Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
v postfix main.cf
pcre:/etc/postfix/header_checks
v
/etc/postfix/header_checks
/^Subject: .*Možnost výdělku*./i DISCARD
Na straně klienta to filtrovat nechci a sieve filtry nemám.
1) *. → .*
2) DISCARD → REJECT (když je budeš v tichosti zahazovat, může se ztratit legitimní e-mail – takhle se o tom aspoň odesílatel dozví)
postfix
se nevyznám, ale problém bude asi v nepodpoře utf8
viz
perl -CS -nE 'say $_ if /^Subject: .*Možnost výdělku.*/i' <<EOF Subject: Možnost výdělku EOFvs
perl -CS -Mutf8 -nE 'say $_ if /^Subject: .*Možnost výdělku.*/i' <<EOF Subject: Možnost výdělku EOFpokud
postfix
používa balíček pcre
, tak by se podpora utf8 měla dát zjistit pomocí pcretest -C
.
řešením je použít pcre
s podporou utf8 nebo používat místo ne ASCII znaků \x{...}
, popř. \N{...}
Ps. možná může pro váš případ stačit místo Možnost výdělku
psát Mo.nost v.d.lku
:)
Subject: Fwd: =?UTF-8?B?TW/Fvm5vc3QgdsO9ZMSbbGt1IHZlIHTFmWVjaCBqZWRub2R1Yw==?=Přece to musí jít nějak přeložit, když to dokáže klient.
Ten regulární výraz se bohužel vyhodnocuje nad zakódovanými hlavičkami – viz header_checks:
If text in the message body is encoded (RFC 2045) then the rules need to be specified for the encoded form.
Likewise, when message headers are encoded (RFC 2047) then the rules need to be specified for the encoded form.
Jedna tečka místo písmena s diakritikou tedy nestačí, protože ta hlavička bude vypadat třeba takhle:
Subject: [Admini] =?utf-8?q?N=C3=A1vrh_na_anketu?=
Tohle řešení má prostě určitá omezení, ale zase má výhodu, že se vyhodnocuje už během SMTP relace, takže můžeš zprávu odmítnout a server odesílatele se o tom hned dozví. Nebudou ti zprávy v tichosti mizet v /dev/null
.
Takže musíš to potenciální kódování zahrnout do regulárního výrazu nebo použít jiné řešení (typicky nějaký milter), které regulární výraz aplikuje až na dekódovaný text (při správně dimenzovaném HW by ani tohle neměl být problém dělat hned během SMTP relace).
Tiskni
Sdílej: