Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Lazygit byl vydán ve verzi 0.45.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 2.48.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 93 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Byl vydán Debian 12.9, tj. devátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Před dvanácti lety, ve svých šestadvaceti letech, navždy odešel Aaron Swartz, výjimečný americký hacker (programátor), spisovatel, archivář, politický organizátor a internetový aktivista. Aaron Swartz založil Demand Progress, spolupracoval na projektech Open Library, Internet Archive a Reddit. Ve svých čtrnácti se podílel na specifikaci RSS 1.0. Vytvořil webový framework web.py, pracoval na tor2web a rozšíření HTTPS Everywhere
… více »No, u notebooků to dneska bývá všelijaké, ale pokud se nejedná vysloveně o herní notebook, čekal bych spíš, že tam bude integrovaná Intel grafika (jako u všech Core iX CPU) používaná jako primární grafika a NVIDIA bude jen Optimusácká, tj. aktivovaná explicitně skrze Optirun/Primusrun a Bumblebee démona.
U sebe na pracovním notebooku Dell Latitude E6430 to mám přesně takto -- primárně funguju na Intelí grafice a pouze v případech, kdy je to nutné, skrze Optirun pouštím aplikaci na NVIDIA kartě. Mám ještě HDMI výstup, který je zřejmě přidrátovaný k tomu NVIDIA čipu, ale ten jsem zatím nepoužil.
S trochou snahy lze rozchodit Bumblebee/Optirun buďto s proprietárním blobem nebo Nouveau ovladačem, ale být tebou, asi bych nečekal, že budu fungovat primárně na NVIDII.
http://gentoo-en.vfose.ru/wiki/X.Org/nVidia_Optimusměl jsem podobný problém, tohle mi to vyřešilo...
Tiskni Sdílej: