Na itch.io probíhá Linux Game Jam 2023. Zapojit se a přihlásit hru běžící na Linuxu lze do 6. června do 01:59. Zahrát si lze hry z loňského ročníku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
Thunderbird má nové logo.
Není zcela jednoduché rozchodit v Linuxu kameru IPU6 umístěnou v noteboocích Dell Latitude 9420, Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10, Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 2, Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 a dalších. Ve Fedora Linuxu je to teď snadnější. Hans de Goede informuje o podpoře kamery IPU6 ve Fedora Linuxu pomocí balíčků umístěných na RPM Fusion.
Společnost AMD na YouTube představila a oznámila prodej grafické karty Radeon RX 7600. Cena začíná na 269 dolarech.
Podman Desktop dospěl do verze 1.0. Jedná se o grafickou nadstavbu nad nástrojem Podman, jenž umožňuje vytvářet a provozovat kontejnery, aniž by uživatel potřeboval práva roota.
V květnu 2020 Facebook oznámil, že kupuje Giphy s animovanými gify za 400 milionů dolarů. V říjnu 2022 britský Úřad pro hospodářskou soutěž a trhy (CMA) nařídil společnosti Meta (Facebook) službu Giphy prodat. Stalo se tak včera. Za 53 milionů dolarů ji koupil Shutterstock.
ssh -p 2022 uzivatel@spekodlak.eu
a ssh -p 2022 uzivatel@marketa.local
.)
Tak jsem zkoušel nastavit radku tak, aby přesměrovala provoz ze svého portu 2022 na ip markéty a port 22:
*nat
-A PREROUTING -p tcp -m tcp --dport 2022 -j DNAT --to-destination 10.0.0.126:22
-A POSTROUTING -o eth0 -j MASQUERADE
COMMIT
a nebo:
*nat
-A PREROUTING -p tcp -m tcp --dport 2022 -j DNAT --to-destination 10.0.0.126:22
-A POSTROUTING -p tcp -o eth0 -j SNAT --to-source 10.0.0.127
COMMIT
Obě dělají přesně to co by asi měli, přepisují ip adresu v paketu. Vše funguje (ať už doma, nebo venku příkaz ssh -p 2023 uzivatel@spekodlak.eu
mě spojí s markétou), až na jednu drobnost.
Když jsem spustil na markétě fail2ban a koukal jsem do logů, uvědomil jsem si, že teď v případě neúspěšných pokusů o přihlášení bych asi zabanoval kompletně přístup k serveru, protože všechny přístupy v auth.logu jsou z ip 10.0.0.127.
Ale třeba právě router, ve kterém nastavuji přesměrování z venku přenáší pakety a jsou u nich vidět i opravdové ip adresy, takže fail2ban na radce funguje perfektně (cca 5 zabanovanejch ip denně).
Mojí otázkou je, jak mám dosáhnout podobného chování v linuxu? Stačí mě nakopnout, už to řeším pěkných pár dní a z informací co jsem se dočetl se mi už začíná točit hlava. Zřejmě mi chybý nějaký základní kousek do skládačky. Takže, co já to vlastně chci? Nat z jednoho serveru do druhého bez přepisování ip adres na ip adresu přenášejícího serveru (radky).
Nakopne mě někdo prosím? Řešení dotazu:
Tiskni
Sdílej: