Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Write failed: Broken pipe rsync: writefd_unbuffered failed to write 4 bytes to socket [sender]: Broken pipe (32) rsync: connection unexpectedly closed (31 bytes received so far) [sender] rsync error: unexplained error (code 255) at io.c(605) [sender=3.0.9]Nastavení je stejné, místo na disku je, klíče jsou vyměněny, proto ten úvod a přes to to končí problémem. Jsem v koncích, napadá někoho řešení ?? Na webu jsou myšlenky na upravení ssh_config, ale to by přece mělo vliv na obě komunikace, tedy by se to chovalo stejně ?!?
Řešení dotazu:
6to4 je tunel, takže MTU je o 20 bajtů menší. Pokud se po IPv4 cestě najde idiot, který místo vrácení chybové zprávy ICMP To Big packet potichu zahodí, tak se děje, že TCP spojení umírají.
Ověřit si to můžete pomocí pingu, kterému nastavíte patřičnou velikost a zakážete fragmentaci. Po překročení MTU nepřejde ani odpovědi ani chybová zpráva. Rovněž jednoduchý test je se se přihlásit na druhý konec a catem si nechat vypsat dlouhý soubor (nejlépe bez konců řádků, aby nezafungovali nějaké bufferovací mechanismy).
Tiskni
Sdílej: