abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×

    včera 17:44 | Nová verze

    Linuxová distribuce OpenMandriva byla vydána ve verzi ROME 23.03. Název ROME říká, že se jedná se o průběžně aktualizovanou (rolling) edici. Stabilní edice nese název Rock, aktuálně OpenMandriva Lx 4.3 Dysprosium.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:33 | Pozvánky

    Tento pátek od 14:00 proběhne v Brně na FI MUNI konference DevConf Mini. Na programu je celá řada zajímavých přednášek od testování releasů Fedory, přes super počítače nebo Big Data, až po závody autonomních aut. Konferenci bude možné sledovat i na online streamu.

    joejoe | Komentářů: 0
    včera 15:00 | Zajímavý článek

    Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2023. Adobe Reader, Microsoft SharePoint, Oracle VirtualBox, Tesla, Ubuntu Desktop, Windows 11, macOS, Microsoft Teams, VMWare Workstation. Vše hacknuto. Synacktiv získal 530 000 dolarů a Teslu Model 3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 07:00 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 3.5 svobodného 3D softwaru Blender. Přehled novinek i s náhledy v oznámení o vydání a na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 06:00 | Nová verze

    Po 5 měsících vývoje od vydání verze 6.1 byla vydána nová verze 6.2 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Dolphy bylo vybráno na počest amerického jazzového altsaxofonisty, flétnisty a basklarinetisty Erica Dolphyho.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.3. 21:44 | IT novinky

    Josef Průša představil (YouTube) novou 3D tiskárnu Original Prusa MK4. Cena sestavené tiskárny je 27990 Kč. Cena stavebnice je 20990 Kč.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    29.3. 19:00 | Nová verze

    Turris OS, operační systém pro síťová zařízení Turris postavený na OpenWrt, byl vydán v nové verzi 6.3.0. Vývojáři upozorňují, že Netmetr byl nahrazen LibreSpeedem, viz příspěvek na blogu CZ.NIC.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.3. 17:33 | Bezpečnostní upozornění

    Byl vydán xorg-server 21.1.8 a xwayland 22.1.9 a 23.1.1. Řešena je zranitelnost CVE-2023-1393 využitelná k lokální eskalaci práv.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    29.3. 15:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 10 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. Podrobný přehled novinek v cgitu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.3. 22:33 | Komunita

    Ubuntu Cinnamon bude od Ubuntu 23.04 oficiální odnoží Ubuntu (návrh, schválení).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Používáte WSL (Windows Subsystem for Linux)?
     (73%)
     (12%)
     (3%)
     (11%)
    Celkem 376 hlasů
     Komentářů: 7, poslední 28.3. 17:34
    Rozcestník


    Dotaz: Spojení se serverem bylo v průběhu načítání stránky ukončeno.

    30.12.2013 14:19 Milan Uhrák | skóre: 29 | blog: milan_at_ABC
    Spojení se serverem bylo v průběhu načítání stránky ukončeno.
    Přečteno: 654×
    Zdravím ...

    O víkendu jsem připojil k ostrému provozu nový web server. Primárně zajišťuje https přístup k emailům.

    Na první pohled to vypadalo, že se přechod ze starého serveru zdařil, ale již několik uživatelů hlásilo, že mají problémy. Osobně jsem na dvou strojích opakovaně viděl hlášku Spojení se serverem bylo v průběhu načítání stránky ukončeno. (Firefox na opensuse)

    Do tuningu apache jsem nějak nehrabal, webmail intenzivně používá mysql (roundcube) a samozřejmě Dovecot. V logu apache nic, mysql taky mlčí ... Dovecot má poslední lognutý error předevčírem. (problém s mysql, asi během (re)startu )

    Provoz není relativně velký, max 50 uživatelů, takže současně .. no kdyby 30 tak to je moc. Stroj je výkonný, i při prvním načítání velmi obsazené složky (1800 emailů) jede jen jedno jádro na 80, druhé 20-30% sotva 2-3 vteřiny. Zatížení sítě směrem ke klientovi (linka utáhne asi 750kB/s) je okolo 200-300k/s.. a i to jen kraťoučkou dobu.

    Jak to píšu, napadlo mne vyladit php .. no zkusím, co to udělá.
    (tak jsem nahodil
    php_value max_execution_time 90
    php_value memory_limit 300M
    )
    Jakmile se chyba ve FF objeví, znovunačtení nepomáhá, musí se uzavřít karta, a znovu se přihlásit k webmailu..

    Můj první nápad byl poladit apache, ale parametry vypadají dostatečně, nebo ne ?

    kde ještě může být problém ?

    /etc/apache2/server.tuning.conf :

    
    # prefork MPM
    <IfModule prefork.c>
      StartServers         5
      MinSpareServers      5
      MaxSpareServers     10
      ServerLimit        150
      MaxClients         150
      MaxRequestsPerChild  10000
    </IfModule>
    
    # worker MPM
    <IfModule worker.c>
      StartServers         3
      MinSpareThreads     25
      MaxSpareThreads     75
      ThreadLimit         64
      MaxClients         150
      MaxRequestsPerChild  10000
    </IfModule>
    
    KeepAlive On
    
    MaxKeepAliveRequests 100
    KeepAliveTimeout 15
    #EnableMMAP off
    #EnableSendfile off
    
    <IfModule mod_setenvif.c>
      BrowserMatch "Mozilla/2" nokeepalive
      BrowserMatch "MSIE 4\.0b2;" nokeepalive downgrade-1.0 force-response-1.0
      BrowserMatch "RealPlayer 4\.0" force-response-1.0
      BrowserMatch "Java/1\.0" force-response-1.0
      BrowserMatch "JDK/1\.0" force-response-1.0
    
      BrowserMatch "Microsoft Data Access Internet Publishing Provider" redirect-carefully
      BrowserMatch "^WebDrive" redirect-carefully
      BrowserMatch "^WebDAVFS/1.[012]" redirect-carefully
      BrowserMatch "^gnome-vfs" redirect-carefully
    </IfModule>
    Předem děkuji za nápomoc.

    Milan

    Odpovědi

    30.12.2013 23:44 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spojení se serverem bylo v průběhu načítání stránky ukončeno.
    Rozeber komunikaci pres wireshark, zkontrolovat SQL slow query, zvysit opatrne verbosity u logu apache..

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.