Noví Bulánci byli oficiálně vydáni. V roce 2021 bylo na Startovači na podporu vývoje této hry vybráno 7,3 miliónů Kč. Hra je zatím určena jenom pro Windows, díky Protonu ale běží také na Linuxu.
ChatGPT může vidět, slyšet a mluvit.
Upscaler je open source nástroj pro zvýšení rozlišení a vylepšení obrázků pomocí AI. Vývoj probíhá na GitLabu. Instalovat lze také z Flathubu. Stejně jako Upscayl je Upscaler postaven nad Real-ESRGAN.
GNUnet (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 0.20.0. Jedná se o framework pro decentralizované peer-to-peer síťování, na kterém je postavena řada aplikací.
V Dublinu o víkendu proběhla dvanáctá iterace multimediální konference Video Dev Days, kterou pravidelně pořádá nezisková organizace VideoLAN. Záznamy přednášek z prvního a druhého dne jsou dostupné na YouTube.
LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), dospěl po pěti letech vývoje do verze 1.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
První věc - jak to souvisí s Unixem nebo Linuxem?
Druhá věc - má to být ... do break done break done
Třetí věc - while true je cesta do pekel
Čtvrtá věc - dělá se to tak, že nadefinuješ proměnu (např. konec = false), pak ve vnitřním cyklu pro ukončení nastavíš konec na true a ve vnějším cyklu to testuješ - to jsou základní programovací techniky.while true je cesta do pekelCykly s podmínkou ukončení uprostřed nepřestanou být užitečné jen proto, že se ti nelíbí. A v jazycích, které nemají cykly s podmínkou na konci (shell, Python, ...), je while-true často nejelegantnější/nejpraktičtější způsob, jak cyklus realizovat.
Třetí věc - while true je cesta do pekel
To řekl kdo? Nejčastěji to slýchám od lidí, kteří nikdy neprogramovali. Opak je pravdou — cyklus, který testuje podmínku někde uprostřed, je leckdy elegantnější a efektivnější než zoufalá snaha vyjádřit totéž ve formě cyklů s podmínkou a krokem v těsném sousedství. Nestandardní typy cyklů začnou být dvojnásob užitečné ve chvíli, kdy cyklus závisí na dvou různých ukončovacích podmínkách, které mohou nastat nezávisle na sobě.
Čtvrtá věc - dělá se to tak, že nadefinuješ proměnu (např. konec = false), pak ve vnitřním cyklu pro ukončení nastavíš konec na true a ve vnějším cyklu to testuješ - to jsou základní programovací techniky.
Co je tohle za hovadinu? Prasárny tohoto typu vedou k tvorbě kódu, který je neefektivní (což nemusí nutně vadit, ale cosi to vypovídá o programátorských kvalitách autora) a velmi nepřehledný (což vadí po všech stránkách).
Tazatel se ptal, jak vyskočit ze dvou vnořených cyklů — předpokládám, že v shellu, když se ptá na linuxové poradně. Odpověď je jednoduchá: bash
i dash
(a možná i jiné shelly) mají příkaz break
s číselným parametrem. Číselný parametr má implicitně hodnotu 1, tedy break
bez parametru vyskočí z nejbližšího cyklu nebo selectu. Hodnota 0 znamená, že se nikam nevyskakuje a vrátí se 0 (úspěch). Hodnota větší než 1 vyskakuje z vnořených cyklů.
Odpověď na původní otázku by asi byla break 2
. (A vůbec není nutné vymýšlet fantasmagorie o tom, jak by se údajně mělo či nemělo programovat.)
goto
v kódu, tak bych ho neospravedlnil :))./* gcc -W -pedantic loop.c -o loop */ #include <stdlib.h> #include <stdio.h> int main( int arc, char **argv ) { int breakit; int doit; /*an example */ printf("\nExample 1:\n"); breakit = 0; while(1){ printf("1st loop\n"); while(1){ printf("2nd loop\n"); if(1==1){ printf("Cond. to break all loops, break 2nd loop\n"); breakit=1; break; } } if(breakit==1){ printf("Break 1st loop\n"); break; } } /*an better example */ printf("\nExample 2:\n"); doit = 1; while(doit){ printf("1st loop\n"); while(doit){ printf("2nd loop\n"); if(1==1){ printf("Cond. to break all loops, break 2nd loop\n"); doit=0; break; } } } /*Do not recomended */ printf("\nExample 3:\n"); while(1){ printf("1st loop\n"); while(1){ printf("2nd loop\n"); if(1==1){ printf("Cond. to break all loops, goto (to) loopsend: \n"); goto loopsend; } } } loopsend: return 0; }Některé jazyk jako třeba Java může mít něco takovéhoto (netestováno.)
class JavaLoop{ public static void main(String[] args){ System.out.print("\nExample 1:\n"); topouter: while(true){ System.out.print("1st loop\n"); while(true){ System.out.print("2nd loop\n"); if(1==1){ System.out.print("Cond. to break all loops, break with label\n"); break topouter; } } } return 0; } }
Tiskni
Sdílej: