Multiplatformní multimediální knihovna SDL (Simple DirectMedia Layer) byla oficiálně vydána v nové major verzi 3 (3.2.0). Změny jsou popsány v README pro migraci aplikací z SDL 2 na SDL 3.
Wine bylo po roce vývoje od vydání verze 9.0 vydáno v nové stabilní verzi 10.0. Přehled novinek na GitLabu. Vypíchnuta je nová architektura ARM64EC a podpora High DPI škálování.
Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil nástroj deduplidog pro odstranění duplicitních souborů.
Společnost DeepSeek představila (𝕏) AI model DeepSeek-R1 (Hugging Face) srovnatelný s OpenAI o1 a uvolnila jej pod open source licencí MIT, tj. zdarma i pro komerční použití.
GKrellM (GNU Krell Monitors, Wikipedie), tj. grafická aplikace pro sledování systémů a různých událostí, byla po pěti a půl letech vydána v nové verzi 2.4.0. Přehled novinek na Gitea.
Americká první dáma Melania Trumpová vydala v předvečer manželovy inaugurace vlastní kryptoměnu. Jmenuje se $Melania. Donald Trump vydal vlastní kryptoměnu $Trump den před manželkou.
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 16.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.12 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.13. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies. Odstraněn byl souborový systém ReiserFS.
19. ledna 2038 přeteče hodnota time_t na 32bitových systémech, na vyřešení problému roku 2038 (Y2K38) tedy zbývá 13 let. Např. Debian v uplynulém roce přešel na 64bitový čas. Bernhard Wiedemann z openSUSE sdílí chyby v sestavení rozšířeného softwaru.
Byla vydána druhá opravná verze 21.2 v dubnu loňského roku vydané verze 21 multimediálního centra Kodi (dříve XBMC, Wikipedie) s kódovým označením Omega.
V prehliadaci opera je moznost, opera --> moznosti --> vymazat sukromne data a tam zaskrtnut vsetky polozky a dat vymazat. Chcem sa opytat, ci to v systeme zahladi vsetky stopy po prehliadani, ci uz sa jedna o hesla, navstivene stranky cookies atd .... alebo ci sa da v systeme v nejakych logoch nieco najst.
thx
~/.opera
".
Dokedy sa data na disku viackrat neprepisu, tak sa to da obnovit, takze to nestaci.
Naviac konkretne v Opere to mali pred par rokmi zle implementovane a dali sa jednoducho zistit navstivene domeny. Preto by som tomu uplne neveril.
Jediné, opravdu stoprocentní řešení je zadat sudo rm-rf (widlaři zadají format c:) a 5x potvrdit 10 kilogramovou palicí přímo do bedny. A pro všechny případy se všechny zbylé kusy z HDD nechají přejet silným elektromagnetem.
pre laikov bude mozno stacit zmazat ~./opera
Magnety a kladivo budem pouzivat neskor a na nieco ine
Tiskni Sdílej: