Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Dobrý den, Mám domácí NAS server QNAP TS-110, chtěl bych si zprovoznit bootování po síti (konkrétně pro instalace Windows). Mám nastaveno DHCP i TFTP. Nevím si rady, jak nastavit v pxelinux.cfg/default.
Pokud se odkážu přímo na *.iso win, při botování ze stanice se načte instalace, ale u výběru diskových jednotek se objeví chyba, chybí ovladače CD/DVD tudíž instalace skončí. Jak mohu tento problém vyřešit, abych korektně nabootval instalaci Win.
Děkuji za případnou pomoc.
Dobrý den, Ještě mě napdalo, šlo by tedy nejpreve nabootova nejaký mirco img win, kde by byly ovladače a poté se odkázat např na sdílený disk s inst. soubory, poté klasicky s řádky spustit setup.exe ? (zda je to vůbec možné) Mám vytvořenou sdílenou složku z obrazu windows, šlo by ji zahrnout do "default" při startu s img ?. Každopádně nevím, jak bych se měl přesně odkázat na tuto složku v defaultu.
default vesamenu.c32
prompt 0
timeout 100
ONTIMEOUT chainlocal
LABEL W2008
MENU LABEL MS Windows server 2008R2 CZ
ENDTEXT
LINUX memdisk
APPEND iso raw
INITRD nfsmount=10.0.0.1:/HDA_DATA/share/win_8 .... ??
LABEL XXXX
PS:
Ano celý image se po síti rozbalí do ramdisku, každopádně mě to nevadí, ale instalace dojde k bodu kde je požadován ovladač CD/DVD, jak se uvádí nahoře.
Podívám se po Windows PE, co je to vůbec zač, pokud by byla nejaká nápověda kde s tím začít budu velmi rád.
rg \\ /a do argumentů pro tftpd se dá -m /etc/tftpf.map.
Velice děkuji za zdejší fórum a zajímavé rady, pomocí WinPE, jsem konečně dosáhl instlalace WIN (zatím pouze 32bit) po síti, z NAS servru založeném na Linuxu.
Myslím, že pro domácí použítí jsem se pustil do složité záležitosti.
Každopádně děkuji, že existuje virtualizace, jinak bych si s tím hrál ještě měsíc.
Jsem v Linuxu absolutní začátečník, ale konfigurace DHCP, TFTP a PXE je v Linuxu mnohem jednodušejší a jasnšjší než ve WIN, alespoň pro mě.
Tiskni
Sdílej: