Společnost Jolla spustila kampaň na podporu svého nového telefonu Jolla Phone se Sailfish OS. Dodání je plánováno na první polovinu příštího roku. Pokud bude alespoň 2 000 zájemců. Záloha na telefon je 99 €. Cena telefonu v rámci kampaně je 499 €.
Netflix kupuje Warner Bros. včetně jejích filmových a televizních studií HBO Max a HBO. Za 72 miliard dolarů (asi 1,5 bilionu korun).
V Las Vegas dnes končí pětidenní konference AWS re:Invent 2025. Společnost Amazon Web Services (AWS) na ní představila celou řadu novinek. Vypíchnout lze 192jádrový CPU Graviton5 nebo AI chip Trainium3.
Firma Proxmox vydala novou serverovou distribuci Datacenter Manager ve verzi 1.0 (poznámky k vydání). Podobně jako Virtual Environment, Mail Gateway či Backup Server je založená na Debianu, k němuž přidává integraci ZFS, webové administrační rozhraní a další. Datacenter Manager je určený ke správě instalací právě ostatních distribucí Proxmox.
Byla vydána nová verze 2.4.66 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 5 bezpečnostních chyb.
Programovací jazyk JavaScript (Wikipedie) dnes slaví 30 let od svého oficiálního představení 4. prosince 1995.
Byly zveřejněny informace o kritické zranitelnosti CVE-2025-55182 s CVSS 10.0 v React Server Components. Zranitelnost je opravena v Reactu 19.0.1, 19.1.2 a 19.2.1.
Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.18 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2027. LTS jader je aktuálně šest: 5.10, 5.15, 6.1, 6.6, 6.12 a 6.18.
Byla vydána nová stabilní verze 3.23.0, tj. první z nové řady 3.23, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána verze 6.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
ptunnelU sebe na notebooku:
ptunnel -p server_IP -lp 6666 -da muj.server -dp 22Po zadani ssh localhost -p 6666 dostavam na serverove strane:
server:/home/user# ptunnel [inf]: Starting ptunnel v 0.71. [inf]: (c) 2004-2009 Daniel Stoedle, daniels@cs.uit.no [inf]: Security features by Sebastien Raveau, sebastien.raveau@epita.fr [inf]: Forwarding incoming ping packets over TCP. [inf]: Ping proxy is listening in privileged mode. [inf]: Incoming tunnel request from x.175.244.x. [inf]: Starting new session to x.229.12.x:22 with ID 6216 [err]: Dropping duplicate proxy session request. [err]: Dropping duplicate proxy session request. [err]: Dropping duplicate proxy session request. [err]: Dropping duplicate proxy session request. [err]: Dropping duplicate proxy session request. ...Chybove hlaseni se stale opakuje a SSH spojeni se nenavaze. Zkousel jsem serverovou cast ptunnel pustit na dvou ruznych serverech a klietskou cast pustit ze dvou ruznych internetovych konektivit, ale stale dostavam to same chyboe hlaseni. Google bohuzel nepomohl. Nevite nekdo prosim cim by to mohlo byt?
Tiskni
Sdílej: