abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.54.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 137 vývojářů, z toho 66 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:33 | Nová verze

    Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 13.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci a na YouTube. Stalo se tak na konferenci GrafanaCON 2026.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:00 | IT novinky

    Na YouTube proběhl Framework [ Next Gen ] Event 2026. Společnost Framework představila nový Framework Laptop 13 Pro, vylepšení Framework Laptopu 16 a OCuLink Dev Kit pro připojení vysoce výkonných periferií jako jsou eGPU a bezdrátovou klávesnici s integrovaným touchpadem Framework Wireless Touchpad Keyboard.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:22 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 150.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 150 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 17:22 | Zajímavý software

    Byl představen (reddit, 𝕏) webový prohlížeč Brave Origin. Jedná se webový prohlížeč Brave bez VPN, krypto peněženky a odměn, tj. bez funkcí, ze kterých je vývoj Brave financován. Stojí jednorázově 59,99 dolarů. Verze pro Linux je zdarma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:44 | IT novinky

    Tim Cook po 15 letech opustí post generálního ředitele americké technologické společnosti Apple. Od 1. září ho vystřídá John Ternus, který byl dosud odpovědný za hardware. Cook se stane předsedou představenstva. Cook vedl Apple od roku 2011, kdy funkci převzal od zesnulého spoluzakladatele společnosti Stevea Jobse.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:33 | Humor

    Evropská aplikace na ověřování věku uživatelů lze hacknout během dvou minut, navzdory tvrzením předsedkyně Evropské komise Uršuly von der Leyenové, že je tato aplikace 'technicky připravená pro ostré nasazení' a 'splňuje nejvyšší standardy ochrany osobních údajů na světě'. Zdrojové kódy aplikace byly Bruselem zveřejněny v repozitářích na GitHubu.

    MakeIranBombedAgain❗ | Komentářů: 4
    20.4. 15:33 | IT novinky

    Po 26 letech od protiprávního policejního zásahu, který byl spuštěn na základě podnětu společnosti Microsoft, Obvodní soud pro Prahu 2 rozsudkem potvrdil, že Mironet prokázal významnou část svého nároku na náhradu škody vůči Ministerstvu spravedlnosti ČR. Soudem nyní přiznaná část nároku znamená rekordní odškodné, jaké kdy české soudy přiznaly za nesprávný postup státu. Spor byl rozdělen na několik škod, u pravomocně uzavřených částí

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    20.4. 15:22 | Nová verze

    Lehké desktopové prostředí LXQt bylo vydáno ve verzi 2.4.0. Jde o převážně opravné vydání s drobnými vylepšeními podpory Waylandu.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    20.4. 12:44 | IT novinky

    Počítačová hra Kingdom Come: Deliverance 2 českého studia Warhorse získala cenu BAFTA v kategorii nejlepší příběh. V konkurenci pěti dalších nominovaných děl porazila i úspěšnou francouzskou hru Clair Obscur: Expedition 33, která v letošním ročníku získala cenu za nejlepší hru roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (8%)
     (1%)
     (12%)
     (30%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (25%)
    Celkem 1378 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: Rozdiel v nastavení rôznych verzií MySQL a výkon

    3.1.2014 18:00 Peter
    Rozdiel v nastavení rôznych verzií MySQL a výkon
    Přečteno: 312×
    Přílohy:
    Dobrý deň vám prajem.

    Mám dva úplne identické serveri (HW) na ktorých bežia identické služby a majú v podstate aj veľmi podobné zaťaženie. Na jednom je CentOS 5 s MySQL 5.0.95 a na druhom CentOS 6 s MySQL 5.1.71. Tie databázy sú pre náš podnikový systém a každý týždeň do nich musím importovať cca 100.000 záznamov (tabuľky sú rozne poprepájané, takže sa nejedná o jednoduchý insert, ale musel som si urobiť vcelku zložitú procedúru).

    Keď sme tento systém implementovali, tak som si všimol, že import tých 100.000 záznamov trval skoro 10 hodín. Po pridaní pár indexov a hlavne "vytunení" databázy pomocou mysqltunner.pl sa import 100.000 záznamov zrýchlil na cca 30 minút. Toto bolo urobené na CentOS 5.

    Potom som ale potreboval nový server pre pobočku, tak voľba padla už na CentOS 6 a po patričných úpravách my.cnf som zistil, že import netrvá len tých 30 minút ale cca 8 hodín. Samozrejme, že indexy sú v poriadku.

    Neviete mi teda povedať, že aký presne je rozdiel medzi týmito dvoma verziami MySQL a prečo v podstate identický konfigurák nefunguje tak ako by som si to predstavoval?

    Konfiguráky sú samozrejme priložené.

    Vopred vám veľmi pekne ďakujem za odpovede.

    Odpovědi

    BigWrigley avatar 3.1.2014 20:43 BigWrigley | skóre: 33
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozdiel v nastavení rôznych verzií MySQL a výkon
    Dobry den, nevim sice, jake mohou byt rozdily mezi obema verzemi, ale zcela obecne - nedavate te MySQL nejak malo pameti? Samozrejme zalezi na velikosti indexu a pod, ale predpokladam, ze kdyz tam loadujete 100.000 radku, uplne male nebudou.
    Linux is like a wigwam - no windows, no gates and Apache inside.
    3.1.2014 21:02 Kit | skóre: 46 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozdiel v nastavení rôznych verzií MySQL a výkon
    100 000 řádek je maličká databáze. Problém bude určitě v něčem jiném.
    Komentáře označují místa, kde programátor udělal chybu nebo něco nedodělal.
    3.1.2014 21:25 Peter
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozdiel v nastavení rôznych verzií MySQL a výkon
    Pozor - 100.000 riadkov CSV súboru. Tá procedúra z toho urobí ešte o trochu viac. A je to každý týždeň už vyše roka. Ale problém je v tom, že na CentOS 5 to je úplne v pohode a problém je až na CentOS 6 pri prakticky identickej konfigurácii.
    3.1.2014 22:13 alkoholik | skóre: 40 | blog: Alkoholik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozdiel v nastavení rôznych verzií MySQL a výkon
    A co filesystemy? Stejne na obou serverech? Bariery?
    4.1.2014 00:08 Peter
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozdiel v nastavení rôznych verzií MySQL a výkon
    Na CentOS 5 ext3 a na 6 ext4, ale pochybujem, že to bude v tom.
    BigWrigley avatar 4.1.2014 10:05 BigWrigley | skóre: 33
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rozdiel v nastavení rôznych verzií MySQL a výkon
    Zkontroloval bych system jako takovy. Propustnost diskoveho subsystemu je dobra? Neswapujete? Radic disku mate stejny? Pokud napr. odejde baterka zalohujici cache v radici disku (pokud mate), muze to cely slusne zabrzdit.

    Jinak zatizenost tech serveru ve smyslu DB operaci je stejna? Nemuze ten novy neco vytezovat tak, ze import trva dlouho? Typy dotazu jsou stejne? Co zamykani a pod.?

    Linux is like a wigwam - no windows, no gates and Apache inside.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.