Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
Myš je pro kočku: Prohlížeče je dalším dílem ze série článků Myš je pro kočku, kde Edvard Rejthar ukazuje, jak lze počítač ovládat bez myši. Používáte ve webových prohlížečích zkratky Ctrl+(Shift)+Tab, Ctrl+(Shift)+PgDn/PgUp, F6, (Shift)+Alt+Enter nebo F7?
Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Řešení dotazu:
mount -t tvujfs /dev/md/imsm_0 /mnt/xyz
mdadm /dev/md0 --fail /dev/sda1 --remove /dev/sda1
podle této diskuze?
mdraid
. viz např Správa linuxového serveru, konkrétně části věnované RAID. Tak již napsal Dimka, žádný HW RAID tam není. HW RAID má vlastní řadič raidu s vlastním procesorem a kompletním softwarem pro řízení pole, který se pak pro OS prezentuje jako HW blokové zařízení do jehož vnitřní struktury nemá systém právo zasahovat. Na druhou stranu SW RAID mdraid
je soft, kdy si celé řízení udělá linux sám, včetně všech údržbových pracech na poli v případě problémů. A vy jste si spustil třetí (a nejhorší) možnou variantu fake RAID. Což je pole provedené pouze v firmware desktopové základní desky, protože pro windowsí uživatele je HW RAID drahý a SW RAID v windowsech nemaj, tak mají zflikovaný RAID částečně na driveru a částečně na firmware desky.. Po najetí linuxu přístup k takovému poli zajišťuje dmraid
, ale ten žádnou pořádnou údržbu pole neumí. Jedinou údržbu (tedy např. REBUID pole ) je možné prostředky v BIOSu. A tím pádem se musí počkat než údržba doběhne, protože dmraid
není na udržbu jen na práci s fake RAID. (což byl asi právě ten případ s Rebuild, kdy bylo třeba počkat pár hodin než se porušené pole znovu sestaví.) Tedy jediné prostředky na správu máte v HW RAID utilitě po startu.
protože pro windowsí uživatele je HW RAID drahý a SW RAID v windowsech nemajNic proti zbytku, ale Widle soft. RAID maji, jestli se nepletu tak: 0,1,5(,JBOD) - 5 jen server edice.
Podle mě to nesouvisí s widlemi, ale s tím, že je to prezentováno jako RAID, a protože je to napsáno u desky, tak to evokuje hardwarový RAID. A kdo se malinko zajímá zjistí, že je to super protože RAID1 mu zachrání data když klekne jeden disk(, a někdy to navíc považuje za zálohu
, bo to má 2×), takže jak to vidí u desky či PC napsané - hurá dem do toho mám RAID.
Nemám velké zkušenosti s win-soft-raidem, ale i podle těch malých miroring funguje rozhodně lépe než fakeraid. Problém může začít, když si koupíš různé softy (mám velmi neblahou, respektive já a kolega, zkušenost jen s nejmenovaným-jen-widle-účetnictvím). Oni si dělají nějakou tu ujetou registraci podle HW a ty informace o discích (i co si vytlačíš přes j/vb-script) vypadají trochu jinak a ono to nefunguje po výměně, při odebrání disku, výměně a pod. a placená podpora, ti nabídne udělat novou instalaci win, i když jim tvrdíš, že jsi ji právě udělal a že je problém pravděpodobně v licencí, protože to generuje log (roj stejných řádků, až se to cuká, dokud aplikaci nevypneš - pár minut a máš stovky mega log ;)), kde to ta hláška nabízí a oni ti ještě pak řeknou, že to není jejich log (no asi není, používají nějakou knihovnu, která to prostě dělá, jenže oni rozumí jen DPH… - zlaté FlexiBee a jejich podpora)
Tiskni
Sdílej: