Zero Day Initiative zveřejnila informace o 6 bezpečnostních chybách (1, 2, 3, 4, 5, 6) v MTA Exim. Nejvážnější z nich CVE-2023-42115 má CVSS 9.8. Na opravě chyb se pracuje.
Knihovna libvpx byla vydána ve verzi 1.13.1. Řešena je kritická bezpečnostní chyba CVE-2023-5217 (heap buffer overflow in vp8 encoding). Chyba je již opravena také v Chrome / Chromium 117.0.5938.132 a Firefoxu 118.0.1.
Balíček kmod s nástroji pro práci s linuxovými moduly byl vydán ve verzi 31. Nově umí modprobe zavést modul nacházející se v libovolném adresáři (# modprobe ./drivers/gpu/drm/i915/i915.ko).
Adventura Trüberbrook je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 2. října.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.7.0. Z novinek lze vypíchnout podporu platformy AMD Van Gogh.
Richard Stallman v den oslav 40. výročí GNU oznámil, že má rakovinu (YouTube).
DIY trackball Ploopy má novou variantu Adept, na rozdíl od předchozích používá 44mm kouli, má symetrický tvar a šest tlačítek, snímač zůstává PMW-3360, novinkou je použití Raspberry Pi Pico, na kterém běží firmware QMK s podporou grafické konfigurační aplikace VIA. Předobjednávky jsou otevřeny za ceny 80-105 CAD.
Probíhá Meta Connect 2023. Společnost Meta představuje své novinky v oblasti AI a virtuální, smíšené a rozšířené reality. Představeny byly nové chytré brýle Ray-Ban | Meta a headset Meta Quest 3.
Eben Upton oficiálně představil (YouTube) nové Raspberry Pi 5 (YouTube). Je více než 2x výkonnější než jeho předchůdce, model 4B.
Byl vydán (YouTube) Counter-Strike 2. Nativně také pro Linux. Jedná se o největší technologický skok v historii této populární herní série.
IPWAN 90.182.168.XXX IPLAN 90.182.169.YYY Netmask 255.255.255.252 GW 90.182.169.ZZZ
Na rozhraní eth1_wan je přiveden vstup, takže vytvořím IP->Adresses , kde IP 90.182.168.XXX/30, Network 90.182.168.0 Na rozhraní eth3_lan vytvořím IP->Adresses , kde IP 90.182.168.YYY/30, Network 90.182.168.0Teď bych potřeboval nastavit gateway(nevím kde? v klikacím rozhraní) a routování tak, aby mikrotik měl ve skutečnosti adresu 10.10.10.1 Pokud možno, jestli by jste mě nenavedli v grafickém rozhraní, abych věděl, kde se co přidalo a přidává. Díky
Ano, je to riesitelne a dokonca to mame nasadene.
Das viac default gateway, pre kazde rozhranie jednu. Zvolis moznost check gateway -> ping. Ak sa nedopinga na prvu branu (uvidis podla distance) tak presmeruje cez druhu. Ked sa prva rozbehne, tak opat pusti cez nu. A ide to cez jeden kabel.
das 0.0.0.0 a ipcku brany. ethernet rozhranie mozes a nemusis davat. Ak su ip z rozneho segmentu, tak netreba. Priorita uf, to neviem z hlavy. ale je to pole nazvane distance.
gateway je v ip route ip das 0.0.0.0 a gateway tu tvoju.
dns su v ip dns (tusim, nemam pri sebe winbox), nezabudni potom nastavit maskaradu v /ip firewall nat. - aby si sa dostal na net.
Tiskni
Sdílej: