Jon Seager z Canonicalu včera na Ubuntu Community Hubu popsal budoucnost AI v Ubuntu. Dnes upřesnil: AI nástroje budou k dispozici jako Snap balíčky, vždy je může uživatel odinstalovat. Ve výchozím nastavení budou všechny AI nástroje používat lokální AI modely.
Nový ovladač Steam Controller jde do prodeje 4. května. Cena je 99 eur.
Greg Kroah-Hartman začal používat AI asistenta pojmenovaného gkh_clanker_t1000. V commitech se objevuje "Assisted-by: gkh_clanker_t1000". Na social.kernel.org publikoval jeho fotografii. Jedná se o Framework Desktop s AMD Ryzen AI Max a lokální LLM.
Ubuntu 26.10 bude Stonking Stingray (úžasný rejnok).
Webový prohlížeč Dillo (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.3.0. S experimentální podporou FLTK 1.4. S příkazem dilloc pro ovládání prohlížeče z příkazové řádky. Vývoj prohlížeče se přesunul z GitHubu na vlastní doménu dillo-browser.org (Git).
Byl publikován přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Vývojáři v přehledu vypíchli vylepšenou instalaci, podporu senzoru okolního světla, úsporu energie, opravy Bluetooth nebo zlepšení audia. Vývoj lze podpořit na Open Collective a GitHub Sponsors.
raylib (Wikipedie), tj. multiplatformní open-source knihovna pro vývoj grafických aplikací a her, byla vydána ve verzi 6.0.
Nové verze AI modelů. Společnost OpenAI představila GPT‑5.5. Společnost DeepSeek představila DeepSeek V4.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 164 (pdf) a Hello World 29 (pdf).
Bylo oznámeno, že webový prohlížeč Opera GX zaměřený na hráče počítačových her je už také na Flathubu and Snapcraftu.
Zdravim, snazim se ted propojit si synchronizaci kalendare, ukolu a poznamek mezi Anroidim telefonem, Owncloud-serverem a domacim pocitacem. Na pocitaci mam Evolution 3.2, pridal jsem si kalendar a ukoly a poznamky pomoci calDav-linku a funguje to celkem dobre.
Akorat ze se mi stale ukazuje ukazuji defaultni lokalni kalendar, ukoly a poznamky a pod tim skupina calDav kde mam ty vzdalene na Owncloudu. Chtel bych se zeptat jestli tohle jde nejak zmenit, aspon ty nepouzivane "lokalni" slozky skryt. Nasel jsem neco k tomu jak to udelat u mailu : http://2stech.ca/index.php/linux/linuxtutotials/readmes/110-disable-qon-this-computerq-in-evolution s tim rozdilem ze tohle je pro starou verzi evolution, nova uklada svoje polozky do ~/.local/share/evolution/mail/local
Jinak lokalni kalendar, ukoly a poznamky se ukladaji do :
Vim ze lze pouzit syncevolution na synchronizaci s lokalnimi slozkami, ale prijde mi zbytecne pouzivat extra dalsi vrstvu/aplikaci pro synchronizaci kdyz si evolution s calDav/cardDav umi poradit.
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: