abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 09:22 | Nová verze

    Monado, tj. multiplatformní open source implementace standardu OpenXR specifikujícího přístup k platformám a zařízením pro XR, tj. platformám a zařízením pro virtuální realitu (VR) a rozšířenou realitu (AR), bylo vydáno ve verzi 25.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:44 | Nová verze

    Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.107 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.107 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:22 | Zajímavý článek

    Pornhub zveřejnil podrobné statistiky za rok 2025. V části věnované zařízením a technologiím se lze dočíst, že 87 % přenášených dat směrovalo na telefony, 2 % na tablety a 11 % na desktopy. Operační systém Linux běžel na 6,3 % desktopů. O 22,4 % více než před rokem. Firefox má na desktopu 8,4 % podíl.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 13:11 | Pozvánky

    Chcete vědět, co se odehrálo ve světě techniky za poslední měsíc? Nebo si popovídat o tom, co zrovna bastlíte? Pak dorazte na prosincovou Virtuální Bastlírnu s mikrofonem a kamerou, nalijte si něco k pití a ponořte se s strahovskými bastlíři do diskuze u virtuálního piva o technice i všem možném okolo. O čem budou tentokrát strahováci referovat? Téměř každý už si všiml významného zdražení RAM a SSD, jsou zde ale i příjemnější zprávy. Průša uvádí

    … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    včera 12:55 | Bezpečnostní upozornění

    Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) podporuje vyjádření partnerů ze Spojeného království, kteří upozorňují na škodlivé aktivity společností Anxun Information Technology (též „I-S00N“) (pdf) a Beijing Integrity Technology (též „Integrity Tech“) působících v kyberprostoru a sídlících v Čínské lidové republice (ČLR). Tyto společnosti jsou součástí komplexního ekosystému soukromých subjektů v ČLR,

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 04:55 | IT novinky

    Společnost Pebble představila (YouTube) prsten s tlačítkem a mikrofonem Pebble Index 01 pro rychlé nahrávání hlasových poznámek. Prsten lze předobjednat za 75 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnost JetBrains v listopadu 2021 představila nové IDE s názvem Fleet. Tento týden oznámila jeho konec. Od 22. prosince 2025 již nebude možné Fleet stáhnout.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    9.12. 21:22 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 146.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 146 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    9.12. 17:00 | IT novinky

    Před rokem převzala Digitální a informační agentura (DIA) vlastnictví a provoz jednotné státní domény gov.cz. Nyní spustila samoobslužný portál, který umožňuje orgánům veřejné moci snadno registrovat nové domény státní správy pod doménu gov.cz nebo spravovat ty stávající. Proces nové registrace, který dříve trval 30 dní, se nyní zkrátil na několik minut.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    9.12. 11:33 | IT novinky

    IBM kupuje za 11 miliard USD (229,1 miliardy Kč) firmu Confluent zabývající se datovou infrastrukturou. Posílí tak svoji nabídku cloudových služeb a využije růstu poptávky po těchto službách, který je poháněný umělou inteligencí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (34%)
     (47%)
     (19%)
     (17%)
     (22%)
     (15%)
     (24%)
     (15%)
     (17%)
    Celkem 452 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 2.12. 18:34
    Rozcestník

    Dotaz: Pripojeni k L2TP vpn z kubuntu

    24.9.2014 00:16 petrfm
    Pripojeni k L2TP vpn z kubuntu
    Přečteno: 682×

    Uaaaa :-) bud to rozbiju, nebo pujdu radeji spat :-) uz hodinu se snazim z kubuntu pripojit k L2TP over IPSEC VPNce. Na druhe strane je mikrotik, chodi to jak vino uz rok, z WIN7. Zadny problem. Nastavim preshared key pro IPSEC, adresu brany VPNky (mikrotika), jmeno pro L2TP a heslo a jede to.

    Ne tak v linuxu. Vytvorim si v KDE v ikonce v panelu, kde mam pripojeni VPNku, ale kdyz na ni kliknu, ani se nesnazi po mne chtit heslo. Nainstaloval jsem si i kvnpc a vpn L2TP ipsec applet - co mi nabidl muon, ale ani jeden bazmek nefunguje.

    Nejaka rada, co s tim? Prejit na openvpn neni reseni, to je az posledni moznost, protoze L2TP je podporovana vsim, vcetne mobilu, atd., proto bych radeji donutil linux, se k tomu pripojit. Bude to velky problem?  :-(

     

    Diky za tipy,

    P.

    Odpovědi

    24.9.2014 08:31 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pripojeni k L2TP vpn z kubuntu
    Vybodnout se na applety a nastavit IPsec a L2TP a PPP ručně. Ale připrav se, že to není nic jednoduchého, protože to je snad nejsložitější protokol, co jsem kdy viděl. Navíc existují dvě implementace démona L2TP (openl2tp, xl2tpd) a tři varianty tohoto protokolu (PPP, Ethernet, IP).
    24.9.2014 12:20 Ivan Vecera | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pripojeni k L2TP vpn z kubuntu
    Resil jsem podobny problem, nakonec jsem se vybodnul na L2TP v Linuxu a na mikrotiku jsem rozjel jak L2TP-o-IPsec pro Widle a OpenVPN pro Linux. A je klid.
    24.9.2014 12:34 petrfm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pripojeni k L2TP vpn z kubuntu

    Jo, uz to taky zvazuju. Zvlast, kdyz vetsinou bezi jen jedna VPNka najednou, to bude nejlepsi reseni.

    Vzdycky, kdyz jsou na linuxu nejake problemy, je to s necim, co pochazi od MS :-))))

    24.9.2014 14:20 petrfm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pripojeni k L2TP vpn z kubuntu
    Takze, vyreseno !! L2TP funguje nevim, jestli se stal zazrak, ale pri konfiguraci OVPN jsem si vsiml, ze proste vubec nechodi ten network manager. At jsem pridal vpn L2TP, nebo OPVN, tak kliknuti na pripojeni NIC NEDELALO. Coz je divne, aspon na heslo by se zeptat mohlo.

    Inu hledal jsem, nainstaloval jsem network-manager-openvpn a najednou mi zacala openvpn hazet dotaz na heslo. Dobre, zrejme mi chybi i plugin pro l2tp. Takze jsem nasel tohle : https://launchpad.net/~seriy-pr/+archive/ubuntu/network-manager-l2tp

    podle navodu pridal repo, nainstaloval a NIC ! Ale, pak jsem dal na bublinu, co mi tu skakala po aktualizacich a udelal restart. Po restartu VSE CHODI JAK MA !!! L2TP se normalne pripoji, jako ve W7.

    A ted mi prosim reknete, jestli mi pomohl ten plugin, nebo ten restart? A je ten plugin bezpecny, kdyz neni z oficialniho ubuntu repozitare?

    Diky, P.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.