERROR] :: [SERVER] processSDICommand: sdi_Attach failed
SDI [ERROR] :: Command SDI_ATTACH failed (0)
mb411 initialization start with SoC stx7100_cut31 ...
stx7100_cut31: booted audio companion
stx7100_cut31: booted video companion
TCK frequency set to 10000000 Hz
tapmux complete_connect(): single core setup
mb411 initialization complete
SDI [ERROR] :: [SERVER] serviceASEMode: Sentinel not found (0xffffffff != 0xbeef
face)
SDI [ERROR] :: [SERVER] sdi_Attach: Unable to service target after attaching
SDI [ERROR] :: [SERVER] processSDICommand: sdi_Attach failed
SDI [ERROR] :: Command SDI_ATTACH failed (0)
Unable to attach to remote target STMCLT1000A:mb411:st40
(gdb)
"Sentinel not found (0xffffffff != 0xbeefface)"
Není to žádná chyba propojení nebo špatný čip. Je to nějaká částečná ochrana, která je i v jiných boxech.
Procesor je STB7100 a ostatní jsou M28W320HST a NAND512W3A2CZA6 ST.
Je možno to nějak opravit, nebo pomocí něčeho obejít?
Mělo by to jít, ale zatím se neví jak.
Tiskni
Sdílej: