Multiplatformní hororová adventura Whispering Willows je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 6. října.
Na čem aktuálně pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za září (YouTube).
Byla vydána nová verze 1.50.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Fernando F. Mancera. Vypíchnout lze podporu nastavení veth (virtual ethernet) v nmtui.
Byla vydána nová verze 24.1 linuxové distribuce Manjaro (Wikipedie). Její kódové jméno je Xahea. Ke stažení je v edicích GNOME, KDE PLASMA a XFCE.
Mobilní Datovka, tj. svobodná aplikace pro přístup k datovým schránkám pro zařízení s operačním systémem iOS a Android, byla vydána v nové verzi 2.1.0. Nově je pro sestavení potřeba Qt 6.7.
Přesně před 35 lety, 3. října 1989, byla vydána počítačová hra Prince of Persia. Jejím tvůrcem je Jordan Mechner.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu zářijový souhrn novinek. Po půl roce od předchozího. Vypíchnout lze nové desky StarPro64, Oz64 a Quartz64-Zero.
Byla zveřejněna ePetice Výzva za strategický přístup k digitalizaci: Kvalita, flexibilita a udržitelnost ve státních projektech.
Japonský Google rozšířil svou kolekci DYI fyzických klávesnic Gboard o klávesnici ve tvaru Möbiovy pásky. Pro zájemce repozitář na GitHubu.
Společnost Nintendo zařízla projekt Ryujinx (Wikipedie), tj. open source emulátor herní konzole Nintendo Switch. Odstraněna byla stránka ke stažení i repozitář na GitHubu.
Když pálím datové CD nebo datové DVD, tak si vždycky nastavuji souborový systém a všechny dílčí věci kolem toho, jako je Joliet, Rock-Ridge, zacházení s názvy a další věci. Aby se mi dobře splnily moje požadavky:
- Jestli to bude čitelné v Linuxu, Unixu a Windowsu, nebo čem zrovna potřebuji.
- A aby se mi neměnily názvy souborů a složek (např velké a malé písmena, zkracování názvů, a jiné), protože moje soubory dost často navzájem odkazují, a to by kvůli sebemenším změnám názvů přestalo fungovat.
- A aby to dovolilo mít ve stejném umístění soubory s názvy lišící se navzájem třeba i pouze velikosti písmen, čili aby nevznikl problém, že by se mi vynechávaly soubory s podobnými názvy.
Když jsem vypaloval v K3b, není problém. Všechny potřebné položky pro nastavení toho všeho tam mám. Ale někdy se mi stalo, že jsem musel použít jiný počítač a tam byl jediný vypalovací program Brasero a v něm žádná možnost nastavení souborového systému, ani položek kolem toho, není. Jak v takovém případě poznám, jestli to vypálené datové CD (datové DVD) bude mít ty vlastnosti, jaké chci? Dá se spolehnout na to, že ty požadavky, které jsem jmenoval, budou splněné?
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni Sdílej: