Český telekomunikační úřad zahajuje novou etapu využívání vysokofrekvenčního rádiového spektra v pásmu 26 GHz. Toto pásmo bude od 1. 7. 2026 otevřeno pro provoz moderních bezdrátových sítí, zejména sítí páté generace (5G), pevných bezdrátových přístupových sítí (FWA) a lokálních či průmyslových sítí určených například pro výrobní areály, logistická centra nebo technologické kampusy. Současně s otevřením pásma 26 GHz přistoupil ČTÚ ke zpřístupnění informací o využívání rádiových kmitočtů v tomto pásmu.
Logitech představil myš Signature Comfort Plus M850 L s polstrovanou opěrkou dlaně pro větší pohodlí a sadu s touto myší a klávesnicí s integrovanou opěrkou dlaní Signature Comfort Plus Combo MK880.
Gaël Duval se rozepsal o novinkách a plánech Murena a /e/OS. Počet uživatelů telefonů Murena a mobilního operačního systému /e/OS bez aplikací a služeb od Googlu se blíží 100 000. Ambicí je, aby se /e/OS stal třetí mobilní platformou v Evropě i na světě, s potenciálem dostat se i na PC. Blíží se vydání nové verze 4 s funkcemi zálohování a obnova, import e-mailů z Gmailu a rozpoznávání hlasu. Murena Workspace přinese videohovory, elektronický podpis a správu zařízení (MDM).
Dnes a zítra probíhá Ubuntu Summit 26.04. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze na YouTube. Úvodní slovo měli Mark Shuttleworth a Jon Seager.
Lazygit byl vydán ve verzi 0.62.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Jiří Eischmann se v příspěvku na svém blogu o rozepsal o tom, kam se vyhledávání v jeho očích posledních 10 let posunulo, jaké má zkušenosti s AI vyhledáváním, proč na něm nechce záviset a jaké vyhledávací služby ho v poslední době zaujaly.
Wayland kompozitor Labwc byl vydán ve verzi 0.20.0. Labwc je inspirován správcem oken Openbox. Postavený je na wlroots.
AlmaLinux OS byl vydán ve verzích 9.8 s kódovým jménem Olive Jaguar a 10.2 s kódovým jménem Lavender Lion. Podrobnosti v poznámkách k vydání (9.8 a 10.2). Opraveny byly zranitelnosti Copy Fail (CVE-2026-31431), Dirty FRAG, Fragnesia (CVE-2026-46300), nginx Rift (CVE-2026-42945) a SSH Keysign Pwn (CVE-2026-46333).
Seznam.cz vykázal za rok 2025 tržby v celkové hodnotě 6,454 miliardy korun. Oproti roku 2024 nárůst o 3,68 %. Zisk před zdaněním oproti předcházejícímu roku poklesl, a to o 11,21 % na 1,330 miliardy korun. Vlastní velké jazykové modely SeLLMa najdou dnes uživatelé téměř na všech seznamáckých službách. Na všechny obsahové služby byla zavedena technologie text-to-speech, díky níž si mohou uživatelé přehrát články v audio verzi namluvené
… více »Vláda představila strategické digitalizační projekty. Roadmapa zahrnuje celkem 55 projektů napříč státní správou, z toho 22 prioritních projektů vycházejících přímo z programového prohlášení vlády a 33 projektů založených na platné legislativě. Portfolio pokrývá oblasti financí, zdravotnictví, digitální identity, dat, registrů, dopravy, krizového řízení, sociálních agend i kybernetické bezpečnosti.
From - Mon Aug 19 15:40:47 2013
X-Account-Key: account2
X-UIDL: 5908
X-Mozilla-Status: 0001
X-Mozilla-Status2: 00000000
X-Mozilla-Keys:
Received: from cenzored (unknown [cenzored IP])
by email-relay4.ng.seznam.cz (Seznam SMTPD UNKNOWN@UNKNOWN) with ESMTP;
Mon, 19 Aug 2013 15:38:54 +0200 (CEST)
Received: by censored (sSMTP sendmail emulation); Mon, 19 Aug 2013 15:38:53 +0200
From: "added by portage for apache" gilhad@seznam.cz
X-Originating-IP: cenzored IP
Date: Mon, 19 Aug 2013 15:38:53 +0200
To: gilhad@seznam.cz
Subject: [Bug 3] New: pridat tagy pro blog
X-Bugzilla-Reason: AssignedTo Reporter
X-Bugzilla-Type: new
X-Bugzilla-Watch-Reason: None
X-Bugzilla-Product: Soukrome
X-Bugzilla-Component: www
X-Bugzilla-Keywords:
X-Bugzilla-Severity: normal
X-Bugzilla-Who: gilhad@seznam.cz
X-Bugzilla-Status: NEW
X-Bugzilla-Priority: Normal
X-Bugzilla-Assigned-To: gilhad@seznam.cz
X-Bugzilla-Target-Milestone: ---
X-Bugzilla-Changed-Fields:
Message-ID: bug-3-1@http.censored/
X-Bugzilla-URL: http://censored/
Auto-Submitted: auto-generated
Content-Type: text/plain; charset="UTF-8"
MIME-Version: 1.0
X-Smtpd: UNKNOWN@UNKNOWN
X-Seznam-User: gilhad@seznam.cz
X-Session: 17
X-Country: CZ
http://censored/show_bug.cgi?id=3
a tak dal a tak dal, tady ten mail zacina a obsahuje vse potrebne
Je videt, ze nektere hlavicky jsou v jednom bloku, jine jsou oddelene odradkovanim.
Prohlednul jsem rychle templaty na slovo "Subject:", ale nenasel jsem nic, co by mi objasnilo, proc je mezi To: a Subject: prazdna radka (ktera mi tam vadi a dela nezdobu).
Vi nekdo, jak tuto prazdnou radku odstranit? Dekuji mnohokrat.
Mailovy klient je Seamonkey. Kdyz je pred Subject prazdna radka, tak se mail zobrazi s prazdnym polem Subject
Řešení dotazu:
Mailer.pm line 75 commented out
else {
# RFC 2822 requires us to have CRLF for our line endings and
# Email::MIME doesn't do this for us. We use \015 (CR) and \012 (LF)
# directly because Perl translates "\n" depending on what platform
# you're running on. See http://perldoc.perl.org/perlport.html#Newlines
# We check for multiple CRs because of this Template-Toolkit bug:
# https://rt.cpan.org/Ticket/Display.html?id=43345
+ # $msg =~ s/(?:\015+)?\012/\015\012/msg;
$email = new Email::MIME($msg);
Tiskni
Sdílej: