Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
Hodiny s unixovým časem dnes odbily 20 000 dnů. Unixový čas je počet sekund uplynulých od půlnoci 1. ledna 1970. Dnes ve 02:00 to bylo 1 728 000 000 sekund, tj. 20 000 dnů.
Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
apt-get remove eclipse apt-get install eclipsePokud by se odinstalace nepodařila, je možné zkusit i
purge
, ale s tím opatrně.
/usr/lib/eclipse
je v balíčku eclipse-platform
, tak bych zkusil reinstalovat ten:
aptitude reinstall eclipse-platform
Nebudu ti radit přímo, bo netuším proč ti to po přeinstalaci nejede, ale sice osobně vždy držím snad vše distribuční abych nemusil nic řešit, ale Eclipce si teda instaluji (kopíruji) do svého uživatelského adresáře a držím si jednotlivé staré verze i když pracuji už dávno s novějším, ne vždy přechod s projektem ze staší do novější je bez problémů, a dokonce když otvírám/dělám projekt PHP, tak stále používám Galieleo (mělo to nějaké, dnes už asi historické důvody, z ne úplně dobrou prací s většími soubory v novějších verzích…). A třeba k tomu i držím zkopírované JRE, le to spíš dopředně, Luna mi už s distribučním nejede…
A když jsem se už vykecal, tak rada: je sice dobré si to vyřešit, nicméně bych doporučil Eclipse, jako kopírovatelnou multiplatformní (Java) aplikaci, si normálně držet „u sebe“.
OT: Taky nechci pracovat v NetBeans, i když je pravidelně testuji, a když jsem okolnostmi donucen tak Java mini-aplikaci dělám v NetBeans - ale nechci
Pokud ho máš např v /home/pepa/bin/eclipse
a spouštíš ten, tak je nesmysl aby to hledalo /usr/lib/eclipse
, to spouštíš nějaký artefakt z distribučního, ne ten nově stažený.
Podle mě Tvůj problém vyřeší:
$ rm -rf ~/.eclipse
Z toho co píšeš to vypadá tak, že Tvá konfigurace v $HOME ukazuje na některé věci z původní staré instalace, kterou jsi smazal.
Pokud stáhneš Eclipse jako archív, rozbalíš do libovolného adresáře a spustíš, tak to musí fungovat, pokud ne, platí viz. výše.
V nejnovější verzi Eclipse si dej pozor na SIGSEGV: Debian Wheezy + Eclipse Luna + GTK3.
Tiskni Sdílej: