Od soboty do úterý probíhá v Hamburku konference 39C3 (Chaos Communication Congress) věnovaná také počítačové bezpečnosti nebo hardwaru. Program (jiná verze) slibuje řadu zajímavých přednášek. Streamy a záznamy budou k dispozici na media.ccc.de.
Byl představen nový Xserver Phoenix, kompletně od nuly vyvíjený v programovacím jazyce Zig. Projekt Phoenix si klade za cíl být moderní alternativou k X.Org serveru.
XLibre Xserver byl 21. prosince vydán ve verzi 25.1.0, 'winter solstice release'. Od založení tohoto forku X.Org serveru se jedná o vůbec první novou minor verzi (inkrementovalo se to druhé číslo v číselném kódu verze).
Wayback byl vydán ve verzi 0.3. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána verze 4.0.0 programovacího jazyka Ruby (Wikipedie). S Ruby Box a ZJIT. Ruby lze vyzkoušet na webové stránce TryRuby. U příležitosti 30. narozenin, první veřejná verze Ruby 0.95 byla oznámena 21. prosince 1995, proběhl redesign webových stránek.
Všem čtenářkám a čtenářům AbcLinuxu krásné Vánoce.
Byla vydána nová verze 7.0 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). S kódovým názvem Echo. Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Vývojáři postmarketOS vydali verzi 25.12 tohoto před osmi lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell on Mobile, KDE Plasma Mobile, Phosh a Sxmo.
Byla vydána nová verze 0.41.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 6.1 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.
Byla vydána nová verze 5.5 (novinky) skriptovacího jazyka Lua (Wikipedie). Po pěti a půl letech od vydání verze 5.4.
LoadModule php5_module modules/libphp5.so
a
Include conf/extra/php5_module.conf
jenže potom když restartnu httpd tak:
[root@radimPC radim]# systemctl restart httpd
Job for httpd.service failed. See 'systemctl status httpd.service' and 'journalctl -xn' for details
a
[root@radimPC radim]# systemctl status httpd
● httpd.service - Apache Web Server
Loaded: loaded (/usr/lib/systemd/system/httpd.service; enabled)
Active: failed (Result: exit-code) since Ne 2014-04-06 14:27:07 CEST; 6s ago
Process: 2202 ExecStop=/usr/bin/apachectl graceful-stop (code=exited, status=1/FAILURE)
Process: 2210 ExecStart=/usr/bin/apachectl start (code=exited, status=1/FAILURE)
Main PID: 1830 (code=exited, status=0/SUCCESS)
dub 06 14:27:07 radimPC apachectl[2210]: [Sun Apr 06 14:27:07.216309 2014] [....
dub 06 14:27:07 radimPC apachectl[2210]: AH00013: Pre-configuration failed
dub 06 14:27:07 radimPC systemd[1]: httpd.service: control process exited, ...=1
dub 06 14:27:07 radimPC systemd[1]: Failed to start Apache Web Server.
dub 06 14:27:07 radimPC systemd[1]: Unit httpd.service entered failed state.
Hint: Some lines were ellipsized, use -l to show in full.
Bez zmíněné úpravy souboru httpd.conf Apache funguje, ale pochopitelně zase nefunguje PHP... Víte někdo co s tím?
Tiskni
Sdílej: