Byla vydána nová verze 12.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.
Počítačovou hru Gravity Circuit (ProtonDB) lze do 14. června do 19:00 získat na Steamu zdarma. Napořád.
Nejnovější X.Org X server 21.1.23 a Xwayland 24.1.12 řeší 9 bezpečnostních chyb.
npm balíčky @redhat-cloud-services byly kompromitovány.
Byly publikovány informace o zranitelnosti CVE-2026-46243 pojmenované CIFSwitch v Linuxu od roku 2007. Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). V upstreamu je již opraveno.
Nvidia na své konferenci NVIDIA GTC Taipei 2026 představila řadu novinek. Společně s Microsoftem představili superčip NVIDIA RTX Spark (až 6 144 jader GPU, 20 jader CPU, 1 petaflop AI výkonu v FP4 a 128 GB jednotné paměti). První notebooky a stolní počítače s tímto čipem od Nvidie místo Intelu nebo AMD by se měly na trh dostat na podzim letošního roku.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu kapesního počítače s Linuxem CardputerZero od společnosti M5Stack. Postaven je na Raspberry Pi Compute Module 0. Podporuje moduly M5. Koupit lze s rozšířeními LoRa a CC1101.
Tento týden se bude vyznačovat zejména deštěm, a proto vás může zajímat, že již v úterý proběhne 63. Virtuální Bastlírna, která se bude odehrávat přímo v teple vašich domovů a bastlíren. Proto se připojte k této volné otevřené diskuzi bastlířů, techniků, vědců, ve které se probírají novinky a zajímavá témata z techniky. Mezi největší novinky bude tentokrát patrně patřit oznámení hackerského nástroje Flipper One. Zároveň úspěšně probíhá
… více »86Box (Wikipedie), tj. emulátor retro počítačů založených na x86, byl vydán ve verzi 6.0. Přibyly například zvuky pevného disku. Na GitHubu jsou vedle zdrojových kódů ke stažení také připravené balíčky ve formátu AppImage.
Byla vydána nová verze 4.6 audio přehrávače Audacious (Wikipedie). Z novinek lze vypíchnout nový plugin pro procházení soubory, podporu audio formátu Musepack SV8 nebo přechod na build systém Meson.
Dobrý den,
v programu napsaném v C použímám pro logování událostí (i debug) funkci syslog().
Aplikace má vícero vláken aproto v logovací funkci před zavolaním syslog() zamknu mutex.
Občas se stane, že se aplikace sekne, vypátral jsem, že jedno vlákno zamkne mutex před voláním syslog() poté se z této funkce již nevrátí -> ostatní vlakna zustanou stat na mutexu-> aplikace zamrzne.
Chtěl bych se zeptat čím to může být způsobeno? - pokud jsem provedl test pouze s jedním vlaknem tak vše bylo OK (jen na funkci syslog() se to obcas na cca 0.5-1s zastavilo).
Typl bych že je to tím, že syslog ukládá zprávy do souboru (soubor mam v tmpfs) - ten je tedy v ramce takže by to mělo být rychlé, nicméně by se dané vlákno mělo po určité době z fce syslog() vrátit ......
Používám syslog-ng 2.0.5
V konfiguraci nemam temer nic (options { long_hostnames(off); sync(0);};)
Jede to na procesoru arm, systém angstorm
Děkuji za každou radu
Honza
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: