Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Řešení dotazu:
/home
, zazálohovat /etc/zypp/repos.d/
čistě pro upomínku, jaké repozitáře byly ještě kromě standardních používány, a pak provést čistou instalaci. Při instalaci dát import rozložení disku z příslušného systémového oddílu a pokud máte samostatný home, tak ho nechat netknutý.
grubu
do root oddílu a ne do MBR (to je oprávněné ve chvíli, kdy nad MBR vládne jiný systém s vlastními aktualizacemi a openSUSE se spouští přes chainloading). Při instalaci do MBR, je pak nutné na sumarizační obrazovce, těsně před vlastním spuštěním instalace sáhnout na část "Zavaděč" a změnit mu umístění zavaděče na MBR. V této chvíli máte v MBR starý zavaděč a ten samozřejmě nenajde své spouštěcí díly, protože systém je již jiný.
grub2-install --recheck /dev/sdaAle je třeba to provést v bežícím systému ve správném kontextu. tedy:
/mnt/root
) systém/boot
tak také připojit do /mnt/root/boot
.grub2-install --recheck /dev/sda
to spravilo. Jestli jste instaloval na čisto, tak projít znovu instalaci je méně času, než naše diskuse, a uvidíte (a případně můžete zkorigovat), zda instalace zapíše zavaděč do MBR
/root
oddílu a ne na MBR. Takže buď to reinstalujete znovu a pohlídáte, že grub přijde do MBR nebo na běžícím systému jen opravíte umístění toho grubu, což jsem popsal předtím. (a mimochodem ten popis a řešení jsem našel tak že tu vaši chybu "grub_term_highlight_color" not found.
jsem hodil do googlu a řešení je na blogu někoho, kdo totéž řešil pro Fedoru.
To umístění do lokálního oddílu není nesmyslné. V případě, že na počítači je více systémů současně, tak jeden operuje grubem nad MBR a ty ostatní operují nad svými lokálními gruby. Protože v té chvili, kdy aktualizuji jádro pro jeden z těch doplňkových systému tak jeho aktulizace změní jeho lokální grub a vše funguje, pokud bych to měl mít vše v jednom grubu, tak po každé aktualizaci jádra, kteréhokoliv z podřízených systému bych musel zpět do toho hlavního a nechat aktualizovat grub v MBR. Co by jestě mělo mnohem větši problémy.
Tiskni
Sdílej: