abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 16:22 | Zajímavý článek

    Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 166 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:33 | Pozvánky

    Blíží se prázdniny a než se rozutečete k moři, je na čase se opět sejít na Virtuální Bastlírně - pravidelném setkání elektroniků, ajťáků, bastlířů a obecně nadšenců do techniky. Co si pro vás strahovští bastlíři připravili tentokrát? Určitě proberou blížící se Linux Days i další události. U softwaru se chvíli zdrží a poví si kupříkladu o tom, jak se zbavit Bambu Cloudu, ale nepřijít o možnost ovládat tiskárnu na dálku. Řeč dojde i na AI,

    … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    včera 03:22 | Nová verze

    Vývojáři postmarketOS vydali verzi 26.06 tohoto operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME, KDE Plasma Mobile, Phosh a Sxmo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.55.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 100 vývojářů, z toho 33 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    29.6. 20:22 | IT novinky

    Craig Loewen na blogu Microsoftu oznámil veřejnou preview verzi WSL kontejnerů, tj. linuxových kontejnerů ve Windows Subsystem for Linux (WSL). Spouští se příkazem wslc.exe.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.6. 19:00 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 2026.2 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem 9 nových nástrojů v oficiálním oznámení na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.6. 12:55 | Nová verze

    Grafická aplikace Krokiet/Czkawka pro vyhledávání a odstraňovaní nepotřebných souborů (duplicitní soubory, prázdné složky, podobné obrázky, podobná videa, poškozené soubory a další) byla vydána ve verzi 12.0.0. Podrobný přehled novinek v příspěvku na Medium. Jedná se o poslední verzi frontendu Czkawka GTK nad Czkawka Core. Uživatelům se doporučuje migrovat na frontend Krokiet postavený nad frameworkem Slint. Představena byla aplikace Cedinia pro Android využívající Czkawka Core. Dostupná je jako APK pro ruční instalaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    29.6. 04:22 | Nová verze

    Po téměř třech letech od vydání verze 9 byla vydána nová verze 10 linuxové distribuce Mageia (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    28.6. 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    27.6. 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 2020 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Opensuse 13.1

    23.12.2013 13:22 mirass
    Opensuse 13.1
    Přečteno: 495×
    Po dlouhé době na win7 bych rád opět nainstaloval svou oblíbenou distribuci opensuse 13.1. Instalace proběhne v pořádku bohužel při konfiguraci se to kousne na 11% a dál se to nehne po resetu systém naběhne až do přihlašovací obrazovky a když se chci přihlásit tak to nelze....nemáte někdo stejný problém

    Technické parametry Procesor Typ procesoru: Intel Core i3 (Ivy Bridge) Model procesoru: 3110M(2.4GHz) Jádro procesoru: dvoujádrový Frekvence procesoru [MHz]: 2 400 Operační systém Operační systém: Windows 8 Displej/Grafika Rozlišení displeje: 1366 x 768 (HD) Úhlopříčka displeje ["]: 15,6 Grafická karta: NVIDIA GeForce GT 635M Výrobce grafického čipu: NVIDIA Velikost grafické paměti [MB]: 2 048 Optická mechanika/Pevný disk Optická mechanika: DVD±RW Typ pevného disku: Hard Disk Drive (HDD) Počet pevných disků: 1 Ot./min pevného disku: 5 400 Velikosti úložného prostoru (součet) [GB]: 1 000 Operační paměť Typ paměti: DDR3 Frekvence paměti [MHz]: 1 600 Velikost operační paměti [GB]: 4 Připojení k síti Bluetooth: Ano Typ síťové karty: LAN, WLAN Wi-Fi standardy: b, g, n Rozhraní VGA [D-Sub]: Ano HDMI: Ano Webkamera: Ano USB 3.0: Ano Počet portů USB 2.0: 1 Počet portů USB 3.0: 2 Fyzické charakteristiky a barevné provedení Barva: černá Klasifikace: notebook Předpokládaná doba výdrže (hodiny) "až": 4 Počet článků baterie: 6 Hmotnost [kg]: 2,6 Výška [mm]: 34,9 Šířka [mm]: 376,8 Hloubka [mm]: 249,8 Dle využití: Domácnosti Série: Lenovo IdeaPad G580 Numerická klávesnice: Ano

    Odpovědi

    23.12.2013 18:19 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opensuse 13.1
    Instalace proběhne v pořádku bohužel při konfiguraci se to kousne na 11% a dál se to nehne

    Chápu dobře, že proběhne celá instalace balíčků, ale po rebootu se to někde během druhé fáze konfigurace zasekne? V tom případě by bylo dobré přepnout na některý textový terminál (za starých dobrých časů před systemd bývala k dispozici třeba dvojka) a podívat se, co systém zrovna dělá.

    Podle všeho problém nastane ještě před nastavením hesla roota, takže by mělo pomoci nabootovat rescue systém a použít některý z klasických postupů při zapomenutém heslu roota. Případně ho nastavit ručně z textového terminálu ještě před rebootováním. To, co se dělá při druhé fázi instalace, lze spustit i dodatečně.

    24.12.2013 07:56 mirass
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opensuse 13.1
    díky za info to mě nenapalo :-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.