IKEA představila 3 senzory pro chytrou domácnost: senzor na dveře a okna PARASOLL, bezdrátový pohybový senzor VALLHORN a senzor úniku vody BADRING. Budou kompatibilní s Home Assistant?
Weston, referenční implementace kompozitoru pro Wayland, byl vydán ve verzi 13.0.0. Přehled novinek v oznámení.
Laboratoře CZ.NIC vydaly novou verzi 4.23.0 aplikace Datovka, tj. svobodné multiplatformní desktopové aplikace pro přístup k datovým schránkám a k trvalému uchovávání datových zpráv v lokální databázi. Přidána byla podpora pro velkoobjemové datové zprávy (VoDZ) a pro typy datových schránek PFO_ARCH, PFO_AIAT a PFO_AZI. Další novinkou je pamatování velikosti dialogových oken, pozice ovládacích prvků, šířek sloupců a řazení položek
… více »Distribuce Tails specializující se ochranu online soukromí uživatele byla vydána ve verzi 5.20. Mimo jiné aktualizuje Tor Browser (13.0.4) a Thunderbird (115.5), opravuje několik chyb.
Bylo rozhodnuto, že Red Hat Enterprise Linux 10, jehož vydání je plánováno na první pololetí 2025, bude už bez X serverů. Zůstane pouze Xwayland.
Mobilní Datovka, tj. svobodná aplikace pro přístup k datovým schránkám pro zařízení s operačním systémem iOS a Android, byla minulá týden vydána v nové verzi 2.0.0. Zásadně bylo zmodernizováno uživatelské rozhraní. Přibyla možnost přepínat aplikaci mezi světlým a tmavým režimem. Současně byl publikován rozhovor QaA: Projekt Datovka očima vývojářů.
Multiplatformní open source aplikace scrcpy (Wikipedie) pro zrcadlení obrazovky i audia připojeného zařízení se systémem Android na desktopu a umožňující ovládání tohoto zařízení z desktopu, byla vydána v nové verzi 2.3.
Včera skončila upstream podpora PHP 8.0. Podporované verze jsou 8.1, 8.2 a 8.3.
Představen byl herní notebook TUXEDO Sirius 16 - Gen1 s 16,1palcovým displejem s rozlišením 2560 x 1440 pixelů, 8jádrovým CPU AMD Ryzen 7 7840HS a GPU AMD Radeon RX 7600M XT 8 GB. V konfiguraci si lze vybrat až 96 GB RAM. Hmotnost notebooku je 2,3 kg. Koupit jej lze s nainstalovaným TUXEDO OS nebo Ubuntu 22.04 LTS. Cena začíná na 1 699 eurech (41 500 korun).
Multimediální server a user space API PipeWire (Wikipedie) poskytující PulseAudio, JACK, ALSA a GStreamer rozhraní dospěl do verze 1.0.0.
Řešení dotazu:
otf-ipafont
?
Jo je to nějak o zdravotnictví, Mě tam ale odkázala myslím stránka linux.com měla tu být nějaká analýza, pokusím se najít ještě odkud přesně mě to tam zaválo. Jinak jsem ten IPA odinstaloval a místo něj instaloval také japan font Monapo, který by měl prý kombinovat IPA + Manapo a hlavně prý s ním lze zobrazit japan ASCII art.
Jinak mi přijde stejnéMonapo font is a combined font, that uses IPAfont and monafont. It has almost same width as MS P Gothic, so it can show Japanese Ascii Art properly.
většina z těch jeho znaků fungovaly i na to japonské.většina z těch jeho znaků fungovaly i na to čínské.
Po pár odkazech jsem se dostal na http://wiki.debian.org.hk/w/Where_can_I_find_fonts_for_GNU/Linux,
Postupně jsem zkoušel
IPA (japonské) - široké a tak nějak rozmazané pro mě
umeplus (japonské) - to samé
monapo (japonské) - úzké ale rozmazané
vlgothic (japonské) - japonské široké, některé čínské znaky nezobrazí
arphic (čínské) - ostré, zvládají i japonské písmo ale jsou pro japonské dost široké (s mezerama)
Sazanami (japonské)- úzké (o 1-2mm jsou užší Monapo) a ostré, zvládají i činštinu - POUŽÍVÁM
wqy (čínské) - ani jedno z těch výše nezvládá korejské tyhle ano (jsou něco mezi ostrými a rozmazanými - stačí)
Takže základ jsou wqy (umí čínské, japonské, korejské) ale pokud chcete úzké japonské tak sazanami.
Pokud nejste nároční budou stačit Hanazono (čínské, japonské, nom) a Unifonts (čínské, japonské, korejské) Ve vistách je také japonské písmo široké
Pokud jste nároční pak navíc pro japonské písmo Takao a pro čínské Arphic.
Pak dostanete zhruba stejný výsledek, jako používá Win Vista. Používá písmo Meiryo a MingLiu.
Vista používá jako výchozí písmo Segoe, a W8 nemám ale podle MS by mělo být právě u nich výchozí Meiryo.
Poznámka: Je možné zabránit načtení písma, aniž by bylo odebráno z pevného disku. Stačí přesunout písmo ze složky Windows\Fonts do jiné složky.citace z microsoft.com, v Linuxu to nebude jiné.. Problém je, že už tam budou nahrané do dalšího restartu počítače.
Tiskni
Sdílej: