abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:33 | Nová verze

    Wayback byl vydán ve verzi 0.3. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | Nová verze

    Byla vydána verze 4.0.0 programovacího jazyka Ruby (Wikipedie). S Ruby Box a ZJIT. Ruby lze vyzkoušet na webové stránce TryRuby. U příležitosti 30. narozenin, první veřejná verze Ruby 0.95 byla oznámena 21. prosince 1995, proběhl redesign webových stránek.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.12. 02:11 | Komunita

    Všem čtenářkám a čtenářům AbcLinuxu krásné Vánoce.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    24.12. 02:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.0 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). S kódovým názvem Echo. Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.12. 18:33 | Nová verze

    Vývojáři postmarketOS vydali verzi 25.12 tohoto před osmi lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell on Mobile, KDE Plasma Mobile, Phosh a Sxmo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.12. 13:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.41.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 6.1 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.12. 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.5 (novinky) skriptovacího jazyka Lua (Wikipedie). Po pěti a půl letech od vydání verze 5.4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.12. 23:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.4.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie). Z novinek lze vypíchnout vylepšenou podporu Waylandu. Nejnovější darktable by měl na Waylandu fungovat stejně dobře jako na X11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.12. 05:00 | Nová verze

    Byla vydána beta verze Linux Mintu 22.3 s kódovým jménem Zena. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze, že nástroj Systémová hlášení (System Reports) získal mnoho nových funkcí a byl přejmenován na Informace o systému (System Information). Linux Mint 22.3 bude podporován do roku 2029.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    21.12. 01:55 | Nová verze

    GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 17.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Kdo vám letos nadělí dárek?
     (34%)
     (2%)
     (11%)
     (2%)
     (1%)
     (2%)
     (16%)
     (18%)
     (13%)
    Celkem 93 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 24.12. 15:29
    Rozcestník

    Dotaz: RaspberryPI: SD karta

    16.10.2014 19:33 _blr_
    RaspberryPI: SD karta
    Přečteno: 286×
    Zdravím,

    na RaspberryPI mi v cca sekundovém intervalu bliká indikační LED komunikace s SD kartou (zda jde o čtení nebo zápis, nevím).

    Jak bych měl postupovat v případě, že chci pokud možno pracovat pouze v RAM (na serveru běží openvpn, samba, proftpd, mysql, apache2 a mysql - v případě vypnutí všech aktivních služeb, blikání pokračuje).

    /etc/fstab:
    tmpfs    /tmp    tmpfs    defaults,noatime,nosuid,size=100m    0 0
    tmpfs    /var/tmp    tmpfs    defaults,noatime,nosuid,size=30m    0 0
    tmpfs    /var/log    tmpfs    defaults,noatime,nosuid,mode=0755,size=100m 0 0
    tmpfs    /var/run    tmpfs    defaults,noatime,nosuid,mode=0755,size=2m  0 0
    tmpfs    /var/spool/mqueue    tmpfs defaults,noatime,nosuid,mode=0700,gid=12,size=30m    0 0
    vypnuté swapování

    sudo swapoff --all

    (ale nevolám to po startu)

    Co bych mohl ještě přesunout na RAM?

    Díky!

    Odpovědi

    16.10.2014 22:43 nobody
    Rozbalit Rozbalit vše Re: RaspberryPI: SD karta
    "Co bych mohl ještě přesunout na RAM?" Celej system :)

    udelat ze systemu squashfs, ten pri startu nahrat do ram a pripojit jako readonly, pres aufs nastavit prekrejvani adresarem v ram jako readwrite, pri vypnuti ukladat potrebne zmeny nekam na sd, kdy pri dalsim startu potrebne zmeny nactes opet do readwrite ram diru pred tim nez nad tim pustis rootfs init...

    tedy asi postup jako pro "raspberry pi readonly rootfs" plus pokud chces resit to ukladani/nacitani pri shutdown/start tak to dopsat to initramfs scriptu, to same poud to chces mit v ram ten squashfs

    akorat asi narazis na 512MB ram :) takze budes muset udelat vlastni system kterej bude malej, pouzit BusyBox pro zaklad, postavenej nad uClibc a dokompilovat si zvlast i vsechno co budes potrebovat a nenajdes v BusyBoxu, nejspis pres Buildroot

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.