Netwide Assembler (NASM) byl vydán v nové major verzi 3.00. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
Linuxová distribuce Frugalware (Wikipedie) ke konci roku 2025 oficiálně končí.
Byla vydána nová verze 3.0.6 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP bude brzy k dispozici také na Flathubu.
Americký výrobce čipů AMD uzavřel s americkou společností OpenAI smlouvu na několikaleté dodávky vyspělých mikročipů pro umělou inteligenci (AI). Součástí dohody je i předkupní právo OpenAI na přibližně desetiprocentní podíl v AMD.
Byla vydána nová verze 10.1 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Uživatel je nově varován, když se nepoužívá postkvantovou výměnu klíčů.
Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy z konference LinuxDays 2025.
Na konferenci LinuxDays 2025 byl oficiálně představen nový router Turris Omnia NG.
Přímý přenos (YouTube) z konference LinuxDays 2025, jež probíhá tento víkend v Praze v prostorách FIT ČVUT. Na programu je spousta zajímavých přednášek.
V únoru loňského roku Úřad pro ochranu osobních údajů pravomocně uložil společnosti Avast Software pokutu 351 mil. Kč za porušení GDPR. Městský soud v Praze tuto pokutu na úterním jednání zrušil. Potvrdil ale, že společnost Avast porušila zákon, když skrze svůj zdarma dostupný antivirový program sledovala, které weby jeho uživatelé navštěvují, a tyto informace předávala dceřiné společnosti Jumpshot. Úřad pro ochranu osobních údajů
… více »google-drive-ocamlfusedo debian squeeze v ofic repo ke squeezy má ovšem verzi OCAML 3.11.2 Lze nějak nainstalovat do squeezy OCAML 3.12, který je nezbytností pro instalaci/kompilaci opam? Máte to někdo funkční? Jsem už z gůglení vyřízenej, tak děkuji za případné rady. Jirka
opam switch 3.12.1
)?
Další možností je zkusit ocamlbrew.
./opam init --comp 3.12.1
.
~# ./opam ./opam: /lib/libc.so.6: version `GLIBC_2.14' not found (required by ./opam)ve var lib mám link libc.so.6 směřující na libc-2.11.3.so takže změna, mam opam, který nejde spustik kvuli jakému si GLIBC_2.14. Lze nějak "mírumilovně" změnit ten soubor libc.so.6 na novější verzi? tzn upnout ho z 2.11.3 na 2.14? mírumilovně myslím bez nutnosti si rozdrbat systém (je to ispconfig na vps u wedosu a na gdrive bych chtěl zálohovat web a sql)
Tiskni
Sdílej: