Dětičky pod dozorem táty zkoušely hacknout tátův uzamčený počítač se Cinnamonem. Povedlo se jim to pouhým náhodným klikáním na virtuální klávesnici na obrazovce. Táta chybu nahlásil a je již opravena. Kliknutím na písmeno "ē" na virtuální klávesnici bylo možné shodit screensaver a tím obejít přihlašování.
Byla vydána nová stabilní verze 1.10.0 distribučního frameworku Flatpak (Wikipedie), tj. technologie umožňující distribuovat aplikace v podobě jednoho instalačního souboru na různé linuxové distribuce a jejich různá vydání. Přehled novinek na GitHubu. Zdůrazněn je nový efektivnější formát repozitáře. Řešena je také bezpečnostní chyba CVE-2021-21261. Aktuálně lze z Flathubu, tj. centrálního repozitáře pro Flatpaky, nainstalovat 1 031 aplikací.
Společnost PINE64 stojící za telefonem PinePhone, notebooky Pinebook a Pinebook Pro, IP kamerou PineCube, hodinkami PineTime, páječkou (pájecím perem) Pinecil, zdroji PinePower nebo RISC-V vývojovou deskou PineCone publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek. Opět společně s videem (YouTube, LBRY, TILvids). Od 18. ledna bude možné objednat PinePhone s předinstalovaným Mobianem aneb Debianem pro mobilní zařízení.
Byla vydána nová verze 3.6 svobodného notačního programu MuseScore (Wikipedie). Představení novinek také na YouTube. Zdůrazněn je nový font Leland. Jeho představení na YouTube.
Fedora Magazine představil projekt Fedora Kinoite aneb Fedoru Silverblue s prostředím KDE Plasma. Fedora Silverblue je neměnný systém s atomickými aktualizacemi, tj. základní systém je distribuován jako celek, s prostředím GNOME.
Projekty Elasticsearch a Kibana, doposud distribuované pod licencí Apache 2.0, přejdou na duální licencování pod Server-Side Public License (původně používanou pro MongoDB a neschválenou jako open-source organizací OSI) a vlastní source-available licencí. Změna vejde v platnost počínaje vydáním 7.11.
Na Humble Bundle lze do neděle 17. ledna do 19:00 získat zdarma počítačovou hru Bomber Crew (YouTube, Wikipedie) běžící také v Linuxu.
Minimalistická linuxová distribuce Alpine byla vydána v nové stabilní řadě 3.13. Novinkou jsou např. oficiální obrazy v cloudu (AWS EC2), vylepšené síťové nástroje nebo podpora PHP 8.0.
Uživatelé Admineru verze 3.7.1 a starších mohli být 29. a 30. prosince napadeni. Útočníkovi se podařilo do souboru jush.js, který se do této verze ještě stahoval z adminer.org, vložit kód, který mu odesílal přihlašovací údaje. Pokud jste v tomto čase tuto více než 7 let starou verzi Admineru používali, tak změňte hesla databází, ke kterým jste se přihlašovali. Novější verze ovlivněné nejsou.
Ernie Smith píše o historii populárních routerů Linksys WRT54G, jejichž software byl založený na Linuxu, a proto posléze díky GNU GPL uvolněn jako open source, což vedlo k vývoji alternativního softwaru jako DD-WRT či OpenWrt a řadě dalších využití.
#Mé nastavení #Chci aby to chodilo do maildiru home_mailbox = Maildir #Fronta mejlů před přenesením do Mailboxu mail_spool_directory = /var/spool/mail #Příkaz, jenž zajistí přenos pošty do uživatelské složky dle aliases. Takhle to chápu, ale asi to chápu blbě mailbox_command = /usr/bin/procmail -Y -a $DOMAIN #nevím co znamenají $DOMAIN, -Y -a #Z man procmail jsem ještě zmatenější z dalších konfiguračních souborů v /home/user, a v /etc/.
authmodulelist="authpam"
poll mail.provider.net with proto pop3: user "jsmith" there has password "u can't krak this" is jws here and wants mda "/bin/mail"Teda: navrhujem aby si na koniec riadku v tvojom ~/.fetchmailrc skusil pridat
mda "/usr/bin/procmail -d %T"alebo nieco podobne. Vychadzam z toho, ze fetchmail stiahne postu ale ma problem odovzdat ju lokalnemu mda (tvoj postfix). Tazko povedat preco. Pouzitim procmailu by malo zafungovat to, ze text mailu bude pridany priamo do mailboxu uzivatela (/var/spool/mail/username) bez toho aby isiel cez postfix. Tiez by som navrhoval skusit nejaky iny pop server - aj ked len na chvilu. Z vypisov je zrejme, ze pop server ktory pouzivas ocakava ine poradie POP prikazov ako fetchmail posiela. Mozno sa proste pop server a client nemaju radi.
# DELIVERY TO MAILBOX # # The home_mailbox parameter specifies the optional pathname of a # mailbox file relative to a user's home directory. The default # mailbox file is /var/spool/mail/user or /var/mail/user. Specify # "Maildir/" for qmail-style delivery (the / is required). # #home_mailbox = Mailbox #home_mailbox = Maildir/ # # The mail_spool_directory parameter specifies the directory where # UNIX-style mailboxes are kept. The default setting depends on the # system type. # #mail_spool_directory = /var/mail #mail_spool_directory = /var/spool/mailZ cehoz jednak vyplyva, ze ten Maildir za sebou to lomitko _opravdu_ mit musi (jak jsi se tu do nekoho navezl, ze nemas qmail) a zbytek ti bohate staci k tomu, aby sis to nastavil tak, jak vyhovuje tvemu systemu ...
########## main.cf ############# Jedině takhle mi ty mejly skáčou do /home/user/Maildir/ home_mailbox = Maildir/ mail_spool_directory = /var/spool/mail #mailbox_command = /usr/bin/procmail #mailbox_command = /some/where/procmail -a "$EXTENSION" #mailbox_command = /usr/bin/procmail -Y -a $DOMAIN ############# end ##############Neměl jsem tušení, že není vůbec potřeba editovat direktivu mailbox_command Díky všem za rady, omlovám se všem, kterým se zdá že jsem prudil. To víte po 4 dnech sraní s goglem a slovníkem už jsem byl dost nervní a mírně řečeno "přecitlivělí" :) Nálada se však rapidně zlepšila, když jsem stáhl první mejl.
Tiskni
Sdílej: