V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Řešení dotazu:
otf-ipafont
?
Jo je to nějak o zdravotnictví, Mě tam ale odkázala myslím stránka linux.com měla tu být nějaká analýza, pokusím se najít ještě odkud přesně mě to tam zaválo. Jinak jsem ten IPA odinstaloval a místo něj instaloval také japan font Monapo, který by měl prý kombinovat IPA + Manapo a hlavně prý s ním lze zobrazit japan ASCII art.
Jinak mi přijde stejnéMonapo font is a combined font, that uses IPAfont and monafont. It has almost same width as MS P Gothic, so it can show Japanese Ascii Art properly.
většina z těch jeho znaků fungovaly i na to japonské.většina z těch jeho znaků fungovaly i na to čínské.
Po pár odkazech jsem se dostal na http://wiki.debian.org.hk/w/Where_can_I_find_fonts_for_GNU/Linux,
Postupně jsem zkoušel
IPA (japonské) - široké a tak nějak rozmazané pro mě
umeplus (japonské) - to samé
monapo (japonské) - úzké ale rozmazané
vlgothic (japonské) - japonské široké, některé čínské znaky nezobrazí
arphic (čínské) - ostré, zvládají i japonské písmo ale jsou pro japonské dost široké (s mezerama)
Sazanami (japonské)- úzké (o 1-2mm jsou užší Monapo) a ostré, zvládají i činštinu - POUŽÍVÁM
wqy (čínské) - ani jedno z těch výše nezvládá korejské tyhle ano (jsou něco mezi ostrými a rozmazanými - stačí)
Takže základ jsou wqy (umí čínské, japonské, korejské) ale pokud chcete úzké japonské tak sazanami.
Pokud nejste nároční budou stačit Hanazono (čínské, japonské, nom) a Unifonts (čínské, japonské, korejské) Ve vistách je také japonské písmo široké
Pokud jste nároční pak navíc pro japonské písmo Takao a pro čínské Arphic.
Pak dostanete zhruba stejný výsledek, jako používá Win Vista. Používá písmo Meiryo a MingLiu.
Vista používá jako výchozí písmo Segoe, a W8 nemám ale podle MS by mělo být právě u nich výchozí Meiryo.
Poznámka: Je možné zabránit načtení písma, aniž by bylo odebráno z pevného disku. Stačí přesunout písmo ze složky Windows\Fonts do jiné složky.citace z microsoft.com, v Linuxu to nebude jiné.. Problém je, že už tam budou nahrané do dalšího restartu počítače.
Tiskni
Sdílej: