Ve funkci koordinátora k bitcoinové kauze skončil bývalý ústavní soudce David Uhlíř. Informaci, kterou zveřejnil Deník N, potvrdila Radiožurnálu ministryně spravedlnosti Eva Decriox (ODS). Uvedla, že odchod byl po vzájemné dohodě. „Jeho mise je ukončená, auditní procesy se už povedlo nastavit,“ řekla. Teď má podle ministryně další kroky podniknout policie a státní zastupitelství. Koordinátorem jmenovala ministryně Uhlíře 19. června.
Byla vydána nová verze 25.07.26 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
#!/bin/sh
if [ -n "`pidof thttpd`" ]; then
killall thttpd 2>/dev/null
fi
/opt/sbin/thttpd -C /opt/etc/thttpd.conf
ktory po restarte routra spusti thttpd s danym nastavenim. Obcas sa ale stane (a doteraz neviem preco), ze sa tento proces vypne (mozno spadne sam, neviem..). Rozmyslam nad riesenim problemu a vychadza mi, ze by som mohol do cronjobu spravit, ze kazdu minutu bude kontrolovat, ci bezi proces "/opt/sbin/thttpd -C /opt/etc/thttpd.conf" a ak by nebezal, tak by ho zapol. Prosim Vas, ake riadky by som mal dat do spustaneho cronjobu (suboru?)? diky moc
Řešení dotazu:
#!/bin/bash #Tento spustitelny soubor se ma chovat jako daemon. #Spousti se prikazem, umistenym v /etc/rc.local: #nohup /kde/je/umisteny/tento/mujdemon >&/dev/null& #(`nohup /kde/je/umisteny/tento/mujdemon >/dev/null 2>&1&`) #Ukoncuje se prikazem: #kill $(pgrep mujdemon) >/dev/null 2>&1 #Number SIG Meaning #0 0 On exit from shell #1 SIGHUP Clean tidyup #2 SIGINT Interrupt #3 SIGQUIT Quit #6 SIGABRT Abort #9 SIGKILL Die Now (cannot be trap'ped) #14 SIGALRM Alarm Clock #15 SIGTERM Terminate #How kill sleep trap 'echo stop >/dev/null; kill $(jobs -p)' 0 1 2 3 6 15 log="/opt/mujdemonthttpd_log" logername="thttpd" while true; do sleep 120 logerpid="$(/usr/bin/pgrep -x $logername)" if [ -z "$logerpid" ]; then aktualnicas=`date +"%d.%m.%Y_%H:%M"` echo "$(echo $aktualnicas)_mujdemon_restartoval_thttpd, ktery umrel" >>"$log" /opt/etc/init.d/S80thttpd >/dev/null 2>&1 fi done Nebo by stačilo jen: #!/bin/bash #Tento spustitelny soubor se ma chovat jako daemon. #Spousti se prikazem, umistenym v /etc/rc.local: #nohup /kde/je/umisteny/tento/mujdemon >&/dev/null& #Ukoncuje se prikazem: #kill $(pgrep mujdemon) >/dev/null 2>&1 #How kill sleep trap 'echo stop >/dev/null; kill $(jobs -p)' 0 1 2 3 6 15 while true; do sleep 120 /opt/etc/init.d/S80thttpd >/dev/null 2>&1 done
while true; ...
asi bude stačit.
Celá šílená konstrukce by se vyřešila použitím fungujícího initu, konkrétně tedy systemd, který hlídá spuštěné služby a umí je restartovat, když spadnou (Restart=on-failure)To sa už nerobí pomocou inittab?
Valid actions for the action field are: respawn The process will be restarted whenever it terminates (e.g. getty).
thttpd -D
init
jednoducho čaká na SIGCHLD
od child-procesu a ak ten child-proces spustil pre riadok v inittabe, ktorý má respawn
, tak ten child pustí znova. Z toho hľadiska je jedno, či ten child process skončí normálne, alebo nie.
#!/bin/bash # Service name while true; do SERVICE=“vlc“ SPHINXPID=$(pgrep $SERVICE) if [[ -z "$SPHINXPID" ]]; then # Not run! vlc else # All is OK echo „$SERVICE running.“ fi unset SPHINXPID unset SERVICE sleep 1 done
Tiskni
Sdílej: