Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Řešení dotazu:
otf-ipafont
?
Jo je to nějak o zdravotnictví, Mě tam ale odkázala myslím stránka linux.com měla tu být nějaká analýza, pokusím se najít ještě odkud přesně mě to tam zaválo. Jinak jsem ten IPA odinstaloval a místo něj instaloval také japan font Monapo, který by měl prý kombinovat IPA + Manapo a hlavně prý s ním lze zobrazit japan ASCII art.
Jinak mi přijde stejnéMonapo font is a combined font, that uses IPAfont and monafont. It has almost same width as MS P Gothic, so it can show Japanese Ascii Art properly.
většina z těch jeho znaků fungovaly i na to japonské.většina z těch jeho znaků fungovaly i na to čínské.
Po pár odkazech jsem se dostal na http://wiki.debian.org.hk/w/Where_can_I_find_fonts_for_GNU/Linux,
Postupně jsem zkoušel
IPA (japonské) - široké a tak nějak rozmazané pro mě
umeplus (japonské) - to samé
monapo (japonské) - úzké ale rozmazané
vlgothic (japonské) - japonské široké, některé čínské znaky nezobrazí
arphic (čínské) - ostré, zvládají i japonské písmo ale jsou pro japonské dost široké (s mezerama)
Sazanami (japonské)- úzké (o 1-2mm jsou užší Monapo) a ostré, zvládají i činštinu - POUŽÍVÁM
wqy (čínské) - ani jedno z těch výše nezvládá korejské tyhle ano (jsou něco mezi ostrými a rozmazanými - stačí)
Takže základ jsou wqy (umí čínské, japonské, korejské) ale pokud chcete úzké japonské tak sazanami.
Pokud nejste nároční budou stačit Hanazono (čínské, japonské, nom) a Unifonts (čínské, japonské, korejské) Ve vistách je také japonské písmo široké
Pokud jste nároční pak navíc pro japonské písmo Takao a pro čínské Arphic.
Pak dostanete zhruba stejný výsledek, jako používá Win Vista. Používá písmo Meiryo a MingLiu.
Vista používá jako výchozí písmo Segoe, a W8 nemám ale podle MS by mělo být právě u nich výchozí Meiryo.
Poznámka: Je možné zabránit načtení písma, aniž by bylo odebráno z pevného disku. Stačí přesunout písmo ze složky Windows\Fonts do jiné složky.citace z microsoft.com, v Linuxu to nebude jiné.. Problém je, že už tam budou nahrané do dalšího restartu počítače.
Tiskni
Sdílej: