Na konferenci Microsoft Build 2023 byl představen Azure Linux container host for Azure Kubernetes Service (AKS). Podrobnosti ve videu s otázkami a odpovědmi. Shrnutí v článku na DevClass.
Na itch.io probíhá Linux Game Jam 2023. Zapojit se a přihlásit hru běžící na Linuxu lze do 6. června do 01:59. Zahrát si lze hry z loňského ročníku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
Thunderbird má nové logo.
Není zcela jednoduché rozchodit v Linuxu kameru IPU6 umístěnou v noteboocích Dell Latitude 9420, Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10, Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 2, Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 a dalších. Ve Fedora Linuxu je to teď snadnější. Hans de Goede informuje o podpoře kamery IPU6 ve Fedora Linuxu pomocí balíčků umístěných na RPM Fusion.
Společnost AMD na YouTube představila a oznámila prodej grafické karty Radeon RX 7600. Cena začíná na 269 dolarech.
Podman Desktop dospěl do verze 1.0. Jedná se o grafickou nadstavbu nad nástrojem Podman, jenž umožňuje vytvářet a provozovat kontejnery, aniž by uživatel potřeboval práva roota.
omlouvám se za asi začátečnický dotaz, ale nevím, jak to rychle najít…
tail -f /var/log/maillog | grep Subject
- to funguje bez problémů
chci to ale ukládat do souboru:
tail -f /var/log/maillog | grep Subject > /var/log/vsechnymaily.csv
A neukládá to nic, čím to?
Díky
tail
, ale grep
. STDOUT pro tail
je do STDIN grep
.
> soubor
se to bude ukládat do souboru, ne?
2. jsem přihlášený jako root, takže právy to nejspíše nebude
tail -f
, což znamená, že se proudy nezavřou a jsou otevřené do nekonečna. Přesměrování do souboru způsobí otevření write do souboru, ale nemáte žádné uzavření, tím pádem výstup do souboru zůstane viset ve write bufferu cilového souboru dokud mu nepošlete sync (což mu nepošlete asi nikdy) nebo neuplynou timeouty file systému pro zápis. Efektivně se přesměrování do souboru dá používat jen pro ukončenou akci.
mkfifo fifo tail -f /var/log/maillog > fifo while read a; do echo $a | grep Subject >> /var/log/vsechnymaily.csv; done <fifonevyhodou je ze musia bezat 2 prikazy.
tail -f /var/log/maillog | stdbuf -o 0 grep Subject > /var/log/vsechnymaily.csv
tail -f /var/log/maillog | grep Subject | tee /var/log/vsechnymaily.csv > /dev/null
Pánové díky za rady! Napadlo mně, že by to mohlo být v tom neuzavřeném souboru, ale stejně tak to mohlo být spoustou jiných věcí, takže jsem rád, že jste se tomu věnovali.
Zkoušel jsem všechny způsoby. Funguje ale jen ten první, dvoupříkazový.
Tento způsob: tail -f /var/log/maillog | stdbuf -o 0 grep Subject > /var/log/vsechnymaily.csv
vrátí -bash: stdbuf: command not found
Tento způsob: tail -f /var/log/maillog | grep Subject | tee /var/log/vsechnymaily.csv > /dev/null
nic nevrátí, ale ani nic nezapisuje
raději bych používal jednopříkazový způsob, pokud by to šlo. Mohl bych Vás ještě poprosit o pomoc?
tail -t
si dokážu představi, že si ho spustím interaktivně zjistím, co se děje a nechám vypisuje mi i aktuální změnu. Ale proč takhle a co je cílem, moc nechápu. Pokud chcete mít paralelení vyfiltrovaný soubor, tak otázka je jak přesně aktuální, nebo co se s ním bude dít dále.
Tiskni
Sdílej: