abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:22 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 7.8 dnes již jedenáctiletého webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 144. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 10:33 | Nová verze

    GNU gettext (Wikipedie), tj. sada nástrojů pro psaní vícejazyčných programů, dospěl do verze 1.0. Po více než 30 letech vývoje. Přehled novinek v souboru NEWS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 05:11 | IT novinky

    Chris Kühl (CEO), Christian Brauner (CTO) a Lennart Poettering (Chief Engineer) představili svou společnost Amutable. Má přinést determinismus a ověřitelnou integritu do linuxových systémů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    včera 20:11 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 26.1 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 26.1 je Witty Woodpecker. Přehled novinek v příspěvku na fóru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:11 | Zajímavý projekt

    Deník TO spustil vlastní zpravodajský webový portál ToHledej.CZ s internetovým vyhledávačem a bezplatnou e-mailovou schránkou. Dle svého tvrzení nabízí 'Zprávy, komentáře, analýzy bez cenzury' a 'Mail bez šmírování a Velkého bratra'. Rozložením a vizuálním stylem se stránky nápadně podobají portálu Seznam.cz a nejspíše je cílem být jeho alternativou. Z podmínek platformy vyplývá, že portál využívá nespecifikovaný internetový vyhledávač třetí strany.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 24
    včera 14:11 | Zajímavý projekt

    Computer History Museum (Muzeum historie počítačů) zpřístupnilo své sbírky veřejnosti formou online katalogu. Virtuálně si tak můžeme prohlédnout 'rozsáhlou sbírku archivních materiálů, předmětů a historek a seznámit se s vizionáři, inovacemi a neznámými příběhy, které revolučním způsobem změnily náš digitální svět'.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 10
    včera 14:00 | Zajímavý projekt

    Ruský hacker VIK-on si sestavil vlastní 32GB DDR5 RAM modul z čipů získaných z notebookových 16GB SO-DIMM RAM pamětí. Modul běží na 6400 MT/s a celkové náklady byly přibližně 218 dolarů, což je zhruba třetina současné tržní ceny modulů srovnatelných parametrů.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 15
    včera 11:00 | Upozornění

    Národní identitní autorita (NIA), která ovlivňuje přihlašování prostřednictvím NIA ID, MEP, eOP a externích identit (např. BankID), je částečně nedostupná.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 02:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.16.0 klienta a serveru VNC (Virtual Network Computing) s názvem TigerVNC (Wikipedie). Z novinek lze vypíchnout nový server w0vncserver pro sdílení Wayland desktopu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Binárky na SourceForge. TigerVNC je fork TightVNC.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    27.1. 14:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.6 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (6%)
     (0%)
     (10%)
     (24%)
     (3%)
     (5%)
     (2%)
     (12%)
     (33%)
    Celkem 662 hlasů
     Komentářů: 19, poslední včera 13:03
    Rozcestník

    Dotaz: Program pro změnu projekce panoramatu

    otula avatar 8.11.2013 16:34 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Program pro změnu projekce panoramatu
    Přečteno: 185×
    Poradíte mi program, který by dokázal změnit projekci sférického equirectangulárního panoramatu (360×180 stupňů)? V nejhorším by mohl být i pro Windows, pokud by fungoval přes WINE.

    Na vysvětlení co chci: něco podobného umí 360cities.net – když si například zobrazím své pano Střekova a kliknu na něj pravým tlačítkem myši (v některých prohlížečích, např. v Chromiu to funguje pouze při fullscreen zobrazení), mohu si vybrat projekci a pak si ji ještě taháním myší a kroucením kolečkem naštelovat do správné pozice a ořezu. Něco podobného bych chtěl jako program v počítači.

    Na vysvětlení proč to chci: samozřejmě bych si to tak mohl exportovat přímo z Huginu, jenže pokud mám fotku o 3 expozicích a strávím několik hodin nad tím, abych z toho dal dohromady jednu použitelnou fotku, vyretušoval různé chybky, vzniklé například tím, že ty 3 vrstvy z huginu prostě spolu přes veškerou snahu přesně nelícují, tak se mi nechce to celé absolvovat znovu jen proto, že bych rád měl ještě třeba „planetku“ či jiné zajímavé zobrazení.
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    Řešení 1× (otula (tazatel))
    otula avatar 8.11.2013 17:09 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Program pro změnu projekce panoramatu
    Jejda, já jsem taková trubka – opět se mi probral mozek až po položení dotazu :-)

    Vyzkoušel jsem, funguje to – lze to udělat přímo v Huginu: nahraje se výsledná upravená fotka (tedy ono equirectangulární panorama) jako jediný obrázek, v souladu s tím zvolím, že mám equirectangulární objektiv a HFOV je 360 stupňů. A pak už si stačí v GL náhledu nastavit požadovanou projekci a hrát si s výsledkem. Následně nechat „slepit“ bez korekce expozice, a je hotovo… Tak třeba to někomu bude k užitku, když už jsem to sem naslintal :-p
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.