Byl vydán Mozilla Firefox 154.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 154 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 168 (pdf).
Open-source citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 10. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Interaktivní editor binárních dat GNU poke byl vydán ve verzi 5.0 (seznam změn).
Byla vydána verze 0.85 telnet a ssh klienta PuTTY (Wikipedie). Řešeno je 5 zranitelností.
Byly publikovány novinky z vývoje GIMPu. Pracuje se na novém formátu souborů. Stávající binární XCF bude nahrazen "zazipovaným XML". XCF zůstane plně podporován pouze pro načítání starých souborů.
Workshop o umělé inteligenci v Dartmouthu proběhl před 70 lety, od 18. června do 17. srpna 1956. Dvouměsíční soustředění 6–11 informatiků, iniciované Johnem McCarthym, položilo základy oboru umělé inteligence.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.1 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.2. Podrobný přehled novinek a vylepšení na Linux Kernel Newbies nebo LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna.
Debian dnes slaví 33 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.
Probíhá hlasování o používání LLM při vývoji Debianu. Vývojáři Debianu mají na výběr 9 možností (návrhy A až H a žádný z nich).
Předpokládám, že instalační program Linux Mintu provedl změnu velikosti oddílu s Windows 7 a asi se mu to "nepovedlo". Obnovil bych Windows z Recovery oddílu a snažil se nějak udělat místo pro Linux Mint na tom oddílu s fotkami... ("D:"). Např. tak, že zazálohuješ všechna data z "D:" na externí pevný disk a uděláš prostor pro Linux + prostor pro ty fotky, videa... (Tedy z jednoho oddílu budou oddíly dva.)
Asi budeš muset přerozdělit disk a znovu čistě nainstalovat Windows i Linux. Nezapomeň si zazálohovat data (ty fotky, videa apod.)! V případě, že je možné bez ztráty záruky vyndat pevný disk z notebooku, tak ho strčit do nějakého "boxu" s USB a zazálohovat do jiného počítače. V případě, že toto nepůjde, tak asi zálohovat z Linux Mintu, který tam máš nainstalovaný (na externí pevný disk).
Taky nezapomeň na aspoň jeden oddíl určený přímo pro Linux.
Tiskni
Sdílej: