abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána beta verze Linux Mintu 22.3 s kódovým jménem Zena. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze, že nástroj Systémová hlášení (System Reports) získal mnoho nových funkcí a byl přejmenován na Informace o systému (System Information). Linux Mint 22.3 bude podporován do roku 2029.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 01:55 | Nová verze

    GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 17.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.12. 17:22 | IT novinky

    Josef Průša oznámil zveřejnění kompletních CAD souborů rámů tiskáren Prusa CORE One a CORE One L. Nejsou vydány pod obecnou veřejnou licenci GNU ani Creative Commons ale pod novou licencí OCL neboli Open Community License. Ta nepovoluje prodávat kompletní tiskárny či remixy založené na těchto zdrojích.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    19.12. 17:00 | Komunita

    Nový CEO Mozilla Corporation Anthony Enzor-DeMeo tento týden prohlásil, že by se Firefox měl vyvinout v moderní AI prohlížeč. Po bouřlivých diskusích na redditu ujistil, že v nastavení Firefoxu bude existovat volba pro zakázání všech AI funkcí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.12. 10:11 | IT novinky

    V pořadí šestou knihou autora Martina Malého, která vychází v Edici CZ.NIC, správce české národní domény, je titul Kity, bity, neurony. Kniha s podtitulem Moderní technologie pro hobby elektroniku přináší ucelený pohled na svět současných technologií a jejich praktické využití v domácích elektronických projektech. Tento knižní průvodce je ideální pro každého, kdo se chce podívat na současné trendy v oblasti hobby elektroniky, od

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    19.12. 03:11 | Komunita

    Linux Foundation zveřejnila Výroční zprávu za rok 2025 (pdf). Příjmy Linux Foundation byly 311 miliónů dolarů. Výdaje 285 miliónů dolarů. Na podporu linuxového jádra (Linux Kernel Project) šlo 8,4 miliónu dolarů. Linux Foundation podporuje téměř 1 500 open source projektů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.12. 02:11 | Zajímavý článek

    Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.12.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.12. 02:00 | Nová verze

    OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.12. 01:00 | IT novinky

    Kriminalisté z NCTEKK společně s českými i zahraničními kolegy objasnili mimořádně rozsáhlou trestnou činnost z oblasti kybernetické kriminality. V rámci operací OCTOPUS a CONNECT ukončili činnost čtyř call center na Ukrajině. V prvním případě se jednalo o podvodné investice, v případě druhém o podvodné telefonáty, při kterých se zločinci vydávali za policisty a pod legendou napadeného bankovního účtu okrádali své oběti o vysoké finanční částky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    18.12. 14:44 | IT novinky

    Na lepší pokrytí mobilním signálem a dostupnější mobilní internet se mohou těšit cestující v Pendolinech, railjetech a InterPanterech Českých drah. Konsorcium firem ČD - Telematika a.s. a Kontron Transportation s.r.o. dokončilo instalaci 5G opakovačů mobilního signálu do jednotek Pendolino a InterPanter. Tento krok navazuje na zavedení této technologie v jednotkách Railjet z letošního jara.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Kdo vám letos nadělí dárek?
     (26%)
     (3%)
     (10%)
     (3%)
     (3%)
     (3%)
     (13%)
     (26%)
     (15%)
    Celkem 39 hlasů
     Komentářů: 14, poslední dnes 19:13
    Rozcestník

    Dotaz: fastcgi a php.ini pro kazdy virtual host

    11.3.2014 18:30 Jeason | skóre: 16 | Plzeň
    fastcgi a php.ini pro kazdy virtual host
    Přečteno: 408×
    Rozhodl jsem se ze přejdu z mod_php na fastcgi.

    Weby mi běhají rychle, nedomyslel jsem jak zpracuji ve virtualhostu použité php_admin_value, ale to jsem dal do php.ini.

