Noví Bulánci byli oficiálně vydáni. V roce 2021 bylo na Startovači na podporu vývoje této hry vybráno 7,3 miliónů Kč. Hra je zatím určena jenom pro Windows, díky Protonu ale běží také na Linuxu.
ChatGPT může vidět, slyšet a mluvit.
Upscaler je open source nástroj pro zvýšení rozlišení a vylepšení obrázků pomocí AI. Vývoj probíhá na GitLabu. Instalovat lze také z Flathubu. Stejně jako Upscayl je Upscaler postaven nad Real-ESRGAN.
GNUnet (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 0.20.0. Jedná se o framework pro decentralizované peer-to-peer síťování, na kterém je postavena řada aplikací.
V Dublinu o víkendu proběhla dvanáctá iterace multimediální konference Video Dev Days, kterou pravidelně pořádá nezisková organizace VideoLAN. Záznamy přednášek z prvního a druhého dne jsou dostupné na YouTube.
LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), dospěl po pěti letech vývoje do verze 1.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
TLS: SSL_read() failed: error:14094419:SSL routines:SSL3_READ_BYTES:tlsv1 alert access denied: SSL alert number 49
Nevíte v čem je problém?
Ano, v roundcube. Nakonec problém může být způsoben certifikátem, ale ten, kdo z komunikace vycouval ve vašem případě, je klient, protože server si od klienta přečetl chybovou zprávu access denied.
Doporučil bych místo e-mailového klienta použít specializovaného TLS klienta. Například program openssl. A odzkoušet si funkčnost serveru v něm. Konkrétně jde o podpříkaz openssl s_client
.
openssl s_client -connect server.mydomain.cz:pop3s
a
openssl s_client -connect server.mydomain.cz:imaps
oba výpisy jsou poněkud dlouhé, kde bych měla v nich hledat chybu?
vidim tam
verify error:num=18:self signed certificate
verify return:1
a pak také
No client certificate CA names sent
verify error:num=18:self signed certificate verify return:1
To říká, že certifikát (nebo nějaký jeho nadřazený certifikát) serveru není podepsán certifikační autoritou známou klientu. Budete muset klientovi vysvětlit, že dané autoritě nebo případně přímo certifikátu serveru má věřit. Pro testování si zkopírujte dotyčný certifikát na klienta a programu openssl jej odkažte parametrem -CAfile.
No client certificate CA names sent
A tady si klient stěžuje, že server neposlal, jakým autoritám server věří, aby klient se mohl autentizovat certifikátem vydaným jednou z oněch autorit.
Je možné, že server požaduje autentizaci certifikátem, ale to z toho jednoho řádku není poznat. Ani sama jste nepopsala, co vlastně od TLS mezi serverem a klientem čekáte. Jestli chcete autentizaci klientů certifikátem, asi budete muset klientovi nějaký soukromý klíč vygenerovat a vystavit certifikát a oba opět klientovi dát přes příslušné parametry k dispozici.
Celé to na mě vrhá dojem, že jste si nainstalovala Dovecot ve výchozím nastavení s nějakým automaticky vygenerovaným certifikátem a čekáte, že to bude magicky samo fungovat.
Tiskni
Sdílej: