Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Řešení dotazu:
pustit terminal, napsat: dmesg|tail vlozit usb flash, napsat: dmesg|tailnove by ted melo byt videt jake jmeno zarizeni dostala flash, a jeji oddil napr "sdb: sdb1" to sdb1 je to co te zajima = jmeno oddilu, ale u tebe to muze byt samozrejmne jine.. nahrad v nasledujicih prikazech 2x sdXY za to tve jmeno oddilu
#vytvorit swap sudo mkswap /dev/sdXY #nastavit swap pro aktivaci po spusteni s nejvysi prioritou (pri=32767) a ignoraci pokud nebude flash pritomna(nofail) echo "`sudo blkid /dev/sdXY -o export -s UUID` none swap sw,pri=32767,nofail 0 0" | sudo tee -a /etc/fstab #aktivovat swap sudo swapon -aBTW: v praxi sem to osobne nezkousel, takze nevim jestli to bude mit nejaky prinos :) taky asi bude dost zalezet na rychlosti cteni a zapisu dane USB flasky :)
Jen na začátek, Ready-Boost je z podstaty nesmysl a může pomoci jen u hodně starého HW, který má dobrý řadič USB2, a to ještě pochybuji. Jediné čeho za ideálních podmínek ve velmi specifických případech docílíš, jsou občasné jednotky procent.
linux si v tomto ohledu můžeš zrychlit/naladit mnohem snáze na různých úrovních, ale laicky je nejjednodušší použít SSD disk nebo hybridní disk (+větší RAM), je to prokazatelné zrychlení, kterého jinak nedocílíš (v této oblasti).
Dále:
Zde ti bylo, možná částečně, odpovězeno, ale nereaguješ tak to asi chápeš.
Tady ti bylo odpovězeno taky a řekl bych že přesně.
Tady taky, jestli je to tvoje, taky.
Co jsem našel další dva nezodpovězené (jeden a druhý), tak já nevím vo-co-go a asi to neví víc lidí, jsou to specifické dotazy navíc svázané s Mintem, což asi není tady pro moc lidí hlavní či důležitá distribuce a dotazy nejsou dobře popsány, aby šli porovnat s něčím podobným/stejným v jiné distribuci.
Tiskni
Sdílej: