Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Když pálím datové CD nebo datové DVD, tak si vždycky nastavuji souborový systém a všechny dílčí věci kolem toho, jako je Joliet, Rock-Ridge, zacházení s názvy a další věci. Aby se mi dobře splnily moje požadavky:
- Jestli to bude čitelné v Linuxu, Unixu a Windowsu, nebo čem zrovna potřebuji.
- A aby se mi neměnily názvy souborů a složek (např velké a malé písmena, zkracování názvů, a jiné), protože moje soubory dost často navzájem odkazují, a to by kvůli sebemenším změnám názvů přestalo fungovat.
- A aby to dovolilo mít ve stejném umístění soubory s názvy lišící se navzájem třeba i pouze velikosti písmen, čili aby nevznikl problém, že by se mi vynechávaly soubory s podobnými názvy.
Když jsem vypaloval v K3b, není problém. Všechny potřebné položky pro nastavení toho všeho tam mám. Ale někdy se mi stalo, že jsem musel použít jiný počítač a tam byl jediný vypalovací program Brasero a v něm žádná možnost nastavení souborového systému, ani položek kolem toho, není. Jak v takovém případě poznám, jestli to vypálené datové CD (datové DVD) bude mít ty vlastnosti, jaké chci? Dá se spolehnout na to, že ty požadavky, které jsem jmenoval, budou splněné?
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: