abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    22.6. 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1974 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: openSUSE 12.2 a 12.3 - po hibernaci nefunguje síť

    20.8.2013 08:44 Howard | skóre: 19
    openSUSE 12.2 a 12.3 - po hibernaci nefunguje síť
    Přečteno: 407×
    Příloha:
    Mám stejný problém na 2 PC, na jednom běží 12.2, na druhém 12.3 - po "vzbuzení" z hibernace nefunguje síť (nemám IP adresu, nejde DNS, prostě nic). Když na obou PC bylo 12.1, tak nebyl problém.

    Zkoušel jsem pomocí ifconfig a ip restartovat síťové rozhraní, bohužel to vůbec nepomáhá.
    Jediné, co pomůže, je otevřít Yast - Síť, něco tam změnit (třeba jenom odškrtnu a zaškrtnu checkbox IPv6) a dám OK, poté Yast provede asi nějaký lepší restart sítě (viz příloha) a pak to jede.

    Nevím, jestli se to dá vyřešit, pokud ne, jako workaround bych jenom potřeboval znát ten magický příkaz, který Yast vykoná :-)

    Jinak tady je pár hlášek z messages po vzbuzení z hibernace v době, kdy síť nefunguje:
    Aug 20 08:26:36 howard vmnet-natd: RTM_NEWLINK: name:eth0 index:2 flags:0x00001043
    Aug 20 08:26:36 howard kernel: [51698.944073] r8169 0000:05:00.0: eth0: link down
    Aug 20 08:26:36 howard kernel: [51698.944082] r8169 0000:05:00.0: eth0: link down
    Aug 20 08:26:36 howard kernel: [51698.948302] ADDRCONF(NETDEV_UP): eth0: link is not ready
    Aug 20 08:26:36 howard vmnet-natd: RTM_NEWLINK: name:eth0 index:2 flags:0x00001003
    Aug 20 08:26:36 howard vmnetBridge: RTM_NEWLINK: name:eth0 index:2 flags:0x00001043
    Aug 20 08:26:36 howard kernel: [51698.985857] /dev/vmnet: open called by PID 3400 (vmnet-bridge)
    Aug 20 08:26:36 howard kernel: [51698.985874] /dev/vmnet: hub 0 does not exist, allocating memory.
    Aug 20 08:26:36 howard kernel: [51698.985896] /dev/vmnet: port on hub 0 successfully opened
    Aug 20 08:26:36 howard kernel: [51698.985917] bridge-eth0: up
    Aug 20 08:26:36 howard kernel: [51698.985921] bridge-eth0: attached
    Aug 20 08:26:36 howard kernel: [51698.985951] bridge-eth0: disabling the bridge on dev down
    Aug 20 08:26:36 howard kernel: [51698.986058] bridge-eth0: down
    Aug 20 08:26:36 howard kernel: [51698.986066] bridge-eth0: detached
    Aug 20 08:26:36 howard vmnetBridge: Adding interface eth0 index:2
    Aug 20 08:26:36 howard vmnetBridge: Started bridge eth0 to virtual network 0.
    Aug 20 08:26:36 howard vmnetBridge: RTM_NEWLINK: name:eth0 index:2 flags:0x00001003
    Aug 20 08:26:36 howard vmnetBridge: Removing interface eth0 index:2
    Aug 20 08:26:36 howard vmnetBridge: Stopped bridge eth0 to virtual network 0.
    Aug 20 08:26:36 howard kernel: [51699.143674] userif-3: sent link down event.
    Aug 20 08:26:37 howard kernel: [51699.143685] userif-3: sent link up event.
    Aug 20 08:26:37 howard kernel: [51700.508702] r8169 0000:05:00.0: eth0: link up
    Aug 20 08:26:37 howard vmnetBridge: RTM_NEWLINK: name:eth0 index:2 flags:0x00011043
    Aug 20 08:26:37 howard kernel: [51700.512875] ADDRCONF(NETDEV_CHANGE): eth0: link becomes ready
    Aug 20 08:26:37 howard kernel: [51700.513131] /dev/vmnet: open called by PID 3400 (vmnet-bridge)
    Aug 20 08:26:37 howard kernel: [51700.513154] /dev/vmnet: hub 0 does not exist, allocating memory.
    Aug 20 08:26:37 howard kernel: [51700.513194] /dev/vmnet: port on hub 0 successfully opened
    Aug 20 08:26:37 howard kernel: [51700.513215] bridge-eth0: up
    Aug 20 08:26:37 howard kernel: [51700.513223] bridge-eth0: attached
    Aug 20 08:26:37 howard vmnet-natd: RTM_NEWLINK: name:eth0 index:2 flags:0x00011043
    Aug 20 08:26:37 howard vmnetBridge: Adding interface eth0 index:2
    Aug 20 08:26:37 howard vmnetBridge: Started bridge eth0 to virtual network 0.
    Aug 20 08:26:37 howard kernel: [51700.712531] userif-3: sent link down event.
    Aug 20 08:26:38 howard kernel: [51700.712538] userif-3: sent link up event.
    Aug 20 08:26:39 howard avahi-daemon[701]: Joining mDNS multicast group on interface eth0.IPv6 with address fe80::22cf:30ff:fe0b:1836.
    Aug 20 08:26:39 howard avahi-daemon[701]: New relevant interface eth0.IPv6 for mDNS.
    Aug 20 08:26:39 howard avahi-daemon[701]: Registering new address record for fe80::22cf:30ff:fe0b:1836 on eth0.*.
    Aug 20 08:26:44 howard avahi-daemon[701]: Joining mDNS multicast group on interface eth0.IPv6 with address 2a01:490:11:5:22cf:30ff:fe0b:1836.
    Aug 20 08:26:44 howard avahi-daemon[701]: Registering new address record for 2a01:490:11:5:22cf:30ff:fe0b:1836 on eth0.*.
    Aug 20 08:26:44 howard avahi-daemon[701]: Withdrawing address record for fe80::22cf:30ff:fe0b:1836 on eth0.
    Aug 20 08:26:44 howard avahi-daemon[701]: Registering new address record for 2a01:490:11:5:a412:274e:ae68:7aef on eth0.*.

    Odpovědi

    21.8.2013 13:57 mchf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 12.2 a 12.3 - po hibernaci nefunguje síť
    To kouzlo co YaST udela je

    rcnetwork restart

    Kazdopadne to vypada, ze driver r8169 ma problem s detekci linky.
    23.8.2013 23:45 potato
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 12.2 a 12.3 - po hibernaci nefunguje síť
    Zřejmě záleží na konkrétní síťovce, r8169 je dost běžná a já jsem u nich třeba problém s detekcí linky nikdy nezaznamenal, takže takhle kategoricky bych to nepsal. Dají se ale najít reporty, kdy s tím lidi problém mají, a tam radí, že máš v tom případě vypnout autonegociaci (autoneg off), protože problém je s tou.
    25.8.2013 08:54 Howard | skóre: 19
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 12.2 a 12.3 - po hibernaci nefunguje síť
    Děkuji, příkaz funguje.

    Vyzkoušet jsem to mohl až teď, při posledních 10 hibernací k problému nedošlo, to je jak naschvál, když člověk chce, aby něco nefungovalo, tak to funguje ;-)
    23.8.2013 23:32 mano | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 12.2 a 12.3 - po hibernaci nefunguje síť
    Skúšal si použiť aj NetworkManger so systémovým pripojením? Mal som na 12.2 podobný problém s DNS s pripojením cez Wifi, ale s použitím system connection v NM sa mi podarilo nenačítavanie DNS potlačiť.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.