abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 22:22 | Zajímavý článek

    Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie). Servo mimo jiné nově zvládne animované GIFy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 21:44 | Bezpečnostní upozornění

    Nejnovější X.Org X server 21.1.18 a Xwayland 24.1.8 řeší další bezpečnostní chybu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 17:55 | Pozvánky

    Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 210. sraz, který proběhne 20. června od 18:00 v Red Hat Labu na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity na adrese Botanická 68A nebo také online.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 17 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. Podrobný přehled novinek v changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:00 | Nová verze

    Open source 3D herní a simulační engine Open 3D Engine (O3DE) byl vydán v nové verzi 25.05.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Nově je implementováno standardizované simulační rozhraní ROS (Robot Operating System) 2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:44 | Bezpečnostní upozornění

    Nejnovější X.Org X server 21.1.17 a Xwayland 24.1.7 řeší 6 bezpečnostních chyb: CVE-2025-49175, CVE-2025-49176, CVE-2025-49177, CVE-2025-49178, CVE-2025-49179 a CVE-2025-49180. Nils Emmerich je nalezl koncem března a dnes publikoval detaily.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:33 | Nová verze

    Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.4 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 10:11 | Komunita

    UN Open Source Week 2025 probíhá tento týden v sídle Organizace spojených národů v New Yorku. Středeční a čtvrteční jednání bude možné sledovat na UN Web TV.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 03:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.50.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 98 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.6. 21:55 | Zajímavý článek

    Infrastrukturu pro chatovací aplikaci Telegram provozuje člověk s vazbami na ruské zpravodajské služby. Upozorňují na to investigativní novináři z redakce iStories. „Vedneev dodává služby ruskému státu včetně jeho jaderného institutu nebo zpravodajské službě FSB,“ říká v podcastu Antivirus novinář Jan Cibulka. Uživatelům, kteří si chtějí své informace chránit, doporučuje Telegram vůbec nepoužívat, a raději zvolit jednu z alternativ, WhatsApp nebo Signal.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 37
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (57%)
     (30%)
     (7%)
     (2%)
     (0%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 280 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Dotaz: Vadný filesystem na kartě

    26.11.2013 12:23 pajavlk
    Vadný filesystem na kartě
    Přečteno: 368×
    Ahoj, potřeboval bych radu, zkolaboval mi systém na SD kartě (raspberry) a potřebuju z toho dostat několik souborů, při pokusu o opravu na jiném pc končím ale na tomhle

    PRE fsck.ext4 -v -y /dev/sdd2 e2fsck 1.41.12 (17-May-2010) Jeden nebo více kontrolních součtů deskriptoru skupiny bloků je chybných. Opravit? ano

    Kontrolní součet deskriptoru skupiny 8 je chybný. OPRAVENO. Kontrolní součet deskriptoru skupiny 9 je chybný. OPRAVENO. Kontrolní součet deskriptoru skupiny 10 je chybný. OPRAVENO. Kontrolní součet deskriptoru skupiny 11 je chybný. OPRAVENO. Kontrolní součet deskriptoru skupiny 12 je chybný. OPRAVENO. Kontrolní součet deskriptoru skupiny 13 je chybný. OPRAVENO. Kontrolní součet deskriptoru skupiny 14 je chybný. OPRAVENO. /dev/sdd2 obsahuje systém souborů s chybami, kontrola vynucena. Měnění velikosti iuzlu není platné. Znovu vytvořit? ano

    Průchod 1: Kontroluji iuzly, bloky a velikosti Chyba při programování? Blok #2 bezdůvodně použit v process_bad_blocks. Chyba při čtení bloku 33286 (Attempt to read block from filesystem resulted in short read) při čtení adresářového bloku. Ignorovat chybu? ano

    Vynutit přepsání? ano

    Chyba při čtení bloku 268435457 (Nepřípustný argument). Ignorovat chybu? ano

    Vynutit přepsání? ano

    Chyba při zápisu bloku 268435457 (Nepřípustný argument). Ignorovat chybu? ano

    Speciální (zařízení/socket/fifo) iuzel 160 má nenulovou délku. Opravit? ano

    Chyba při ukládání informace o bloku adresáře (iuzel=370, blok=0, čís=148683159): Memory allocation failed e2fsck: přerušen PRE

    dá se i přesto z porušeného filesystému něco dostat ?

    Dík za odpověd

    Odpovědi

    26.11.2013 12:38 pajavlk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vadný filesystem na kartě
    ještě jsem zkusil udělat DD, výsledek

    dd if=/dev/sdd2 of=zaloha.img dd: čtení „/dev/sdd2“: Chyba vstupu/výstupu 352+0 vstoupivších záznamů 352+0 vystoupivších záznamů 180 224 bajtů (180 kB) zkopírováno, 557,556 s, 0,3 kB/s
    26.11.2013 13:13 R
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vadný filesystem na kartě
    Urob si kopiu aspon toho, co sa da este precitat - pouzi dd_rescue. Ten image si potom skopiruj a na kopii pusti fsck.
    26.11.2013 14:20 trubicoid2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vadný filesystem na kartě
    mne to udelalo nekolikrat, nekdy slo neco dostat, jindy vubec nic

    obecne jde o problem s rychlymi SD kartami s Class 6 a vetsim pripadne s pretaktovanim a zapisem, koupil jsem dve stary karty 16GB Class 4 a problem zmizel

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.