    Ale mám pár webu, kde musím mít jiné nastavení než globální a zde už narážím. nedovedu přesněji nevím jak, podstrčím vhostu upravený php.ini, nebo jak donutím wrapper script vybrat si php.ini k vlastní doméně.

    postupoval jsem podle návodu: http://dbforch.wordpress.com/2010/05/21/apache2-fastcgi-multiple-php-versions-ubuntulucid-10-04/

    nastudoval jsem, že ve wraperu mohu podstrčit konkrétní php.ini # which php-cgi binary to execute exec /etc/php/phpfarm/inst/php-${version}/bin/php-cgi -c /konfig/php.ini

    zde ale narazím opět, protože se tato změna projevi na vsech webech a ne jen jednom. v bash neumim, abych si odfiltroval nazev domeny a pak hledal neco ve stylu:

    exec /etc/php/phpfarm/inst/php-${version}/bin/php-cgi -c /konfig/{$DOMENA}-php.ini

    nevěděl by někdo ?

    Odpovědi

    Max avatar 11.3.2014 18:45 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: fastcgi a php.ini pro kazdy virtual host
    Filtrovat název domény je samozřejmě hloupost. Můžeš zjišťovat uživatele, jenž ten script volá (co doména, to jiný uživatel a skupina). Nebo můžeš pro konkrétní doménu použít upravený wraper script, který bude ukazovat na jiný php.ini.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    11.3.2014 19:08 Jeason | skóre: 16 | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: fastcgi a php.ini pro kazdy virtual host
    bezim vse pod stejnym uzivatelem

    a resit N vraperu mi nejprijde moc správné, protože kazdy vhost by to poustel znovu.
    Max avatar 11.3.2014 22:00 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: fastcgi a php.ini pro kazdy virtual host
    Když běžíš vše pod stejným userem, tak jednak asi neidentifikuješ, kdo script volá, tím pádem smolík. Dále si smazáváš tu větší výhodnější část, proč hlavně provozovat fastcgi + suexec, čímž je mít weby odděleny na úrovní uživatelů kvůli lepší bezpečnosti.
    Pokud to řešíš v rímci svého vlastního mini hostingu, tak bych se separátního wraperu nebál.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    Max avatar 11.3.2014 22:01 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: fastcgi a php.ini pro kazdy virtual host
    Ještě mně napadá jedna věc, ale to je jen nápad, teď ani nemám čas to ověřovat, ale volat onen wraper s dalším parametrem, což by mohl být třeba název webu zapsaný ve vhostu.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    12.3.2014 09:18 dd
    Rozbalit Rozbalit vše Re: fastcgi a php.ini pro kazdy virtual host
    PHPRC?
    12.3.2014 09:52 Jeason | skóre: 16 | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: fastcgi a php.ini pro kazdy virtual host
    a jak to budu delat dynamicky? popr. definovat ve vhostu ?
    12.3.2014 22:50 dd
    Rozbalit Rozbalit vše Re: fastcgi a php.ini pro kazdy virtual host
    ve vhostu nadefinuje odkazy na unikatni php.fcgi (handlery pro .php) a v nich nadefinuje prislusne promene
    12.3.2014 23:06 Jeason | skóre: 16 | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: fastcgi a php.ini pro kazdy virtual host
    to neni moc dynamicky ...
    13.3.2014 09:52 dd
    Rozbalit Rozbalit vše Re: fastcgi a php.ini pro kazdy virtual host
    zadani bylo: nevím jak, podstrčím vhostu upravený php.ini, nebo jak donutím wrapper script vybrat si php.ini k vlastní doméně.

    takze ta prvni varianta
    Max avatar 13.3.2014 10:07 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: fastcgi a php.ini pro kazdy virtual host
    Odpověď na dynamické nastavení už máš.
    Buď to používej klasicky co vhost, to user+skupina a pak si ve wraperu zjišťuj, jaký uživatel spouští script a podle toho směruj na verzi php + php.ini, nebo spouštěj wraper s parametrem, který bude říkat, kdo jsem a podle toho směruj php.ini.
    Hlavně by jsi to měl mít co nejméně náročnější, aby ti taková drobnost nepřetěžovala server.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.