Konsorcium Linux Foundation představilo svůj nejnovější projekt s názvem OpenSearch Software Foundation zastřešující další vývoj OpenSearch a OpenSearch Dashboards. OpenSearch je forkem vyhledávače Elasticsearch a OpenSearch Dashboards je forkem souvisejícího nástroje pro vizualizaci dat Kibana. V roce 2021 přešly projekty Elasticsearch a Kibana z licence Apache 2.0 na duální licencování pod Server Side Public License (SSPL) a
… více »Valkey, tj. svobodný fork již nesvobodného Redisu, byl vydán v první major verzi 8.0.0 (GitHub). Ve čtvrtek proběhne ve Vídni Valkey Developer Day.
TamaGo je open source framework pro programování ARM a RISC-V systémů na čipu (SoC) v programovacím jazyce Go. Prezentace projektu z OSFC (Open Source Firmware Conference) v pdf na GitHubu.
Konference OpenAlt 2024 – jedinečné fórum, kde se každoročně sdružují lidé se zájmem o vývoj a využití svobodného a otevřeného softwaru a hardwaru, tvorbu, zpracování a zpřístupňování otevřených dat, svobodný přístup k informacím a vzdělávání – hledá přednášející, dobrovolníky a partnery. Konference proběhne 2. a 3. listopadu v prostorách FIT VUT v Brně. Vstup je zdarma.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.10 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.11. Z Vídně, jelikož tam zítra začíná Open Source Summit Europe. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna. Později také na Linux Kernel Newbies.
Grocy je open source ERP systém. Ne však pro plánování zdrojů v podnicích ale v domácnostech. Spravovat lze zásoby, povinnosti a úkoly. Vytvářet nákupní seznamy. Ověřovat dostupnost surovin pro recepty. Plánovat jídelníčky. Vyzkoušet lze online demo. Vývoj probíhá na GitHubu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
3D tiskárny Original Prusa MK4S (a MK4) v kombinaci s Prusamenty PLA a PETG mají mezinárodně uznávanou certifikaci UL 2904 GREENGUARD, která potvrzuje splnění přísných bezpečnostních standardů pro VOC a UFP.
Byla vydána verze R1/beta5 open source operačního systému Haiku (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání.
Sovereign Tech Fund (Wikipedie), tj. program financování otevřeného softwaru německým ministerstvem hospodářství a ochrany klimatu, podpoří Sambu částkou 688 800 eur.
Řešení dotazu:
/home
, zazálohovat /etc/zypp/repos.d/
čistě pro upomínku, jaké repozitáře byly ještě kromě standardních používány, a pak provést čistou instalaci. Při instalaci dát import rozložení disku z příslušného systémového oddílu a pokud máte samostatný home, tak ho nechat netknutý.
grubu
do root oddílu a ne do MBR (to je oprávněné ve chvíli, kdy nad MBR vládne jiný systém s vlastními aktualizacemi a openSUSE se spouští přes chainloading). Při instalaci do MBR, je pak nutné na sumarizační obrazovce, těsně před vlastním spuštěním instalace sáhnout na část "Zavaděč" a změnit mu umístění zavaděče na MBR. V této chvíli máte v MBR starý zavaděč a ten samozřejmě nenajde své spouštěcí díly, protože systém je již jiný.
grub2-install --recheck /dev/sdaAle je třeba to provést v bežícím systému ve správném kontextu. tedy:
/mnt/root
) systém/boot
tak také připojit do /mnt/root/boot
.grub2-install --recheck /dev/sda
to spravilo. Jestli jste instaloval na čisto, tak projít znovu instalaci je méně času, než naše diskuse, a uvidíte (a případně můžete zkorigovat), zda instalace zapíše zavaděč do MBR
/root
oddílu a ne na MBR. Takže buď to reinstalujete znovu a pohlídáte, že grub přijde do MBR nebo na běžícím systému jen opravíte umístění toho grubu, což jsem popsal předtím. (a mimochodem ten popis a řešení jsem našel tak že tu vaši chybu "grub_term_highlight_color" not found.
jsem hodil do googlu a řešení je na blogu někoho, kdo totéž řešil pro Fedoru.
To umístění do lokálního oddílu není nesmyslné. V případě, že na počítači je více systémů současně, tak jeden operuje grubem nad MBR a ty ostatní operují nad svými lokálními gruby. Protože v té chvili, kdy aktualizuji jádro pro jeden z těch doplňkových systému tak jeho aktulizace změní jeho lokální grub a vše funguje, pokud bych to měl mít vše v jednom grubu, tak po každé aktualizaci jádra, kteréhokoliv z podřízených systému bych musel zpět do toho hlavního a nechat aktualizovat grub v MBR. Co by jestě mělo mnohem větši problémy.
Tiskni Sdílej: