abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 16:33 | Zajímavý projekt

    Open-source trackball Ploopy Adept má novou verzi nazvanou A+. Stále jde o symetrický desktopový trackball s šasi z 3D tiskárny a firmwarem QMK. Novinkami jsou dvojice tlačítek, jimiž půjde také otáčet, a volitelná opěrka ruky. Funkcionalita firmwaru je rozšířena o gesta, vrstvy a možnost konfigurace za běhu. Schémata a kód jsou jako obvykle na GitHubu. A+ půjde předobjednat za 99 CAD (bez dopravy a cla/DPH).

    |🇵🇸 | Komentářů: 3
    včera 14:33 | IT novinky

    Prusa Research představil nové modely svých 3D tiskáren: Prusa XL+, CORE One+ (Gen 2) a CORE One L+.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 13:33 | Nová verze

    Crown je multiplatformní open source herní engine. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT a GPLv3+. Byla vydána nová verze 0.64. Vyzkoušet lze online demo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:44 | Nová verze

    NVIDIA na konci ledna vydala v beta verzi nativního linuxového klienta své cloudové herní služby GeForce NOW. Včera oznámila ukončení beta verze a oficiální podporu Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.5.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 33 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:22 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 31 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    13.8. 16:44 | IT novinky

    Firma IBM uvedla svůj první mikropočítač Personal Computer před 45 lety, v srpnu 1981. Základní konfigurace modelu 5150 za 1 565 tehdejších dolarů obsahovala desktop s Intel 8088 a 16KB RAM, Color Graphics Adapter a klávesnici. Právě klávesnice Model F/XT vybavené kapacitními spínači, vlivné a s převodníkem dodnes použitelné, připomíná sběratelský web Admiral Shark's Keyboards.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    13.8. 14:22 | IT novinky

    Slovensko odhalilo ruské součástky ve dvou testovaných zařízeních na zjišťování přestupků v silničním provozu a označilo je za bezpečnostní riziko. S odvoláním na vyjádření slovenského Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) to včera oznámil ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok. Zároveň ohlásil ukončení spolupráce svého úřadu s dodavatelem části uvedeného systému, slovenskou společností Soitron. Opozice, která na problematické kamery upozornila už dříve, vyzvala k odvolání ministra vnitra.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    13.8. 06:00 | IT novinky

    Dle plánu dnes ve 13:00 proběhne veřejný test eDokladů. Jeho cílem je ověřit připravenost aplikace a související infrastruktury na vysokou souběžnou zátěž před podzimními komunálními volbami.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    13.8. 04:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.47 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 3.13 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (6%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (23%)
    Celkem 2387 hlasů
     Komentářů: 31, poslední 13.8. 00:27
    Rozcestník


    Dotaz: Postfix - SSL - hosting pro různé domény

    25.11.2013 07:38 Jirka
    Postfix - SSL - hosting pro různé domény
    Přečteno: 535×
    Ahoj. Prosím, jak správně nastavit SSL/TLS u Postfixu pro různé domény, které hostuji na svém serveru ? Nedaří se mi přidat do Postfixu víc certifikátů. Každá doména má certifikát ve tvaru "posta.domena.tld" Případně nechat to jako primár na serveru "hosting.domena.tld" a řešit to na úrovni DNS ? Pokud ano, jak nastavit DNS ? Nerozumím této problematice. Pro single server mi stačí poslat DNS záznam typu "A" na danou IP a nastavit MX s prioritou (např.) 10 na hosting.domena.tld a v Postfixu nastavit cestu k CA a certifikátům. Jak to ale řešit, pokud na jednom serveru provozuji hosting pro více domén ? Já potřebuji, aby si uživatelé zadávali do svých poštovních klientů jako adresu serveru vždy ten svůj. Tedy např. "posta.domena1.tld" na místo "hosting.domena.tld" Server má jednu veřejnou IP. Certifikáty používám od StarComu, takže jsou "důvěryhodné" pro 99% všech prohlížečů.

    Děkuji za info.
    Jirka

    Odpovědi

    H0ax avatar 25.11.2013 08:20 H0ax | skóre: 36 | blog: Odnikud_nikam
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postfix - SSL - hosting pro různé domény
    jedině postfixu přidělit víc ip adres a nastavit různé certy v main.cf pro různé ip
    nicméně je to zbytečný, stačí jeden cert, ideálně podle jména serveru
    uid=0(root) gid=0(root) skupiny=0(root)
    25.11.2013 08:57 Lupex
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Postfix - SSL - hosting pro různé domény
    1. Více IP adres - juak je psáno výše, bohužel obdobu SNI není možné použít 2. Proxy - třeba NGINX

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.