Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Zdravím,
už mnoho hodin laboruji nad DLNA. Potřebuji DLNA server, který nebude vypisovat kategorie jako jsou podle žánru, roku, oblíbené a podobné pitomosti. Také aby šlo filmy přetáčet, aby přehrál mnoho formátů, aby se nesekal, aby se dlouho nenačítali filmy.
Co jsem zkoušel:
na windows server 2008 R2:
- Serviio = seká se
- PS3 server = seká se
- nějaký XMC či co = nrozjel jsem
- Plex = jede, ale vypisuje kategorie
na Debianu
- mediatomb = jede hodně slušně, během vteřiny načte, ale nedá se přetáčet, vypisuje kategorie a nevím jak je zakázat
- minidlna = nerozjel jsem
Víte o nečem, co hledám? Díky
Co třeba článek v češtině jak nastavit minidlna krok po kroku pro někoho kdo dává otázku a pomoci i ostatním co časem začnou o DLNA uvažovat ?
No a přesně to potřebuji. Potřebuji i konverzi videa. Umí to MiniDLNA? MImochodem, to přetáčení asi nebude telkou, když na některých serverech to funguje a na některých ne. ;)
nemam tuto skusenost, minidlna mam instalovanu z repozitarov
ii minidlna 1.0.24+dfsg-1 amd64 lightweight DLNA/UPnP-AV server targeted at embedded systems
a vsetko v poriadku, do siete pustam muziku a videjka...ziadne leaky ani nic podobne
D.
Používáš twonky na widlích nebo linuxu? Podporuje to, co potřebuji?
Nevím, ale já pořád nemohu nikde najít Trial verzi Twonky. Víš kde hledat?
http://twonky.com/store/
Tiskni
Sdílej: