Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Pěkný den všem.
Udělal jsem script.sh v shellu a rád bych ho dal na internet, ale nepřeji si, aby ho někdo upravoval. Vím, je to možná nemožné, stačí, aby ho nezvládly upravit alespoň neprofesionálové. Mám namysli nějaké kompilace nebo zkrátka jen zakódování obsahu scriptu. Tak, aby obyčejný člověk nemohl přečíst jak je script dělaný natož ho upravit. Počítám s tím, že zkušenější ajťáci nebo někde někdo to dokáži nějakým způsobem rozšifrovat a upravit, to mě ani tak netrápí.
Na internetu jsem našel různé base64 bash encodery, ale nepřišel jsem na to, co pak s tím hashem, dával jsem ho do echa různě, ale stále linux debian viděl ten hash prostě jako hash a ne jako shellový script.
Díky předem za váš.
Řešení dotazu:
Nemusím ti vykládat k čemu mi to bude že? Slušně jsem požádal o pomoc, místo zbytečných keců jsi měl pomoci. Ano jsem amatér a co takový amatér asitak umí udělat za script? Myslíš, že by amatérům scriptík byl hodný prodeje? Prosím, kdo mi nechcete pomoci, nespamujte mi tu. Děkuji za pochopení.
Řekl jsem co chci a tak přesně to potřebuji.
Možnosti jsou dvě buď script.sh převest třeba na script.deb ( jiný formát, který nebude běžně čitelný )
Druhá možnost je zakódovat obsah script.sh
Amatéra za urážku neberu, však jsem amatér. ;)
Promiň, že jsem po tobě vyjel, ale napsal jsem jak se věci mají a detaily, které ze mě taháš opravdu věcné nejsou.
Chci pouze, aby když si můj script někdo stáhne, aby neotevřel v textovém editoru a neviděl script.
Jo ale když otevřeš script.sh vidíš zdrojový kód, když otevřeš script.deb uvidíš ).f§ů.ů.§d.s)g.fs)g.)sfa.g)sfa.g§)ds-ag§).sad.g)§sad.g)§sad.g§).saf)§.v-sv1fsa981v95sad1v59sdav.sadů.v§)sad.v§)
:D
Nechápu tvoji odpověď a jak souvisí s tím, že chci znečitelnit obsah souboru script.sh. Obsah bude třeba: f9s5afdsa1f8dsa1f51dsa8f1dsa5f1sad1f89 Ale debian ho po spuštění uvidí jako: mkdir /var/www/fotky
Ale teraz k veci, skus sa poobzerat po shc. Teraz som skusal prekonvertovat jednoduchy script a funguje to.
shc -v -r -T -f script.sh
Půl hodinky jsem se s tím zlobil a nepovedlo se mi to rozchodit, myslel jsi to dobře, moc ti děkuji. Někdo jiný už mi poradil gzexe, které mi za 200kb script.sh udělal 18kb script.sh a v něm
"#!/bin/bash skip=44 tab=' ' nl=' ' IFS=" $tab$nl" umask=`umask` umask 77 gztmpdir= trap 'res=$? test -n "$gztmpdir" && rm -fr "$gztmpdir" (exit $res); exit $res ' 0 1 2 3 5 10 13 15 if type mktemp >/dev/null 2>&1; then gztmpdir=`mktemp -dt` else gztmpdir=/tmp/gztmp$$; mkdir $gztmpdir fi || { (exit 127); exit 127; } gztmp=$gztmpdir/$0 case $0 in -* | */*' ') mkdir -p "$gztmp" && rm -r "$gztmp";; */*) gztmp=$gztmpdir/`basename "$0"`;; esac || { (exit 127); exit 127; } case `echo X | tail -n +1 2>/dev/null` in X) tail_n=-n;; *) tail_n=;; esac if tail $tail_n +$skip <"$0" | gzip -cd > "$gztmp"; then umask $umask chmod 700 "$gztmp" (sleep 5; rm -fr "$gztmpdir") 2>/dev/null & "$gztmp" ${1+"$@"}; res=$? else echo >&2 "Cannot decompress $0" (exit 127); res=127 fi; exit $res ?‹??Ę!qR??script.sh KMÎČWPňHÍÉÉW(Ď/ĘIQT? $±şŚ? "
nicméně funguje to stejně, jakoby tam bylo : echo " Hello wordl!"
#!/bin/sh shellcode='\x65\x63\x68\x6f\x20\x53\x68\x65\x6c\x6c\x20\x63\x6f\x64\x65\x2e\x0a' `printf $shellcode`Generovano pomoci:
echo 'echo Shell code.' | xxd -p - | sed 's/\(..\)/\\x\1/g'
gzexe -d
Tiskni
Sdílej: